Sayfa 364/443 İlkİlk ... 264314354362363364365366374414 ... SonSon
Arama sonucu : 3540 madde; 2,905 - 2,912 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

1.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --buradan alsak ekmek çıkar mı?...

--tahtayı iyi bilen birileri var mı?
    Sizin dikkatinizi çektiğine göre vardır bir şeyler demek hocam, temel olarak güzel bir hisse, ilk çeyrek biraz düşük geldi diye belini doğrultamadı, %400 bedelsiz yaptı işe yaramadı, kurdan pozitif etkilenir, güven kaybı var, bilançoya göre bir yol çizer kendine.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

2.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --buradan alsak ekmek çıkar mı?...

--tahtayı iyi bilen birileri var mı?
    Dikkat çekmede üstüne yoktur. Sabırlı bir yapın varsa ekmek çıkar ama kısa vadeliysen birşey diyemem.

--cevap verenlere teşekkür ederim..

--yıllardır almayı düşündüm...kısmet olmadı...BUCİM in iştiraki olduğunu ve otomotiv sektörüne çalıştığı dışında fazla bir bilgim yok... finansallarına baktım kabaca... ciro ve karlılığa göre fiyatı düşük geldi...

--otomotiv sektöründe üretim iyi gidiyor...

--cirosunun ne kadarı otomotiv sektöründen?...faaliyet raporunda pek yazmıyor...

--endeks düzeltmye giriyor gibi...9 un a kadar bilançoyu açıklaması lazım...bilançoyu görüp karar vereceğim gibi...şurada 3-4 gün kalmış...çok iyi gelecek olsa bu havada tarihi zirveyi kırması lazımdı diye düşünerek sembolik bir alım yaptım...takibimden çıkmasın diye...

4.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --cevap verenlere teşekkür ederim..

--yıllardır almayı düşündüm...kısmet olmadı...BUCİM in iştiraki olduğunu ve otomotiv sektörüne çalıştığı dışında fazla bir bilgim yok... finansallarına baktım kabaca... ciro ve karlılığa göre fiyatı düşük geldi...

--otomotiv sektöründe üretim iyi gidiyor...

--cirosunun ne kadarı otomotiv sektöründen?...faaliyet raporunda pek yazmıyor...

--endeks düzeltmye giriyor gibi...9 un a kadar bilançoyu açıklaması lazım...bilançoyu görüp karar vereceğim gibi...şurada 3-4 gün kalmış...çok iyi gelecek olsa bu havada tarihi zirveyi kırması lazımdı diye düşünerek sembolik bir alım yaptım...takibimden çıkmasın diye...
    Şirket tam bir sır küpü. Ne yapıp ne ettiğini bilanço dönemlerinde görüyoruz sadece. Denge çubuğu üretimi ve satışları önemli bir veri bu şirket için. Savunma sanayinde pazar arayışı içinde olduğuna dair bir yorum yapmıştı şirketin LinkedIn hesabı. Eğer öyle bir iş anlaşması gelir ise güzel bir ivme kazanabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Geçen sene bu gün bilanço gelmişti, bugün gelmese yarına gelir büyük ihtimal.
    İyi mi yoksa kötü mü gelir bilemeyiz, hisse hareketleri pek umut vermiyor ama ona bakarsan Eregl zarar bekleniyor ama hisse primli şu anda.
    https://twitter.com/koc_ibrahim_koc/...WbdAL_K3A&s=19

M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

--2022 2. çeyrek bilançosu çok güçlüymüş....bu da karşılaştırmalı finansal tabloda baz etkisi nedeniyle tatsız bir görüntü oluşturacak ve F/K oranı da belirgin yükselecek....

--endekse ayak uyduramayışının en büyük sebebi bu olsa gerek...rölatif olarak (geçen yılki döneme göre) olumsuz algılanacak bir bilanço ile son silekelemeyi yapmayı düşünüyor olabilir spek...ben spek olsam böyle düşünürdüm...

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --2022 2. çeyrek bilançosu çok güçlüymüş....bu da karşılaştırmalı finansal tabloda baz etkisi nedeniyle tatsız bir görüntü oluşturacak ve F/K oranı da belirgin yükselecek....

--endekse ayak uyduramayışının en büyük sebebi bu olsa gerek...rölatif olarak (geçen yılki döneme göre) olumsuz algılanacak bir bilanço ile son silekelemeyi yapmayı düşünüyor olabilir spek...ben spek olsam böyle düşünürdüm...
    --uzun vadeli alım için takipteyim...

8.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --uzun vadeli alım için takipteyim...
    Güçlü bir çeyreklik bilanço F/k dan çıkacak ama daha güçlü bir bilançonun gelmesi büyük bir olasılık 2023 İlk çeyrekteki bilanço doğru bir referans değil sizi yanıltmasın.

Tahtaya gelecek olursak tahta her zaman baskılıdır. endeksin yükselişlerine duyarsız kalarak bezdirir, hatta düşerek korkutur. Ama işin sonunda birikimli toptan pirim yapar. Bu hisse portföy şeklinde bir dağılım yaparak yatırım yapıyorsanız portföyde mutlaka şans verilmesi gereken bir hisse. Ama trade edenleri sıkar bayar. Ben Sarkuysan ın yanına arasıra ucuz kaldıkça cemts ekler, yükselişe geçince yükselişin anca yarısından yararlanarak çıkarım. Çünkü yükselişe geçtiği zaman benim hedef fiyatımın bir anda çok ilerisine geçiyor. Ben tatmin edince belirli tutarlarda kar realize edip dinlenirken hisse tekrar geri aldığım için ve cemts bu dinlenmeleri pek yapmadığı için her zaman beni ekmiştir. Yazdıklarımı tahtacının işlem tarzını anlamanız için yazdım.

Sayfa 364/443 İlkİlk ... 264314354362363364365366374414 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •