Sayfa 380/444 İlkİlk ... 280330370378379380381382390430 ... SonSon
Arama sonucu : 3547 madde; 3,033 - 3,040 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

1.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    TarTar adama soğan ekmek bile yedirmez, Bodrumda teknesinde ekranın başında hesap makinası kim ne aldı sattı yazılanlardan ne gitti ne geldi çetele tutuyordur ihtiyar.
    Valla öyle, suya götürüp susuz getirdi, en zorunu seçmişiz.
    BUCIM 750 m kar yazmış, seneyi 1.5 milyar üstü kapatırsa parayı koyacak yer bulamaz, bizim azıcık malımızı da görmesin bir zahmet, arada kaynarız belki.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

2.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Valla öyle, suya götürüp susuz getirdi, en zorunu seçmişiz.
    BUCIM 750 m kar yazmış, seneyi 1.5 milyar üstü kapatırsa parayı koyacak yer bulamaz, bizim azıcık malımızı da görmesin bir zahmet, arada kaynarız belki.
    Bucim'in karı hep Cemts'den, yatırımları biterse çifte kavrulmuş lokum olacak, bu arada Egeen bilançosu da pek de ahaım şahım değil ama hisseyi fezaya çıkartmışlar, en güzeli Cemts ama kıymetini bilen yok.

3. Şimdi bilançolar da geldiğine göre kötülerden iyilere bir geçiş olmalı, Parsn zarar, Egeen iy gelmedi, temel olarak Cemts benim favorim hem son 2 çeyrek GES ile daha da iyi olur.

Egeen %4 eksiden %3 artıya geçti, işlem gördüğü f/k ve pd/dd değerleri arasındaki fark dünya kadar.
    Bizimkinin sahibi, sahipleneni yok maalesef, yoksa Egeen değerleriyle işlem görse 40 lira olmalıydı.
    Son düzenleme : bawer; 18-08-2023 saat: 11:48.

4.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Şimdi bilançolar da geldiğine göre kötülerden iyilere bir geçiş olmalı, Parsn zarar, Egeen iy gelmedi, temel olarak Cemts benim favorim hem son 2 çeyrek GES ile daha da iyi olur.

Egeen %4 eksiden %3 artıya geçti, işlem gördüğü f/k ve pd/dd değerleri arasındaki fark dünya kadar.
    Bizimkinin sahibi, sahipleneni yok maalesef, yoksa Egeen değerleriyle işlem görse 40 lira olmalıydı.
    GES marjlarda belirgin fark yaratabilir mi acaba?Hammaddeden sonra en önemli gider elektrik diye biliyorum.Bu çatıdaki paneller şirketin elektrik ihtiyacını karşılar mı?Ne yazık ki bilmiyoruz.Hatta fazla elektrik üretiyor kendi kullandığı kadarı da devlete satabiliyor.Tabii makul fiyata.

5.  Alıntı Originally Posted by aslan.42 Yazıyı Oku
    GES marjlarda belirgin fark yaratabilir mi acaba?Hammaddeden sonra en önemli gider elektrik diye biliyorum.Bu çatıdaki paneller şirketin elektrik ihtiyacını karşılar mı?Ne yazık ki bilmiyoruz.Hatta fazla elektrik üretiyor kendi kullandığı kadarı da devlete satabiliyor.Tabii makul fiyata.
    Şirketi arayıp ges’in enerji maliyetine katkısını sorsak mı acaba ?
    Çatıdaki panellerin kendi enerji maliyetini karşılayacamaz ki devlete satsın.

Bunun yanısıra Avrupa’da gelişen şu “yeşil” demir olayı için faydası olacağını düşünüyorum. Satışların %25 gibi bir miktarı yurtdışına diye biliyorum. Tabi bunun kaçı Avrupa pazarı onu bilemiyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by aslan.42 Yazıyı Oku
    Valla ben umutluyum, bilançolardan anlarız ama Bucim bilançosuna en iyi katkı yapan Cemts bucimle beraber düştü, 750 m kar yazmış satış yedi, bu grubun hisseleri analşılmazdır.

7. Yine devre kesti, düşüşte ingiliz tayı, yükselişlerde eşek ölüsü.

8.  Alıntı Originally Posted by Umursamazborsaci Yazıyı Oku
    Şirketi arayıp ges’in enerji maliyetine katkısını sorsak mı acaba ?
    Çatıdaki panellerin kendi enerji maliyetini karşılayacamaz ki devlete satsın.

Bunun yanısıra Avrupa’da gelişen şu “yeşil” demir olayı için faydası olacağını düşünüyorum. Satışların %25 gibi bir miktarı yurtdışına diye biliyorum. Tabi bunun kaçı Avrupa pazarı onu bilemiyorum.
    Ges yatırımı haberini yaptığı günler sordum.Bana cevap vermediler isterseniz birde siz sorun.

Cemtaş ın Avrupa dan başka bir yere satış yapabileceğini düşünemiyorum

Sayfa 380/444 İlkİlk ... 280330370378379380381382390430 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •