Special Days Image
Sayfa 102/1003 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 809 - 816 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1. Yalnız su an Kusadasindayim, normal bu mevsimde cinli akinindan otellerde yer bulunamazdi, su an otelde tek kalan benim sanirim..

Büyük sikinti var.

HALK Cafe - II

Bir kişi de şurda mantıklı bilgi verici pasta grafik veya takas analizi paylaşsa olmaz mı ben dahil

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Haklısın aslında şimdi tekrar düşündüm de halkbankın dibi falan belli, düşeceği yer 5 lira civarı zaten çok ucuz seviyede.
    Pegasus ani düştü ama baksan daha geçen sene 30 liraymış.
    Burdan halkbank satılıp başka yere geçilmez, alıştık hem huyunu suyunu bildiğimiz senet, iki buçuk yıllık evliyiz.
    Pegasusa ayrı bakmak lazım.
    Evliliğin sonucu iyi olmamış.
    2 yıl önce hatırlarsanız TH ile Halkbank konusunda epey kapışıyorduk.
    Aynı dönemde halkbank bir ara 13 lere gelince hemen maliyeti yakalayınca satıp çıktım.
    O dönemden sonra dolar almak lazımmış.
    Belki de İzmir civarından arsa.
    Benim 13 lerdeki halkbank param ortalama yüzde 20 mervduatla 20 leri geçti ki TH nın hedefi bir yıl içinde 20 yi yakalamaktı.
    Bir de dolar alsaydım belki halkbank eşdeğeri 30 ları bulacaktı.
    Arsa almış olsam en az 40 ları bulacaktı.
    Özetle, geriye dönüp baktığımda o dönemde haklıydım.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

4.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Haklısın aslında şimdi tekrar düşündüm de halkbankın dibi falan belli, düşeceği yer 5 lira civarı zaten çok ucuz seviyede.
    Pegasus ani düştü ama baksan daha geçen sene 30 liraymış.
    Burdan halkbank satılıp başka yere geçilmez, alıştık hem huyunu suyunu bildiğimiz senet, iki buçuk yıllık evliyiz.
    Pegasusa ayrı bakmak lazım.
    Halka arz oldugunda yanılmıyorsam 14 liradan mi olmuştu?

O zaman bir arkadaşım halka arzdan alacağını söyledi bende elimiz sürmem dedim, malum borsada halka arz olan şirketlerin durumu ortada.3 liraya halka arz et ettiginle kal aldığin fiyatları bir daha asla görmesin, genelde boyle olur.

Sanirim bunun halka arzinda talep gelmedi, bunu sürdükçe sürdüler yukarı dağıtarak geliyor lar bence, orada 14 liralardan yapamadıklarını , 60/70 lerden yaptilar.
    Espri amaçlıdır bu yazdıklarımı alınmasın kimse.

5. Havacılık sektörü için aklıma o ünlü öğüt geliyor.
    Düşen bıçak tutulmaz.
    Borsada işler bilanço, karlılık vs. ile olmuyor malesef.
    Temeli birilerin kaybetmesi, birilerinin kazanması esasına dayanıyor.
    Borsa sanıldığının aksine tutularak kazanç elde edilen bir mecra değil.
    Temeli, çoğunluk hisseye sahip grupların haberleri, bilgiyi kendi pozisyonuna göre yorumlayarak al-sat ile bu işten anlamayanların paralarını söğüşlemek üzerinde kurulmuş.
    Belki sizler kaybediyorsunuz, ancak manipilasyon yapan birileri tahtadan sürekli kazanıyordur.
    Onlar için hissenin yükselmesi gerekmiyor.
    Soğanın pazarda 8-10 Tl ye satılamsı gibi.
    Soğanın fiyatı yüksekse ciro yapamayacağından onu satan kar edemez.
    Mantık malesef basit olarak bu...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Geçen yıl pegideydim.
    20-32 arasında sürekli trade imkanı veriyordu.
    iyi de kazanıyorduk.
    bizi alıştırdılar malı 32 den kaptırdık
    hisse koptu gitti.
    şirketin blançosu şu anda süper.
    yarın ne olur bilmem
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

7. Su maliyetlere bak, son 3 ay...

Uzulmeyelim bence, bu hissede tahta yapicida zararda zararda olmayan yok.

8.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    pegasus yarı yarıya düşmüş oldu tepesinden. Diğerlerini incelemedim ama onlar da benzerdir.
    Aslında çok nadir bir fırsat oluşuyor, bu corona eninde sonunda geçecek gündemden düşecek yıllarca sürmeyecek, halkbank davası mı ki yıllarca sürsün?
    Ülkemizde corona varlığı resmi olarak açıklandığı gün bir satış daha yerler o vakit iyi bir fırsat olabilir.
    Belki halkbankları pegasusla trampa ederim, halk iki katına çıkmasındansa pegasus un iki katına çıkması daha olası görünüyor bana, en azından iyi yönetilen düzenli büyüyen bir şirket, bankalar artık çok büyümüyor pegasusun potansiyeli daha büyük.

Trendhound üstadım sen ne dersin sen de pegasusla ilgileniyorsun halkbanktan daha cazip değil mi içimiz bayıldı bunun dava işlerinden..
    Sayın Hocam, PGSUS dediğiniz gibi profesyonelce yönetilen ve de sürekli büyüyen güzel bir şirket. Bu satış dalgasından da hak ettiğinden çok fazlasını aldı maalesef. Muadili Ryan Air ve Easy Jet gibi yabancı budget airlines şirketleri ile karşılaştırdığımda fiyatı çok uygun gözüküyor. 600 milyon euroluk bir piyasa değeri PGSUS için çok ucuzdur ancak şu anki piyasa buna bakmıyor. Eğer hissede kalma gücünüz var ise ve vadeniz kısa değil ise çok güzel bir yatırım olur.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

Sayfa 102/1003 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •