Sayfa 369/443 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419 ... SonSon
Arama sonucu : 3540 madde; 2,945 - 2,952 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

ucuz ve kaliteli şirketlere herkes üşüşür...bu nedenle bu şirketlerde tahta yapıcı-spek-mal toplayıcı çook zorlanır...endeskteki sert düşüşler onlar için bulunmaz bir kaftandır...fiktif işlemler ile devre keserek tecrübesiz-bilgisiz sabırsız kişilere basireti bağlatırlar...inancı kaybettirirler...bu nedenle yatırım yapılan şirketlerde bu tür hareketlerin olacağını baştan kabul etmeli...tüm varlığını erkenden bağlamamalı ki düşünce üzülmek yerine sevinebilsin...

bir de yatırım yapılan tahtada sık sık al sat sat al yapılırsa bir gün mutlaka bay bay ettirirler...1-2 kademe için arkasından baktırılar...

2. [QUOTE=ft-2;6508541]ucuz ve kaliteli şirketlere herkes üşüşür...bu nedenle bu şirketlerde tahta yapıcı-spek-mal toplayıcı çook zorlanır...endeskteki sert düşüşler onlar için bulunmaz bir kaftandır...fiktif işlemler ile devre keserek tecrübesiz-bilgisiz sabırsız kişilere basireti bağlatırlar...inancı kaybettirirler...bu nedenle yatırım yapılan şirketlerde bu tür hareketlerin olacağını baştan kabul etmeli...tüm varlığını erkenden bağlamamalı ki düşünce üzülmek yerine sevinebilsin...

bir de yatırım yapılan tahtada sık sık al sat sat al yapılırsa bir gün mutlaka bay bay ettirirler...1-2 kademe için arkasından baktırılar...[/Cemtaşı en ucuz almanın yolu Bucim almak dersek sizce doğrumudur sayın ft-2

Cemtaşı en ucuz almanın yolu Bucim almak dersek sizce doğrumudur sayın ft-2

bir şey diyemem...ben direkt ortak olmayı tercih ediyorum...bu neden ile bugüne kadar yatırım için hiç bir holding hissesi almadım...

4. Bu kadar kaliteli bir şirket olmasına rağmen bu enflasyonist ortamında sene başından beri yatırımcısına kaybettirmesi anlaşılır değil, sorun şirkette değil tahtacıda.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

5. 500 milyon ve üzeri kar beklentisi olabilir mi?Zor da olsa.

Alıntı Originally Posted by aslan.42 Yazıyı Oku
    500 milyon ve üzeri kar beklentisi olabilir mi?zor da olsa.

--yeniden baktım net kar...300 ü geçebilir... çeyrekte...

--1 çeyrekte 50 milyon kadar stok değişiminden kar gitmiş....bu dönem olmayacak hatta fazlalık da verebilir....150 milyonda kur farkından gelir...130 da faaliyetten gelse 30 da vergiye gider....

--300

--bugün ve yarından sonra baskı zor olur....

8.  Alıntı Originally Posted by aslan.42 Yazıyı Oku
    500 milyon ve üzeri kar beklentisi olabilir mi?Zor da olsa.
    400 civarı bekliyorum ben. İnşallah altına inmez. 150 kurdan 250 de satış karı diye düşünüyorum.

Sayfa 369/443 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •