Sayfa 194/1003 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244294694 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 1,545 - 1,552 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1.  Alıntı Originally Posted by TGT Yazıyı Oku
    Bizim Halkbank’ın tepkisi neden az ya
    Ninemin bana çocukken çok sık söylediği bir laf vardı: "loose lips sink ships my darling, never forget that" derdi hep çocukken. Gevezelik gemileri batırır, işleri mahveder anlamında. Pimpiriklisin ve sabırsızsın, çok çelişkili laflar ediyorsun, özgüven eksikliğin tavan yapmış, olumsuz psikolojiye yani "korku, dürtü ve açgözlülük" üçgenine esir düştüğün için gözüne fener sıkılmış bir tavşan gibi ne yapacağına asla karar veremiyorsun. Senin işin harbiden çok zor. Şunu unutma: Borsanın %80'i psikolojidir, %10'u temel analiz, %10'u teknik analiz. Psikolojiyi doğrultamazsan; borsada yapacağın icraatların kafadan %80 aleyhine olur bunu not et bir kenara.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Koydugun butun bilgiler icin bir daha tesekkur edeyim dedim.
    Estağfurullah. Senin koyduğun bilgiler için de ben kendi adıma tşk ediyorum 666 kardeşim.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Su da dursun, referans olsun.

Ilerde cocuklarimiza "Bak yavrum, korona adli covid-19 kodadli bir ayi vardi, canimiza ot tikadi" diye anlatiriz

Altina da orda gordugun 0 kapali borsa, yesil olani da korku diye ekleriz
    Meraktan soruyorum, 32.5 yıl önce 1987 Eylül ayında sen kaç yaşındaydın? Ben İngiltere'de bir yatırım fonunda borsa yatırımları ile alakalı çalışıyordum. Tek 1 günde ABD borsası %23 düşüverdi. Evet tek 1 günde. Bugünkü Dow'un 30,000 zirvesi dikkate alınırsa 7,000 puan ediyor. 1989 krizinde benzer bir durumla karşılaştık. Ben o "kara" günleri yaşamış biriyim. Dediğin gibi mevcut kriz de aşılacak ve gelecekte bugünlere bakıldığında sadece bir enstantane olarak kalacak.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Ninemin bana çocukken çok sık söylediği bir laf vardı: "loose lips sink ships my darling, never forget that" derdi hep çocukken. Gevezelik gemileri batırır, işleri mahveder anlamında. Pimpiriklisin ve sabırsızsın, çok çelişkili laflar ediyorsun, özgüven eksikliğin tavan yapmış, olumsuz psikolojiye yani "korku, dürtü ve açgözlülük" üçgenine esir düştüğün için gözüne fener sıkılmış bir tavşan gibi ne yapacağına asla karar veremiyorsun. Senin işin harbiden çok zor. Şunu unutma: Borsanın %80'i psikolojidir, %10'u temel analiz, %10'u teknik analiz. Psikolojiyi doğrultamazsan; borsada yapacağın icraatların kafadan %80 aleyhine olur bunu not et bir kenara.
    Th kardeş kabul ediyorum psikolojim bozuk ne alabiliyorum ne satabiliyorum. Sizlerden ışık bekliyorum. Bu 100 bine kadar ki bir tepki ise ki onu soruyorum. Bir daha 83 bine kadar gelir ki halk 4.60 olur. Ben zarar azken satıp alttan almayı düşünüyorum. SiZden de destek bekliyorum.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Muahahahaha. Uckagitci, sahtekar dedi o kadar saldirdi, sonra topigimize dustu Gulmemek elde degil. 7.20'de boyle saldiran 5'te ne haldedir allah bilir. Biraz acidim durumuna, ama fazla degil dogruyu soylemek gerekirse.
    BACON iyi bir çocuktur, biraz naif biri ama kalbi temiz. Keşke şu nikini değiştirse. Onu uyarmıştım zamanında ama beni sallamadı.

6.  Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Düşerken %20'ye izin verenler çıkarken limiti %10'a indirdi, yahu bari düşüş için %10'u uygula da yukarı marjı biraz aç.
    hiç fark etmez, hisse gideceği yere eninde sonunda gidecektir öyle veya böyle

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Pimpiriklisin ve sabırsızsın, çok çelişkili laflar ediyorsun, özgüven eksikliğin tavan yapmış,
    Hadi yine iyisin Tgt, sende yine tavan yapan birşey var. Bizde taban tabana herşey

8.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    piyasalar 20 yıllık trendlerine yakın yerde durdu. Ve gece her yerde CİTİ battı haberi yapıldı, algıya oynama bu olsa gerek.
    Citigroup batmaz çünkü "batmasına müsaade edilemeyecek derecede önemli bir kurum" listesindedir, TBTF (too big to fail) listesi. En kötü ihtimalle ABD Devleti bankaya sermaye koyar, karşılığında hisse alır. Bildiğin "bail in" durumu işte. Bail out olması durumunda ise mevcut hisse yatırımcıları ellerindeki her şeyi kaybediyor.

Sayfa 194/1003 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244294694 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •