Sayfa 348/443 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398 ... SonSon
Arama sonucu : 3540 madde; 2,777 - 2,784 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

1. Sayın Bawer ben diğer şirket fiyatlarına çok takılmıyorum. Çünkü her şirket özelinde farklı farklı durumlar mevcut. Mesela Asuzu da ki gruplar bu şirketin fiyatını uzaya götürdü. O fiyat ederi mi bilemiyorum,tartışılır.
    Buradaki Cemtaş'taki sıkıntı ise borsada halka açılmış şirketin böyle vizyonsuz yönetimidir. Birçok şirket yaptıklarıyla yada yapacaklarıyla bilgi verirken biz GES yatırımının kararlarını 6 ay sonra duyuyoruz. Açıklama ise yatırımcılarımız etkilenmesinler oluyor. Bu kadar yatırımcısını düşünen şirket 2-3 ayda kaç defa iş durdurma,yok haddehane bakımı, yok personelin biriken izni için, yok kötü piyasa koşulları nedeniyle üretime 1 hafta ara KAP'ı attılar. Yılda 10 KAP atıyorlar. Yarısı kötü niyet ve hisse hareketini negatif yönde etkileyen KAP bildirimleri. Birçok yerden arazi aldılar. Ne için aldılar hangi yatırım için aldılar çok net açıklanmadı. Alınan bir siparişi şirket ismi vermeden yurtiçi yada yurtdışı bir müşterimizden şu kadar tl yada euroluk iş alınmıştır diye açıklama yapmak zor olmasa gerek.Buna da belli bir miktar sınırdaki iş sözleşmelerinin bildirilmesi şirketin inisiyatifi altında gibi absürd bir açıklama getirmekteler. Madem herşey gizli kapaklı yapılacak borsada ne işin var diye sorası geliyor.
    Küçük esnaf zihniyetiyle ve vizyonsuzlukla yönetime rağmen şirket ilginçtir ki hala kar ediyor. Hala temettü veriyor. Bölünüyor. Ama ilgi sıfır. Ağzı yanan yatırımcı bir daha uğramıyor. Geçen Tv'de bir yorumcu amerikada ki borsa milyarderleri bizim ülkemizde borsa da fena çarpılır diyordu. Başka hisselerde bu kadar olumlu haber olsa bu hisselerin tavan serilerine yetişemeyiz. (örneğin SASA) Bu kadar olumlu haberlere rağmen bu şirket taban serileriyle yatırımcısını ödüllendirmektedir. Şirket 65 den 33 gelmiş şirket sus pus bir açıklama yok. Sanki şirket batmış.
    Neyse ne desek boş. Beklemeye sabırla devam. İnat değil sabır. Borsa da inat etmek zarardır. Sabırlı olup beklemek ise çoğu zaman kardır..
    Yazdıklarım Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Dr. Who Yazıyı Oku
    Sayın Bawer ben diğer şirket fiyatlarına çok takılmıyorum. Çünkü her şirket özelinde farklı farklı durumlar mevcut. Mesela Asuzu da ki gruplar bu şirketin fiyatını uzaya götürdü. O fiyat ederi mi bilemiyorum,tartışılır.
    Buradaki Cemtaş'taki sıkıntı ise borsada halka açılmış şirketin böyle vizyonsuz yönetimidir. Birçok şirket yaptıklarıyla yada yapacaklarıyla bilgi verirken biz GES yatırımının kararlarını 6 ay sonra duyuyoruz. Açıklama ise yatırımcılarımız etkilenmesinler oluyor. Bu kadar yatırımcısını düşünen şirket 2-3 ayda kaç defa iş durdurma,yok haddehane bakımı, yok personelin biriken izni için, yok kötü piyasa koşulları nedeniyle üretime 1 hafta ara KAP'ı attılar. Yılda 10 KAP atıyorlar. Yarısı kötü niyet ve hisse hareketini negatif yönde etkileyen KAP bildirimleri. Birçok yerden arazi aldılar. Ne için aldılar hangi yatırım için aldılar çok net açıklanmadı. Alınan bir siparişi şirket ismi vermeden yurtiçi yada yurtdışı bir müşterimizden şu kadar tl yada euroluk iş alınmıştır diye açıklama yapmak zor olmasa gerek.Buna da belli bir miktar sınırdaki iş sözleşmelerinin bildirilmesi şirketin inisiyatifi altında gibi absürd bir açıklama getirmekteler. Madem herşey gizli kapaklı yapılacak borsada ne işin var diye sorası geliyor.
    Küçük esnaf zihniyetiyle ve vizyonsuzlukla yönetime rağmen şirket ilginçtir ki hala kar ediyor. Hala temettü veriyor. Bölünüyor. Ama ilgi sıfır. Ağzı yanan yatırımcı bir daha uğramıyor. Geçen Tv'de bir yorumcu amerikada ki borsa milyarderleri bizim ülkemizde borsa da fena çarpılır diyordu. Başka hisselerde bu kadar olumlu haber olsa bu hisselerin tavan serilerine yetişemeyiz. (örneğin SASA) Bu kadar olumlu haberlere rağmen bu şirket taban serileriyle yatırımcısını ödüllendirmektedir. Şirket 65 den 33 gelmiş şirket sus pus bir açıklama yok. Sanki şirket batmış.
    Neyse ne desek boş. Beklemeye sabırla devam. İnat değil sabır. Borsa da inat etmek zarardır. Sabırlı olup beklemek ise çoğu zaman kardır..
    Hisseyi neden al-ma-mak gerektigini, yanlişlikla alinmiş olsa bile neden hemen tüymek gerektigini cok güzel aciklamişsinız ki hepside kesinlikle doğru bilgiler...

Ama yazinin sonunda, sabretmek gerektigine ,para kazandiracagina getirmişsiniz..

Doğru düşünüp yanliş hamle yapmak gibi oluyor.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Sayın bzaferb, şirketin finansallarında bir sıkıntı yok. Tek sıkıntı şirketin büyümesini ve ilerlemesini istemeyen, ilginç ve amacı olmayan bir yönetim. Kötü yönetime rağmen şirket hala kar ediyor. O yüzden 2. ve 3. çeyrekleri bekleyeceğim. Sanki 3.çeyrekten itibaren geçen sene ki karlılıklara yakın çeyrekler izleyeceğimizi düşünüyorum. Ama tekrar bakım KAP ları bu dönemde gelirse şaşırmam. Niyet önemli.
    Yazdıklarım Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Dr. Who Yazıyı Oku
    Sayın bzaferb, şirketin finansallarında bir sıkıntı yok. Tek sıkıntı şirketin büyümesini ve ilerlemesini istemeyen, ilginç ve amacı olmayan bir yönetim. Kötü yönetime rağmen şirket hala kar ediyor. O yüzden 2. ve 3. çeyrekleri bekleyeceğim. Sanki 3.çeyrekten itibaren geçen sene ki karlılıklara yakın çeyrekler izleyeceğimizi düşünüyorum. Ama tekrar bakım KAP ları bu dönemde gelirse şaşırmam. Niyet önemli.
    Finansallar falan hikaye bu hissede....
    Ben gecen yil geldim aldim hisse 50 de iken, 60 lara kadar tuttum....
    Baktim olacagi yok , salak salak işler, aynen sizin yazdiginiz gibi... Hemen sattim ciktim.
    Hayirlisi olsun ama işiniz zor burda.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. İşte karakter işte ÇEMTAŞ 1 senedir sirketin finansallarının çok iyi olduğunu buna rağmen patronun (KAYSERİLİ) şirketi özellikle ucuz tutup burdan çorba parası çıkarmayı huy edindiğini yazdım. MAALESEF buna benzer şirketler alıp başına giderken şirketi büyüteceği yerde küçük esnaf gibi tuttu. ne diyelim bu dünyanın üstü varsa altıda var. Yaradan yemeyi nasip eylemesin YTD DİR

6. Muhteşem şirketimiz ÇEMTAŞ bedelsizden sonra %100 prim yapmış gibi düzeltmesini yapmaktadır. şimdi anladınız mı küçük yatırımcılar YTD DİR

7. Diğer çelikler gidiye bu dusuye ya

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Hacim yerlerde ve alıcı yok. Şirketten bilgi de alamıyoruz. Endeks yüzde on gidecekte biz de yüzde iki gideceğiz durum bu maalesef

Sayfa 348/443 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •