Sayfa 8/444 İlkİlk ... 6789101858108 ... SonSon
Arama sonucu : 3547 madde; 57 - 64 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

1. Çok değerli kardeşlerim;

İnsan bazen sadece kendi senedinin en çok düştüğünü sanıyor.Oysa iç de öyle değil.
    Örneğin 2,300 TL olan Tarman'ın Agyo'su kısa sürede 1,06'yı gördü.Bucim'e bakın.
    Tabi diğer senetler de inanılmaz düştü.Bu panik devam ederse ve ABD borsaları aşağı yönlü devam ederse daha çok panik düşüşler göreceğimiz ortada.
    Yaptığımız hata şu; Ortalık iyi iken tüm parayı mala gömüyoruz.Ayrıca bir senet için alım kararı verirken malı küt diye alıyoruz.Malı az lotlar halinde almıyoruz.Spekler oyun teorilerinde daima aşağı alışlara da malı verirler.Verirler ve oradan da çok daha aşağıya salarak yatırımcıyı bunalıma sokup çok daha ucuza malı geri alarak para kazanırlar.Tam tersini de yaparlar.Yukarıya yazdığın malı alırlar.Ve tekrar çok daha yukarıya çıkarıp sana " eyvah senet gidiyor,malı kaptırdım" algısı vererek malı sattığın fiyattan çok daha yükseğe aldırırlar.Sen aldıktan sonra çok daha fazla yine çıkarırlar ve sen artık senedin uzaya çıkacağını sanırsın.Oysa spekin amacı keklikleri yüksek fiyatlara alıştırarak senedi aşağı saldığında malı ucuz görüp her kademeden mal alan ky'leri avlamaktır.
    Ancak,gerçek yatırımcı olup da senedi de iyi fiyattan aldıysan.Korkma.Senedi de sürekli takibe gerek yok.Var say ki arsa aldın, bekliyor.Yani hergün arsaya gidip yerinde durup durmadığına mı bakacaksın?

Bu virüs dolayısıyla her kafadan bir ses çıkıyor.kimi meseleyi hafifleten yorumlar bir diğeri çok vahim yorumlar yapabiliyor.Ancak,uzmanlar, yani gerçek enfeksiyor ve klinik mikrobiyoloji doktorları blimsel açıklamalar yaparak virüsten nasıl korunacağımızı söylüyorlar.İşte, elleri sabunla sürekli yıkayın.İyi beslenin ve spor yapın ki bağışıklık sisteminiz güçlü olup virüsü yensin.Bunlar gerçek ve en doğru ve de basit ama bir o kadar da etkili önlemler tabi.
    Ancak, virüsün ekonomilere korkunç etkileri başladı. El yıkama alışkanlığı olmayan pis İtalyanlar ve diğer virüsün çokça bulaştığı ülkelerde ölümler korkutucu boyutlarda.Şimdilerde birçoğu " e işte,bu ne ki? Korona harici çok daha fazla insan normal gripten ölüyor.Bu neden böyle abartılıyor?" İşte,bu da yanlış bir yorum. Evet normal gripten çok daha fazla insan ölüyor ama örneğin ABD 'de bir yılda normal griple enfekte olan 15 milyon insandan sadece 10-15 bin kişi ölüyor ki neredeyse tümü yaşlı ve altta yatan bir hastalığı var.Oysa oran olarak Korona virüsü çok daha fazla insanı öldürüyor.
    Kısacası hafife alıp boşver dememek lazım.Çünkü bugün adı Korona olan virüs bize de bulaşırsa adı değişip Korbana virüsü olur.
    Ama işte,elbet bu günler de geçecek.Bedavadan da ucuz olan senetler bir gün yine çıkacak.Düşük faiz ortamında taşıma maliyetinin önemsiz olduğu böyle bir ortamda ve ülkelerin resesyon korkusuyla da faizleri düşürüp parasal genişlemeye gidecek olmaları insanları yine borsaya koşturacak.İnanın böyle olacak.Yeter ki sağ olalım.Yeter ki,virüs Korona ismini değiştirip korbana, korsana virüsü olmasın.
    Herkese sağlık ve sabır dileklerimle.Neler geçmedi ki bu geçmesin....

2. Şimdi kızıyonuz ama bu kaat çok iyi bi kaat..uzun vade yatmalık..

CLT-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Az önce ABD'de FED faizleri sıfırladı.Ayrıca 700 milyar dolar parasal genişlemeye gidileceğini açıkladı.Borsalar şimdi ışığa tutulmuş keklik gibi olup hemen artıyı eksiyi değerlendirip ona göre vaziyet alacaklar.ABD furture'lerinin verdiği ilk tepki eksi oldu ve eksiler şu an artıya geçmek üzere.Sabahı bilemeyiz.
    İnsanların sokağa çıkmaktan korkar olduğu,marketlere bile gidemediği bir dünyada ekonomileri hiçbir önlem canlandıramaz.
    Şu an insanlar sadece yemek içmek ihtiyaçlarını karşılama derdindeler.
    İtalya kırılıyor.Türkiye'de de vaka sayısı canlanmaya başladı.
    Ne var ki, Hepatit C, Hepatit B,Sars,Ebola ve HIV virüslerini geliştirdikleri ilaçlarla kontrol altına alan ve bazılarını da tamamıyla iyileştiren araştırma merkezleri şu an da iş başındalar ve çok geçmeden Korona virüsünün sebep olduğu hastalığın tedavisinde de büyük ilerleme sağlayacaklardır.En azından aşısı bulunana kadar insanlar ölmekten kurtulacaklardır.Buna inancım tamdır.
    Patronlar fırsat bu fırsat deyip senetleri inanılmaz fiyatlara düşürüp hem bedava mal almak ve hem de yüksekten mal yememe derdindeler.
    Bundan sonra Cemtaş bu fiyat veya bu fiyattan aşağıya da gitse şahsen parası olan için büyük alım fırsatı olarak görüyorum.ABD 'nin ve AB'nin faizleri sıfırda tuttuğu bir dönemde Türkiye'de de fazilerin artmayacağı da düşünülebilir ve zaten reel faiz de kalmamıştır.
    Kısacası bu günleri sadece Cemtaş için değil,temeli iyi ve gebermiş birçok senet için alım fırsatı olarak görüyorum.

4. SEVİYORUM SENİ KORONA !
    Bilim insanlarının ne canlı,ne cansız olarak kabul ettikleri virüsler aslında organik kimyasal moleküllerin değişebilen varlıklarıdır.DNA ları yoktur.RNA 'ları vardır. Mevcut hallerini ssürdürebilmek için mutlaka enzimlere(protein) tutunmaları gerekir.Canlılarda bulunan bu enzimlere tutunup o canlının hücresinin içine girerek mutasyona(değişim,bölünme) uğrar ve farklı bir forma girer.Siz virüsün ilk hali ile uğraşırken mutasyona uğramış virüs size nanik yapar.
    Şimdi çok sayıda bilim merkezi şu bizim Korona'yı yenmek için araştırma yarışındalar.Öyle ya Korona'yı yenmeyi başaran parayı kapacak.
    Peki şimdi şahsen Cemtaş'ın 4,30'lara bile düşeceğini hayal bile edemezken,buralara düşen Cemtaş için ben o korona'yı sevmez miyim?
    Demek ki korona'nın zararı olduğu gibi Cemtaş'ı düşürme gibi büyük bir faydası da var.İşte bunun tıp literatürüne girmese gerekir.

5. 150 kuruş mu gelmiş. ?

6. Burası Cemtaş forumu.Şüphesiz konuşulması gereken Cemtaş'tır.
    Ancak,bizim değerli halkımızın vurdumduymazlığı korkarım yakında bizi İtalya'dan beter yapmasın...
    Epeyidir kafamı kurcalayan bir konu vardı.Şuydu; bu virüs neden bu kadar kolay bulaşıyor?öyle ya İran ve İtalya'da insanlar sürekli biribirlerini mi kucaklıyorlar? Hayır...Neden peki?
    İki sebebi var;
    1) enfekte olan gençlerin çoğunda belirgin belirtiler olmadığından en büyük bulaştırıcı onlar olabilir.
    2) İşte tüm düşündüğüm bu idi ki,dün bilim insanlarının yaptığı bir deney düşüncelerimi doğruladı.
    Deney şu; bilim insanları virüsün havada ne kadar asılı kalabildiğini ölçmek için havaya virüslü sıvı püskürtmüşler.Ve sonra görmüşler ki virüsler havada 3 saate kadar kalabiliyorlar.
    Peki bu ne demek?
    Şu demek; Evet,ellerden yüze ve ağız yoluyla bulaşması kesin.Ama bir de asansörde,marketlerde arkanızda duran kişinin böyle bir durumda bile sanki size fortçuluk yapacakmışçasına sokulmasına ne demeli? Be adam virüs var virüs !
    açık dur biraz. Ama ne gezer..daha beter sokuluyor.Şayet o vatandaşta virüs varsa oradakilerin tümüne onun nefes alıp vermesiyle bile bulaşma riski yok mu?
    İşte değerli kardeşlerim;kapalı yerlerde mümkünse bulunmamak ve bulunursanız da ölmek pahasına da olsa nefes almamak lazım.Virüsten ölmekten iyidir.
    Düşünün bir; Sakarya'da camide toplu namaz kılmak yasaklandığı için kavga çıkmış.Neden? çünkü o kavgayı çıkaranlara Allahın izniyle virüs bulaşmaz.
    Üzülerek söylüyorum; bu kafalarla virüsün bizede bulaşacağına kesin gözüyle bakıyorum.Bu yüzden Cemtaş istediği yere düşsün.Öbür dünyada bana çelik mi lazım?
    Bir an önce tedavi eden ilaçların çıkacağı umudumla yakalanacaksak da bari biraz geç yakalanalım dileğindeyim.Malum 66 yaşım bitti.Topun ağzındayım.
    Bu sebeple ne olur ne olmaz diye tüm kardeşlerime gerçek kimliğimi açıklamak yerinde olur;
    Değerli kardeşlerim; gerçek adım; ZEKİAY İBRAHİMBAŞ
    Facebook ve Youtube'ye bu ismi lütfedip yazarsanız orada hem resmimi hem de bu kötü günlerde bile ud'umla nasıl şarkı türkü söylediğimi görürsünüz.
    Tüm kardeşlerime en derin sevgi ve selamlarımı iletiyorum.Hakkınızı helal ediniz.Sağlıkla kalınız.
    Son düzenleme : behzat; 19-03-2020 saat: 17:37.

7. Değerli Beyfendi. Allah sağlık sıhhat versin. İşallah uzun sağlıklı ömrünüz olsun. Yaş ile kaygılarınızda haklısınız.
    Mümkün olduğunca evde kalmak en iyisi. Vak a sayısı bu hızla devam ederse 15 gün sonra hatırı sayılır bir sayıya erişiriz. Ancak ölümlerin az olması ve iyileşme oranının yüksek olması tek tesellimiz.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir... Zaten kendime faydam yok...

8.  Alıntı Originally Posted by gomit Yazıyı Oku
    Değerli Beyfendi. Allah sağlık sıhhat versin. İşallah uzun sağlıklı ömrünüz olsun. Yaş ile kaygılarınızda haklısınız.
    Mümkün olduğunca evde kalmak en iyisi. Vak a sayısı bu hızla devam ederse 15 gün sonra hatırı sayılır bir sayıya erişiriz. Ancak ölümlerin az olması ve iyileşme oranının yüksek olması tek tesellimiz.
    Çok değerli kardeşim; dilekleriniz için çok teşekkür ederim.Allah size ve sevdiklerinize de sağlıklı uzun ömür versin inşallah.

Medyada şu sıra çok dolaşan ve gerçekte isimleri anılan doktorların söylediklerimi anlayamadığım ama virüsün canlı olduğunu söylediklerinde onların doktor olmadıklarını anladığım yazılar var ve çok moral bozucu yazılar.O yazılarda virüsten kurtuluşun olmadığını herkesin enfekte olacağını yazıyorlar. Ben doktor değilim.Elektronik,Kimya ve İktisat dallarında tahsil yaptım. Ve keşke bu meslekleri hiç seçmeseydim de keşke doktor olsaydım diye içim hep yanmıştır.İlginçtir,Bu korona meselesi başlamadan virüsler konusunda yıllardır araştırma yapmıştım.Özellikle HIV, Hepatit B ve Hepatit C virüsleri konusunda epeyi mesafe katettim.Bu virüslerin sadece Hepatit B ye yakalanmamak için aşısı var diğerlerinin yok ama buna rağmen Hepatit C yeni çıkan antiviralle yakalanan bir insan tamamıyla kurtuluyor.Hepatit B ve HIV de artık kontrol altında.
    Şimdi millete aşı konusunda sanki yakında çıkacakmış gibi umut veriyorlar ama bu mümkün değil.Çünkü gerek tedaviye yönelik ilaç gerekse önlemeye yönelik aşı çalışmaları en az 3 faz aşamalıdır ve yıllar sürer.
    Burada virüsü yok etmek için Çin Örneğindeki gibi insanları tamamıyla tecrit etmektir.Virüs sokakta değil, bulaşmış ve taşıyan insanda.Çünkü ancak bir canlının vücudundaki enzim proteinlerle aktivitesini devam ettirebiliyor.Dışarıda kalan virüs kaldığı ortama göre birkaç gün içinde yok oluyor.Buna 3 gün diyebiliriz.
    Ülkemizde de insanlar gerçek anlamda kendilerini diğer insanlardan tecrit etseler bu kez zaten bulaşmış olanların çoğu hastalığı atlatacaklar ve artık virüs yaymayacaklar atlatamayanlar ise ölecek ve mesele bitecek ortada virüs kalmayacak.Çin bunu başardı.Almanya'da da 15.000 kili enfekte oldu ve ölen sadece 44 kişi.
    Kısacası hepimizin başkalarına yaklaşmadan bir süre yaşamak zorundayız.Bu mesele ancak böyle çözülür.Ama ne yazık ki milletimiz bu konuda dünyada eşi benzeri görülmeyen bir vurdumduymazlığa sahip.Allah hepimizin yardımcısı olsun.Sevgi,selam ve muhabbetle değerli kardeşim.

Sayfa 8/444 İlkİlk ... 6789101858108 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •