Sayfa 104/1003 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 825 - 832 arası.

Konu: HALK Cafe - II

Pentagon:

"Türkiye S-400 hava savunma sistemini iade etmediği sürece patriot alamayacak."

2.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Sn TH, siz Pegasus u 20 li fiyatlardan takip ediyordunuz yanılmıyorsam.
    Neden, Hlakbank ı satıp o hisseye girmediniz de 57 den aldınız?
    Halkbankta kalıcıyım ben. Borsaya ayırdığım paranın şu anda kabaca %40'ı borsadadır yani hala %60 nakitteyim. Elimde de sadece 2 kağıt HALKB ile PGSUS var. 2017 Kasımında portföyün %50'si ile HALKB almıştım. Geri kalanı nakitte ve mevduat hesabında tuttum, sıfır stopajlı yıllık %28 getirili mevduat hesabından da 13 ay yararlandım. FENER'i bir ara 8.12 den alıp 11 tl den satmışlığım da var. HALKB'a ayırdığım orijinal 50 birimlik porsiyon 27 birime düştü ama geri kalan 50 birim de 73 e çıktı. PGSUS'taki zararı Fener'deki kârıma sayarsam sonuç olarak elimdeki borsa portföyünün TL değeri 2017 Kasımındaki TL değeri ile hemen hemen aynidir (27+73=100) her ne kadar reel bazda %33 gibi bir zarar olsa da çünkü 2017 kasımındaki 100 tl şu anda 150 tl ye eşdeğer. Özerlersem, kağıt üzerinde (2 kağıttaki pozisyonlar devam ediyor) reel bazda an itibariyle %33 gibi zarardayım. PGSUS'u ben 11 tl lerden itibaren takipteyim. Güzel yönetilen ve sürekli büyüyen bir şirkettir. Hisse başına asgari 90 tl yi hak ettiğini düşündüğüm için 57 tl den alım yapmakta mahsur görmedim.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Halkbank ta trenden söz edilemez. Zira, yabancı hisseye girmiyor.
    O dönemde sorunsuz ve çok ucuz olan banka hissesi vardı.
    Yabanci hicbir hisseye girmiyor 2018 secimlerinden beri. Ayni-tas-ayni-hamama para yok dedi, gelmedi. Borsadaki %60 yabancinin %59'u yerlilerdir. Borsayi daha once de takip ediyorduk. 5-6 sene once yabanci islemleri bariz bariz goruluyordu fonlar tarafindan hergun. Simdi BGC bile 2 milyon lota 3 kademe kara donuyor. Cunku ordan da yerliler islem yapmaya baslamis.

Bankanin gitmesi icin yabanciya da gerek yok. Yabanci niye gelsin ABD ile kanli bicakli, her tarafta kara-para aklayici olarak gecen bankaya? Yerliler goturecek vakti geldiginde. Bu banka kotu bir banka degil. 800 milyon dolar piyasa degeri de komik rakamlardir bu capta bir banka icin. Piyasayi fonluyor su anda, ABD ile bir ton puruz var, ama vakti gelecek gunun birinde. Koydugum dolar grafigine bakan rahatlikla anlar bunu. Oyle 1 dolarin %10 ustu alti 2 sene gitmesi mal bosaltmak icin degildir, mal cekmek icindir.

Gun olur devran doner, horoz d.malir, tavuk gomer.

Ak ya da garanti hangisi önce hulk seviyesine gelirse ve hulkumız yine bu seviyelerde kalırsa hisselerin yüzde 50sini takas edecem

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Havacılık sektörü için aklıma o ünlü öğüt geliyor.
    Düşen bıçak tutulmaz.
    Borsada işler bilanço, karlılık vs. ile olmuyor malesef.
    Temeli birilerin kaybetmesi, birilerinin kazanması esasına dayanıyor.
    Borsa sanıldığının aksine tutularak kazanç elde edilen bir mecra değil.
    Temeli, çoğunluk hisseye sahip grupların haberleri, bilgiyi kendi pozisyonuna göre yorumlayarak al-sat ile bu işten anlamayanların paralarını söğüşlemek üzerinde kurulmuş.
    Belki sizler kaybediyorsunuz, ancak manipilasyon yapan birileri tahtadan sürekli kazanıyordur.
    Onlar için hissenin yükselmesi gerekmiyor.
    Soğanın pazarda 8-10 Tl ye satılamsı gibi.
    Soğanın fiyatı yüksekse ciro yapamayacağından onu satan kar edemez.
    Mantık malesef basit olarak bu...
    Yahu tam felaket tellali gibisin virtue!

Bankayi alma, havaciyi alma. Ne yapalim? Kapatip gidelim o zaman! Sanayi aldin da onlar mi cok kazandirdi sanki? Tupun tupu patlak, 150 nerde 90 nerde. Ki o surede hisselerin bircogu hareketlenmisti. Petkim desen tekrar dibine geldi. Sise, Soda hakeza.

Virus de gececek kardesim. havacilar boyle seylere dayaniklidir, buyuyen sektor bu. Kademeli bir zarari yok onlarin.

6.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Yabanci hicbir hisseye girmiyor 2018 secimlerinden beri. Ayni-tas-ayni-hamama para yok dedi, gelmedi. Borsadaki %60 yabancinin %59'u yerlilerdir. Borsayi daha once de takip ediyorduk. 5-6 sene once yabanci islemleri bariz bariz goruluyordu fonlar tarafindan hergun. Simdi BGC bile 2 milyon lota 3 kademe kara donuyor. Cunku ordan da yerliler islem yapmaya baslamis.

Bankanin gitmesi icin yabanciya da gerek yok. Yabanci niye gelsin ABD ile kanli bicakli, her tarafta kara-para aklayici olarak gecen bankaya? Yerliler goturecek vakti geldiginde. Bu banka kotu bir banka degil. 800 milyon dolar piyasa degeri de komik rakamlardir bu capta bir banka icin. Piyasayi fonluyor su anda, ABD ile bir ton puruz var, ama vakti gelecek gunun birinde. Koydugum dolar grafigine bakan rahatlikla anlar bunu. Oyle 1 dolarin %10 ustu alti 2 sene gitmesi mal bosaltmak icin degildir, mal cekmek icindir.

Gun olur devran doner, horoz d.malir, tavuk gomer.
    Ekim 2019 - Ocak 2020 arası borsayı 90 binlerden 120 binlere kim taşıdıysa bana o çıkış da suni görünmüştü, kendi adıma fırsat görüp değerlendirdim zaten. Öyle her yerde borsa rekor kırıyor manşetleri falan tüylerim diken diken olmuştu. Şunu söyleyebilirim ki çıkaranların da elinde patladı, o kadar hisseyi dağıtamadılar önce idlib işi sonra da corona ve arabistanın petrol fiyatı olayı borsayı yamultunca adamlar kallavi zarar yazmıştır. Hep küçük yatırımcıya mı patlayacak biraz da büyükler görsün hanyayı konyayı. Arada bir sürü küçük de telef olmuştur ama o gelenektir zaten.

Alıntı Originally Posted by muzaka Yazıyı Oku
    Thy mi pegi mi daha mantıklı
    Ikiye bol bence muzaka. Ayni hatayi ben daha once 13'de Pegi'de yaptim. 13.06'ya kadar indi, inat ettim 13.00'den alacagim diye, alamadim. Inmeyince de ordaki parayi TAV'a soktum ayni fiyattan.

8.  Alıntı Originally Posted by TGT Yazıyı Oku
    Bir kişi de şurda mantıklı bilgi verici pasta grafik veya takas analizi paylaşsa olmaz mı ben dahil
    hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Onlara pek uymuyor bu hisse, zamanında çok paylaştık kafa patlattık didik didik ettik boşa gitti.
    Mr. Sun arada orta vadeli grafikleri paylaşıyor.
    Bu işte ciddiyseniz kendiniz bu analizleri yapmalısınız, başkasının analiziyle olmaz o iş.

Sayfa 104/1003 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •