Sayfa 188/443 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288 ... SonSon
Arama sonucu : 3541 madde; 1,497 - 1,504 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    KARŞIYAKA
    Gönderi
    885
     Alıntı Originally Posted by Erbos Yazıyı Oku
    Bu kaat robot kontrolünde düşürülüyor. Yıllardır bu böyle ekrandan attım. Portföyümde en iyi karları açıklayıp en az getirisi olan hisse bu.
    Sayın;Erbos.

Biz bu adamın kendinden bir hayır görmedik...

Birde robot mu çalıştırıyor bize karşı??

Ben onu bunu bilmem, kardeşim...Bunlarda karakter yok.

YTD...

2. Şerefsizler doların düşüşünü bahane edip hisseyi düşürdüler şimdi dolar yukseliyor hisseyi baskılıyorlar.Vatan haini bunlar.Cimere yazıcam bu durumu inceleme başlatsınlar.Halkı soymak neymiş görsünler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    KARŞIYAKA
    Gönderi
    885
     Alıntı Originally Posted by Lotan Yazıyı Oku
    Şerefsizler doların düşüşünü bahane edip hisseyi düşürdüler şimdi dolar yukseliyor hisseyi baskılıyorlar.Vatan haini bunlar.Cimere yazıcam bu durumu inceleme başlatsınlar.Halkı soymak neymiş görsünler.
    Aynen, Durum bu...

Endeks %2 yukarı...

Dolar %4,5 yukarıda.

Bu lanetli, 15,88....15,90....16,04 git gel, git gel.

Böyle bir ortamda sadistçe tahtayı kızartmakla mükellef.

Bu muhteremin tahtasına yatıracağım parayı dolara yatırsaydım daha çok kazanırdım.

YTD...

4. Mercedes-Benz Türk’ün Kasım ayında en fazla ihracat yaptığı 3 ülke Almanya, Polonya ve İspanya oldu

24-12-2021 1114

Türkiye’deki faaliyetlerine 1967 yılında başlayan Mercedes-Benz Türk, Ocak - Kasım 2021 döneminde Türkiye iç pazarına 3.191 adet kamyon, 6.333 adet de çekici olmak üzere toplam 9.524 adet kamyon satışı gerçekleştirdi. Türkiye pazarındaki başarılı performansını sürdüren Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda ürettiği kamyonların ihracatına da hız kesmeden devam ediyor.

En büyük ihracat pazarı Avrupa

Mercedes-Benz Türk’ün Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen kamyonlar, Almanya, Fransa ve İtalya başta olmak üzere Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor.

Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen kamyonların ihracatı Kasım 2021’de de aralıksız olarak devam ederken, Almanya ay bazında 623 adetle en fazla ihracat yapılan ülke oldu. Bu ülkeyi 329 adetle Polonya ve 234 adet kamyon ihracatı ile İspanya takip etti.

Toplam ihracat 89.000 adedi aştı

Yüksek standartlarda ve kalitede üretim yapan Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası, Batı ve Doğu Avrupa’da 10’dan fazla uluslararası pazara kamyon ihraç ediyor. Türkiye’den ihraç edilen her 10 kamyondan 8’ini üreten Mercedes-Benz Türk Aksaray Fabrikası’nın kamyon ihracatı, ilk ihracatın gerçekleştirdiği 2001 yılından bu yana 89.000 adedi aştı.

Anadolu’nun merkezi Aksaray’da bir başarı hikayesi

Daimler Truck AG’nin önemli kamyon üretim üslerinden biri konumunda olan ve dünya standartlarında üretim yapan Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası, kurulduğu günden bu yana yatırımlarıyla kendini yenilemeye ve geliştirmeye devam ediyor. Türkiye’de üretilen her 10 kamyondan 7’sinin üretimine imza atan Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası; üretimi, istihdamı, AR-GE faaliyetleri ve ihracatı ile Türkiye’nin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sağlamayı sürdürüyor.

35 yılda 500 milyon Euro’yu aşan yatırımın gerçekleştirildiği ve günümüzde 1.600’den fazla kişiye istihdam sağlayan Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda, kamyon üretiminin yanı sıra AR-GE Merkezi de bulunuyor. Üretimin yanı sıra ürün geliştirme ve teknoloji çözümleri alanlarına da önemli yatırımların yapıldığı Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda hem istihdam artışı sağlanıyor hem de pek çok ilke imza atılarak tüm dünyaya mühendislik ihraç ediliyor.

5. Yurtdışında tahsilini yapmış 2. kuşak Tarman ailesinin fertleri Şirketlerinin ucuz olduğunu göremiyor olamazlar. Dolayısıyla kurumsallar ile anlaşıp hisselerini yatırım ya da emeklilik fonlarının üzerinden topluyor olmaları büyük bir ihtimal. İyi şirket kötü yönetim örneklemesine çok uygun bir firma. Yaptıkları KAP açıklaması bizim fiyatlara bir etkimiz yok demek zaten bir suçluluk göstergesi özetinde. Birebir hisselerle ilgili işlem yapmak zaten salaklık ve suç olur. Kurumsallar üzerinden bu işi gördüklerini düşünüyorum. Bu kadar ucuz değerlemeye rağmen kim rahatsız olmaz bu durumdan hisseyi ucuza toplayanlar. Kayserililer de bu ucuzluğu kimseye yedirecek bir geçmişe sahip değiller. Hisse senedini değerini patron belirler piyasa değil. Alım yaparsın iş ilişkilerini açıklarsın geleceğe yönelik beklenti oluşturursun. Bu durumların hiçbiri olmadığına göre hissenin bu fiyatta olmasını yönetim istiyor demektir. Yatırımcı düşmanlarına Allah yedirmeyi nasip etmesin.

6. 2021 Cemts için bazı istatistikler.
    Son 1 sene içerisinde 10 defa devre kesmiş hisse, senelik bazda şirket her bakımdan büyürken hisse sadece %2.5 kazandırmış görünüyor.
    Takdirlerinize sunuyorum.

https://www.kap.org.tr/tr/bildirim-sorgu

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...px?hisse=CEMTS
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

7. Cimere yazdım TOGG gibi devlet kurumları Cemtaşa iş vermesin diye. Allah belalarını versin.Yıllık paramız herşey karşısında pul oldu. Batışlarını görüp 3 kuruşa muhtaç hale düşsünler İnşallah.

Kendi param da batsın hiç önemli değil

Günün birinde bu adi dolandırıcı, kan emici, faaliyet gelirinden fazla borsada soygun yapan ahlaksızların battığını görmek benim için tarif edilemez bir mutluluk olur.

Bu saatten sonra 40 olsam da benim için hiçbir anlam ifade etmiyor, benim gözümde dolandırıcı olarak kalacaksın.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ne Olursan Ol Önce İYİ İNSAN Ol

Sayfa 188/443 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •