Sayfa 419/444 İlkİlk ... 319369409417418419420421429 ... SonSon
Arama sonucu : 3548 madde; 3,345 - 3,352 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

1.  Alıntı Originally Posted by 0634 Yazıyı Oku
    Sayın yıldız tozu kararınıza saygı duyuyorum....Yıllar önce bende egeen i 14 den almış ve böyle bir çalkantıda zarar ile çıkmıştım bir daha gelmem diye fakat yıllar geçti ve 1800 ler den tekrar geldim.... Gelmem demeyin geçen günler çabuk unutuluyor....saygılar ytd
    Sn.0634 açıkcası geçen dönem ilk sattığımda düşüş beni çok yormuştu. Bazı hisselere bağlı kalıyorum bende var böyle bir şey ama başka hisse almak için sattım açıkcası ha aldık ne oldu bu artı o eksi kapattı Uzun dönemde daha iyi olur dedim.

Sonuçta ; biri alırken hikayesi var yükselecek diye alıyor ; biriside yeter artık düşer diye satıyor...

herksin bir yatırım planı var sonuçta... Hayırlı bol kazançlar diliyorum.....
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

2. gerçekten trade de fazla kazandırmadı. 1 ayki işlemlerimdeki kar sonuçlarım aşağıdaki yüzdelerdedir. diğer hisselere göre benim için çok düşük oranlar oldu.
    11.4 , 6.1 , 8.3, 4.7, 2.3 , 3.1 , 1.2 , 5.6 , 6.6

bu arada el ele baş başa çıktığım tradelerimi yazmıyorum.

3. Egeen 9 aylık bilanço
    Fiyat : 9.070
    Net kar : 905 m
    f/k : 29.6
    pd/dd : 14.1

Jants 9 aylık bilanço
    Fiyat : 129
    Net kar : 514 m
    f/k : 14.5
    pd/dd : 5.2

Yksln 9 aylık bilanço
    Fiyat : 12.90
    Net kar : 11.7 m
    f/k : 29.2
    pd/dd : 3.8

Kcaer 9 aylık bilanço
    Fiyat : 26.60
    Net kar : 1.116.000 m
    f/k : 12.3
    pd/dd : 4.2

Cemts 9 aylık bilanço
    Fiyat : 12.21
    Net kar : 790 m
    f/k : 6.2
    pd/dd : 2.3

Bu temel verilere rağmen sene başından bu yana endekse ve diğer her şeye karşı yatırımcısına kaybettiren ender hisselerden, eserinizle gurur duyabilirsiniz.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

4. İstediği kadar lotu toplayamamıştır İ.T ve avaneleri.

5. Milleti canından bezdirmek için her şeyi yapıyor tahtacı, endeksin yarısı kadar çıkmıyor yahu, seneyi bitirmeye bir şey kalmadı ama bir ton zarardayız hala, hakkımı size helal etmiyorum, etmiyorum etmiyorum, elimizden başka şey gelmiyor maalesef, 1 sene sonra zararla verecek halimiz yok ya.

6. Şirket fabrika sınırlarımız içinde yer alan mevcut Denge Çubuğu tesisimizde otomasyon, tevsi ve modernizasyon yatırımı planlanmakta olup, bu kapsamda T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na yapmış olduğumuz Yatırım Teşvik Belgesi başvurumuz onaylanmıştır.
    T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan alınan 08.11.2023 tarih, 560702 teşvik belge nolu 111.925.000 TL tutarlı ve 3 yıl süreli olan Yatırım Teşvik Belgemiz ile yararlanacağımız destek unsurları aşağıdaki gibidir.
    1- Vergi İndirimi (%70, Yatırıma Katkı Oranı %30)

2- KDV İstisnası
    3- Gümrük Vergisi Muafiyeti
    4- Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği (6 yıl boyunca)
    5- Faiz Desteği
    Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Devletin bütün olanaklarını kullanıyor, Bucimi ile Cemtsıyla devasa bir şirket oldular ama daha bir tane yatırımcısından hayır duası alamamış bu yönetim.

[IMG][/IMG]

Hisse 20 bile olsa zararı kurtarmıyor, elimiz mahkum bekliyoruz.

7. Çemtaş tarafından yapılması planlanan GES-1 ve GES-2 projesi ile ilgili ÇED süreci başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü web sitesinde yayınlanan ilanda konuya ilişkin şu bilgiler verildi:
    KARS ili MERKEZ ilçesi sınırları içerisinde ÇEMTAŞ ÇELİK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ tarafından yapılması planlanan GES-1 (40,0248 MWm / 30 MWe - 42,22 HA) VE GES-2 (2,64979 MWm / 2 MWe - 2,84 HA) KAPASİTELİ GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır.Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 05/12/2023 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir.ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya KARS Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve KARS Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden bilgi alınabilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.

Yakında buna da teşvik alırlar, azıcık da ortaklarınıza yansıtın yahu, hisse bataklığa saplanmış sanki, kıvranıp duruyor.

Sayfa 419/444 İlkİlk ... 319369409417418419420421429 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •