Sayfa 143/444 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon
Arama sonucu : 3546 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

Uzun vadede şirket güzel yerlere gelecek. Esas faliyetinden kar etmesi çok olumlu. Bilançolar geldikçe hisseler ve bist yukarı yönlü toparlanmaya başlar.

2.  Alıntı Originally Posted by Zinedrimed Yazıyı Oku
    Neye istinaden 5/6/7 artı açar hocam?
    Son çeyrek kıyaslaması yaptınız mı?
    Veya beklentinin 2 katı kar mı geldi?
    İyi akşamlar..
    2020 son çeyrek cirosundan 10 milyon fazla ciro gel di.. 2020 cirosunun neredeyse %37 sini bu 3 ayda yapmış..kar niye düşük gelmiş ilginç ..son çeyrek aynı ciroya 48 milyon kâr gelmişti..14 milyon düşmüş..niye düşmüş bakmak lazım..

3.  Alıntı Originally Posted by ulver Yazıyı Oku
    2020 son çeyrek cirosundan 10 milyon fazla ciro gel di.. 2020 cirosunun neredeyse %37 sini bu 3 ayda yapmış..kar niye düşük gelmiş ilginç ..son çeyrek aynı ciroya 48 milyon kâr gelmişti..14 milyon düşmüş..niye düşmüş bakmak lazım..
    BUCIM değerleme farkından finansal gider oluşmuş. Operasyon verimliliği çok iyi özellikle Üretim maliyeti %80 in altına inmiş,

4.  Alıntı Originally Posted by NoMoreBets Yazıyı Oku
    BUCIM değerleme farkından finansal gider oluşmuş. Operasyon verimliliği çok iyi özellikle Üretim maliyeti %80 in altına inmiş,
    Ne kadar fark oluşmuş bucimden bilmiyorum..bu finansal gider olusmadsaydi bu brüt karda ne gelirdi onu bilmek lazım.. yani 50 gelecektide 34 mu geldi...bir seferlik yani dönemsel bir durum ise sorun yok..

5. Sarky le kıyaslıyorum da finansalların hakkını pek verebilmiş değil özellikle son 1 yılda, zayıf bir performans sergilemiş.

Hep baskılayıp baskılayıp birikimli yükselen bir hisse çok eskiden beri bazen direk listeye ekler takip ederim, bazen aklıma geldikçe fiyatına bakarım, bazen de pörtföye ekler, yükselmesini beklerim. Bu hissenin zor olduğunu eskilerden bilmeyen yoktur. Akıl al dese de çoğunlukla geçmiş deneyimler yok yok diyor hatta aklımdan son haftalarda sarky den vazgeçip cemts e geçmek geçmedi değil. Lakin yaklaşık 3 yıldır güvendiğim ve hareket tarzını benimsemiş olduğum sarky den, mantıklı olsa da her girdiğimde dayak yediğim, zar zor kar edebildiğim CEmts e geçmek içimden gelmedi.

Bilanço güzel, teknikte öyle bozulmuş bocalamış değil, yükselse niye yükseldi kimse diyemez. Mutlak eski ortaklarımdan biri vardır Cemts de bol kazançlar

6.  Alıntı Originally Posted by ulver Yazıyı Oku
    Ne kadar fark oluşmuş bucimden bilmiyorum..bu finansal gider olusmadsaydi bu brüt karda ne gelirdi onu bilmek lazım.. yani 50 gelecektide 34 mu geldi...bir seferlik yani dönemsel bir durum ise sorun yok..
    Bürüt kara etkisi olmaz, faaliyet karına kadar zaten herşey gayet güzel. Etki finansal giderler kısmına yansıyor. Gelir tablolarına etkisi
    31.12.2020: 24 milyon kar
    31.03.2021: 8 milyon zarar

Ana faaliyet satış, maliyet düşüşü ve karlılık çok iyi. Diğerleri teferruat, finansal yatırım iner çıkar çok takılmamak gerekir. Esas faaliyet sonuçları güzel, ikinci çeyrek ihracatı da toparlarsa yeme de yanında yat.

Bugün yarın borsa fiyatı ne olur bilinmez ama kanaatim trend yukarı devam edecektir. Bir zamanlar 18 TL den goody almıştım oradan 72 ye kadar gitmişti. Cemts’ı da ona benzetiyorum sanki bu yıl içinde molasına son verip potansiyelini gösterecek gibi. Uzman değilim şahsi kanaatimi paylaştım.

Not; şirketin bankalara borcu benim bankalara şahsi borcumdan az😀maşallah nazar değmesin..

Herkese bol şans

7. Sorun da tam burada dostlar :her kalemi süper olan şirket her bilanço döneminde 2/3 lira artmayıp geçen yıl fiyatlarının altında kalırsa biz nasıl yatırım yapacağız bizi zorla faize sürüklüyorlar haram diyoruz bulaşmayalım diyoruz ama ayıptır günahtır kasım da alan arkadaş 17/18 liradan geçen 5/6 ay enflasyon mevduat vs karşı hep ezilmiş durumda yıl sonu bilançosu harika arada Man Mercedes hatırlatan bir haber atıyorsun sonra 17.5 görünce bu haberlere bilançoya güvenip bugünü bekleyene malı kilitliyorsun kusura bakmayın bunun adı soygun hırsızlık adilik kalleşlik kahpeliktir..patron kalleş yatırımcı mal...başka bir izahı yok patron bilançoyu Man Mercedes hatta yerli araç haberlerini kullanarak 3/4 liralık marja götü kurtarıyor sen ben elimizde lolipop her seferinde işte o an deyip umutla mal gibi mal da bekliyoruz.yükselen iskenderun KARDEMİR Ereğli hatta İzmir Demir Çelik bile neler yaptı neler yapıyor
    Ben 50/80 ol demiyorum ama ekim kasımda 17/18 isen bugün 20/22 olmalısın ki yatırımcıyı koruyasın şuan ki durum kahpelik kalleşliktir

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Poma22 Yazıyı Oku
    Sorun da tam burada dostlar :her kalemi süper olan şirket her bilanço döneminde 2/3 lira artmayıp geçen yıl fiyatlarının altında kalırsa biz nasıl yatırım yapacağız bizi zorla faize sürüklüyorlar haram diyoruz bulaşmayalım diyoruz ama ayıptır günahtır kasım da alan arkadaş 17/18 liradan geçen 5/6 ay enflasyon mevduat vs karşı hep ezilmiş durumda yıl sonu bilançosu harika arada Man Mercedes hatırlatan bir haber atıyorsun sonra 17.5 görünce bu haberlere bilançoya güvenip bugünü bekleyene malı kilitliyorsun kusura bakmayın bunun adı soygun hırsızlık adilik kalleşlik kahpeliktir..patron kalleş yatırımcı mal...başka bir izahı yok patron bilançoyu Man Mercedes hatta yerli araç haberlerini kullanarak 3/4 liralık marja götü kurtarıyor sen ben elimizde lolipop her seferinde işte o an deyip umutla mal gibi mal da bekliyoruz.yükselen iskenderun KARDEMİR Ereğli hatta İzmir Demir Çelik bile neler yaptı neler yapıyor
    Ben 50/80 ol demiyorum ama ekim kasımda 17/18 isen bugün 20/22 olmalısın ki yatırımcıyı koruyasın şuan ki durum kahpelik kalleşliktir

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ondan sonra borsada yatırımcı ol...Al sat yapma derler..Sorun hissede değil... İşin başındaki TARMAN ise düşünerek taşımak lazım..

Sayfa 143/444 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •