Sayfa 413/443 İlkİlk ... 313363403411412413414415423 ... SonSon
Arama sonucu : 3541 madde; 3,297 - 3,304 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

1.  Alıntı Originally Posted by Dr. Who Yazıyı Oku
    Geçen sene 65 tl gördüğünde bugünkü fiyatla 13 tl civarı ediyordu. Hisse bölündüğünde ise 48 lerde bölünüp 9 kusur fiyatlara dönmüştü. Öyle rezil bir kağıt almışım ki sanki milyarlarca borcu var, şirket batık, üretim yapamıyor, işçilerinin parasını ödeyemiyor. Ama durum tam tersi. Geçen sene bölünmeden önce sermayesinin 9 katı kar eden, bu sene sermayesi kadar nerdeyse 2. çeyrek kar açıklayan, kısa ve uzun dönem borçluluğu az olan, kasası nakit Tl ve Usd barındıran, %400 yakın bölünen, düzenli temettü ödeyen, sanki ileri de kendisinin ve bağlı bulunduğu iştiraklerin elektrik yükünü azaltmak için GES yatırımı yapan, bunun için Bursa da organize sanayi sitesinde tarlalar alan bir şirket. Ama neden gitmiyor diye düşününce hemen aklıma kötü şirket yönetimi geliyor. Ama asıl konu yukarıda bahsedilen vasıflı çelik üreten, dünya çapındaki şirketlere iş yapan bu şirketin güzel bir görünümü olması. Bu güzel görüntü ve ucuz fiyat kazanç oranı yatırımcıyı cezbedip buraya getirmektedir.
    Gelen yatırımcı bu ucuz fiyatlardan aldığında uzun vadede kazanacağını düşünürken işte orda yamyamlara denk gelmektedir. Yamyamlar bu fiyatları aşağı aşağı çekerek yatırımcıları bezdirerek elindeki lotları almaktadır. Günlükte de çoğu zaman sabahtan fiyatı yukarı sürerek 0,5-1tl bandında marjlarda yukarı-aşağı yaparak gündelik karını çıkarmaktadır. Geçen seneden beri Bucim ve çemtas da aynı oyun yapılmaktadır. Çelik üreten farklı minvaldeki ereğli-iskenderun hariç(oralarda farklı konular var) diğerleri fiyatlarını katlayarak artarken bu hisse kazandırmadığı gibi parayı enflasyon ve USD karşısında eritmiş oldu.SPK ve diğer denetleyiciler borsaya para girsin ve dolaşan para artsında ne yapılıyorsa yapılsın havasındalar. Yeni halka arzlarla yabancı yatırımcıyı zengin etme derdindeler. Şirket nerdeyse sermayesinin 2 katı büyüklüğünde GES yatırımı yapıyor ve bunu zamanında yatırımcısına bildirmiyor. İş işten geçtikten sonra kaç zaman sonra o da bence CWENE enerji bildirecek olmasında dolayı KAP bildirimi yapıyorlar. Bu kadar yatırımcısını mağdur eden bu şirketi SPK izleyemiyor.
    O yüzden kalan kısmıda çıkmayı düşünürken fiyatı olabildiğince aşağı çekince yine burada kaldık. Ne diyeyim artık bilemiyorum.
    Sayın dr who ilk önce teşekkür ederim tam 12 den teşhisi koymuşsunuz. yaklaşık 1 yıldır bu yazdıklarınızı buraya gelen KÜÇÜK YATIRIMCILARI uyarmaya çalıştım. Ama inanın TARMAN ve avaneleri kadar yatırımcı düşmanı görmedim. Artık ŞİRKET hakkında yazılacak fazla birşey kalmadığını düşünüyorum. ALLAHA havale ediyorum. Bunlarında gözlerini en kısa zamanda kara toprak doyursun. YTD DİR

2. Geçen hafta endeks %4 düştü Cemts %12 düştü, yeni haftada ortalık duruldu, endeks tepki verirken bu vatandaşın tepkisizliği şaşırtmayacak, satarken aslan kesilen alırken kedi oluyor her nedense.

İyi bir hafta olması dileğiyle.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

3. Durumu böyle. 11,93 üstünde halen nabız var öldü diyemeyiz

Çoğu kağıt bu şekilde tıkandı burdan yukarı artık vurmaları lazım diye düşünüyorum.

Eşşek yüküyle düşürdüler..

Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

4. Hep endeksin 4 katı düşüyor, ağına taklılan olmadı mı daha tahtacı, daha da aşağılarda belki takılan olur, olta balıkçılığından trol avcılığına geçti tahtacı. Milletin ahını alarak kazandığın paralardan hayır gelmez sana bilesin.

5. Bu hisse devre kesiciden sonra genelde yukarı zıplıyor., tabi ki piyasa neye karar verirse, piyasanın en çok kurtulmak istediği hisse ödülünü vermek lazım.

Bu saatten sonra burdan kazanacağım ya da kaybedeceğim paranın hiçbir anlamı yok. Haksız yere kazandığın her bir kuruş sana kan kustursun, parayı kazan ama yemek nasip olmasın. İlahi adalet elbet birgün tecelli edecektir, yaptıkların yanına kalmasın...it..vb..

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ne Olursan Ol Önce İYİ İNSAN Ol

7. 1 senedir endeks ralli yaparken hiç bir varlık göstermeyen hisse en ufak düzeltmede her gün %4-5 düşüyor, gün yüzü göstermediniz bize sizin de iki yakanız bir araya gelmesin ki ancak anlarsınız yatırımcının durumunu.

8. Kötü açtı kötü gidiyor... Dün iyi direndi ama şu an %-4,24 düşüş var.

Kapanışıda görelim bakalım
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

Sayfa 413/443 İlkİlk ... 313363403411412413414415423 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •