Sayfa 367/443 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417 ... SonSon
Arama sonucu : 3541 madde; 2,929 - 2,936 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

1.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --2023 2. çeyrekte hammadde fiyatı ile elektrik fiyatları 1. çeyreğe ve 2022 2. çeyreğine göre düşerken, işçilik giderleri hafif artmış olacaktır (1.çeyrekte geçen yılkı ayni döneme göre 3 kattan fazla artmış)... genel üretim giderlerinin ne kadarın elektrikten geldiğini bilmediğimiz için satışların maliyetini hesaplayabilmek ya da bir öngörüde bulunmak zor...

--sonuç olarak 2. çeyrek bilanço-karlılığın 1. çeyreğin epey üzerinde, geçen yılki 2. çeyreğin epey altında geleceğini; 3. ve 4. çeyreklerin ise elektrik fiyatlarındaki düşüşün devam edeceğini ve dövizin yüksek seyrini koruyacağını varsayarak güçlü geleceğini düşünüyorum..
    Bilgi ve yorumlarınız için teşekkürler. Türkiye'deki yatırımcı kitlesine göre bir hayli donanımlısınız. Emeklerinizin karşılığını alırsınız umarım.

2. Endeks 5500'lerdeyken 13'lerdeydi hisse, bilançoya kadar en azından oralara yaklaşsaydı bari, endeks 2 bin puan çıkarken biz 2 lira geri gelmişiz sene başından beri.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

---endeksin geldiği nktada sağlam ve beklentili hisselerin en ucuzu gözüküyor cemts...

--diğer hisselerimde palazlandıkça buraya doğru yavaş yavaş kayacağım...

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    ---endeksin geldiği nktada sağlam ve beklentili hisselerin en ucuzu gözüküyor cemts...

--en az iki iki yıl buradayım artık...şirketin bilanço ve faaliyet raporlarını çok beğendim...hazırlanış ve ayrıntı olarak bugüne kadar gördüklerimin en iyisi...ayrıca hisselerde A gurubu B gurubu olmaması ve her oyun ayni değerde olması çok önemli...

--yönetim kurulu ve şirketin üst yönetimi de çok tecrübeli ve deneyimliler...

--şirket zaten kendini ispatlamış....CEMTAŞ ÇELİĞİ diye bir deyim varmış...

--ben en fazla cezbeden tarafı TEKNOSAB https://teknosab.org.tr/tr/sayfa/22/...akkinda.htmlda 180 dönüm yatırım için arazi almış olması...yani ciddi büyüme arzusu var...

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku

Her zaman ucuz kalmayı becerebilen bir hisse, en son Parsn ile aynı fiyatlardaydı şimdi ikiye katladı bizi, hem bunun gibi mali durumu iyi değil, o yeniden varlık değerlemesi yaptı.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Her zaman ucuz kalmayı becerebilen bir hisse, en son Parsn ile aynı fiyatlardaydı şimdi ikiye katladı bizi, hem bunun gibi mali durumu iyi değil, o yeniden varlık değerlemesi yaptı.
    iyi zamanda girmiş kabul ediyorum kendimi...bu tür hisseleri severim...biriktirme hissesi...biriktirebilecek bir kazancı olanlar için biçilmiş kaftan...

çıkarsa ne ala...düşerse de ne ala...yani kazan kazan hissesi bana göre...

8. Geçen 1.çeyrekte birkaç kez duruş yapmıştı.Bu çeyrek hiç durmadı.Bu çeyrekte elektrik fiyatları düştü.Otomotiv coştu.Birinci çeyrek karından fazla kur karı olacak.umarım yüklü bir artış olur da fk yükselmez hatta geçen yıl ikinci çeyrekte fazla kar gelirse dolar grafik hedefine gider.(Ben teknikten anlamam ama TL olarak %40,dolar olarak %80 hedef gösterenler var.Ben de işime geleni isterim.)

Sayfa 367/443 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •