Sayfa 126/1003 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226626 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 1,001 - 1,008 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1. Gerçek şu ki BİST şu anda göreceli olarak çok ucuzdur. Pek çok güzel şirket defter değerinin çok altından işlem gördüğü gibi F/K rasyoları 3 civarında seyrediyor. Mevcut sorunların üzerinden gelineceği varsayımıyla hareket edilirse şu anki durum aslında alım fırsatıdır.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

gezi milad
    geziden sonra iktidarında dış dünyanın da davranışı değişti.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

3. Mevcut konjonktürde TR'ye yabancı yatırımcı gelmez diyenler bence yanılıyorlar. 19. asırda İngiltere'den Güney Amerika'ya oluk oluk sermaye akmıştı. Arjantin moratoryuma gitme hususunda sabıkalı olmasına rağmen daha bir kaç sene önce adamlar 100 yıl vadeli dolar bazlı devlet tahvili bile sattılar yabancı fonlara. Tabii şu anda o 100 yıl vadeli tahviller muazzam değer kaybetti o da bir gerçek ama yatırımcıların balık hafızalı olduğu gerçeği de unutulmamalı. Adamlar nerede kâr potansiyeli görürlerse oraya gitmekten çekinmiyor. Defalarca moratoryum ilan etmiş Arjantin örneğini bir kenara not edelim.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

4. ABD'de devam eden yargı sürecinden bir sonuç çıkana kadar HALKB rüzgarda savrulan bir yaprak gibi hareket eder durur. Kağıtta gerçek alıcı yok, ana hissedar hissenin yükselmesini arzulamıyor tam tersine mümkün mertebe en düşük seviyede kalmasını tercih ediyor, bankanın yönetimi ise profesyonellikten uzak hareket edip kârlılığın maksimize edilmesini hedeflemiyor. 2007 ve 2012'deki halka arzlarda 24+25=%49 luk hisseyi çok fahiş fiyatlardan halka arz ettikleri ortada.

5. 2007 ve 2012 deki halka arzlarda hisseyi defter değerinin 2.5 katından halka arz etmişlerdi. Şu anda hisse başına defter değerimiz 26 tl olduğuna göre bugünkü fiyattan 26x2.5=65 tl ediyor. Bugünkü fiyattan 65 tl den halka arz edilen hisse şu anda 5.5 tl de sürünmeye devam ediyor (12 de 1 demektir).

6.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    KIZILDAG kazandirdi mi migros?
    Migros’u uzun zamandır izlerim. 21-22 arası çok aldım. Kapanış da vermedim. İkinci hareketi bakan konuşurken yaptı. Biraz daha su götürür diye umut ediyorum. 24,50 üstünde kanal değişir mi ona bakmak gerekecek.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,470
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Gerçek şu ki BİST şu anda göreceli olarak çok ucuzdur. Pek çok güzel şirket defter değerinin çok altından işlem gördüğü gibi F/K rasyoları 3 civarında seyrediyor. Mevcut sorunların üzerinden gelineceği varsayımıyla hareket edilirse şu anki durum aslında alım fırsatıdır.
    Üstad ABD –TÜRKİYE borsalarını mukayese ederken işin sırrının her iki ülke ekonomilerinin 2013 den 2020 ye büyüme oranlarında gizli olabilirmi ? Ben bakmadım soruyorum

Dediğin doğru şu an birçok hisselerin çoğu bedavadan biraz pahalı tam da yatırım yapılacak gibi görünüyor amma ve lakin

Mesela İtalya’nın yaptığı gibi ülke çapında karantina ilan edilme olasılığı karşımızda dururken
    Veya Avrupa’nın patronu Merkel’in ekonomik gücüne rağmen bazı arkadaşlara göre ‘’abartısız ‘’ mealen realist coronayla alakalı yaptığı açıklamanın gerçekleşme ihtimali ortadayken ..
    Uzun vade yatırım mantıklımıdır ?

8. Beni de bugün terse yatırdılar, corona vakası sonrası sabah açılışta panik satış ardından kısmi toparlanma bekliyordum, açılışta sağlam durunca demek daha satış yemeyecek dedim ve alıma geçtim, öğleden sonra verdiler satışları.
    Çorba parası yalan oldu bugün eldeki yemekten de olduk
    Nur topu gibi pegasuslarım oldu, neyse maliyet şu anda fazla değil ama inşallah o da halkbank gibi yapışmaz elime yıllarca.

Halkbankta da 5.5 dolayından ekleme yaptım. Yazık yine geldi 5 liralara, 7 lira üstündeyken ne güzel ümitlenmişti herkes kötü günler geçti diye, döndük yine cehennemin dibine geldik. Garantiye baktıkça iç çekip duruyor insan.

Sayfa 126/1003 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •