Sayfa 24/1003 İlkİlk ... 1422232425263474124524 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 185 - 192 arası.

Konu: HALK Cafe - II

Alıntı Originally Posted by mrtk Yazıyı Oku
    Frank 20.20'den 9k lot almış...
    Bosver Franchki 9 bin lotuyla. Carsamba gunu ben yuklu alacagim. Sinir bozacagi belliydi 1 aydan beri. Alacagini aldiysan kapatik bakmayacaksin.

Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    dowu çökerten gücü çözemiyoruz, dow yukarı mı aşağımı, bu tam bir kumar kararı. emareler seçim nedeni ile yukarı. o emareler abd halkına dowu satmak içinse biz ne yapacağız. sonuçta dowa entegre bir sistem içindeyiz. bu nedenle hangi pozisyonu alırsan al, o yöne inanacak çok neden bulursun. bizde açığa satışlar kaldırılmadı belkide bir felaket geliyor. bilemeyiz.
    Secim nedeni ile niye yukari oldugunu ben anlayamadim. Sonucta bunlar piyasa, secim de bir belirsizlik en azindan anketler dusene kadar.

4. piyasaya bak arkadaş ya. SP -2'ye,,,, DAX -1.5 civarı. Akşam dow'uda gebertecekler heralde

Bizim piyasa da gündem ayağına takılıyor...

Ortaklar bir seferde satanlar pişman olsa bu senette olmaz mı? Hep saymayanlar pişman oluyor?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tav

Londra basti gitti.

8. Selam,
    Iki farkli gorusum var,ortak noktalari cezai islem uygulanacaginin kesin olmasi, Federal mahkemden cikan ambargo yaptirimlarin delinmesi kararinin daha olasi oldugunu dusunuyorum, cezasiz gecilmesi olasiligini dusukbuluyorum dogrusu.. Ne kadar siyasi bir karar olacagi soylense de,zaten yaptirimlar da siyasi bir karar, neden sonuc iliskisi.. Federal mahkemeye siyasi gucun mudahalesinin olabilecegini dusunenler, olayi Turk yargisi ile karistirmamali.. Ofac karari belki mudahaleye aciktir,lakin mahkeme imkansiz..

Ofac ise mahkeme ile benzer bir kararaciklayacaktir kanimca,burada ceza miktari degisim gosterebilir,ofac mahkemeye uymaz lakin ofac cezasi dusuk olursa mahkeme uymak zorunda kalir..

S400 leri geri versek de, Trump ile ask yasasakda bu ceza kacinilmaz ve odenecek, digger bankalara odetildigi gibi,yoksa kurduklari sistemin bir anlami onemi kalmaz, yalnizca avrupali bankalara kesilen cezalar yok ayrica amerikan bankalarina verilen cezalarda var ve milyar usd bazinda,heinizinde bildigi gibi..

Burada mevcut yonetimin sark kurnazligini Kabul ederek, ambargo yu deldik gelin anlasalim demesi ile miktar yoinetilebilir olur ve uzun bir sure once bu is netlesmis olur,fiyatlama olusurdu, market in sevmedigi ilk sey belirsizlik, ve bu durumyalnizca halkb I da etkilemiyor, makro ve mikro bazli tum Turk ekonomisini de etkiliyor..

Ceza konusunda bir cok senaryo var, bnp yi ele alirsak totaled yartilan islem 100 milyar usd ve ceza tutari, 8,9milyar Usd. Ayrica bankanin market degeri uzerinden bir ceza gelecegini dusunenlerde yaniliyor, sacma, olan islem ve ve Iran a marjinal faydasi..
    Bu durumda bizde ki hacim tahmini 20mia usd oldugu soylenmekte, burasinin da net olmamasi ayri bir sorun, tahmini ceza tutari 1,8mia usd gibi olusabilir,kotu senaryo da, tolam yilsonu 2020 icin Karin 3,3 mia civarina artmasi ile 33,5 miagibi bir ozsermaye ulasilir lakin buradaki artis cezanin odenecegi nakti yaratamaz, cozum bedelli sermaye arttirimi olabilir, yarisi ozkaynakalrdan karsilansa dahi 1 e 4 bir bedelli arttirim ile ancak altindan kalkilir, 28, 5 mia gerileyen ozkaynak karsiliginda 6,25 mia sermaye .

Mevcut konjonktur ve kamu banklarinin kullanis sekli, kar odakliliktan uzaklasma, dis girdi yaratamama sorunlari gibi,pd/dd 0,50 ile fiyatlamayi makul kilar, rakam citi nin makul gordugu fiyat hedefini bile geri de birakiyor..

Malum virus,ticaret savaslari buyuyememe gibi faizleri assagida baskilayan konjonkturel etkiler, turk bankaciligini 2 ozkaynak seviylerine cekemebilirdi,lakin iste brunsoni, surekli kandirilmalar, kandirmalar, fetosu, ucagi virusu , hukuk sistemi egitimi sistemi susu busu darken, ulke hakettigi degeri yaratamiyor...

Ozetle ceza kacinilmaz bana gore, miktar onemli, bunun da bedelli sermaye ile ustesinden gelinecek senaryosu uzerine kurguluyorum. burada tamami da bedelliden bir kismida kaynaklarda seklinde ozkaynak/ sermaye uzerinden ise dava sonuclaninca 0,50 pd/dd minimum, 2 ise maximum hedef olur umarim anlasmaya giderler, gitmezlerse durum cok kotu olacak.. Sonucunda bu is oldu, ic siyaset icin ahaber de bir kac yayin yapar ustesinden gelirsiniz.. Fiyat yazmiyorum kufur yemeyelim diye.. ust ceza 2 mia usd olsa(bnp) alt limit kac alirdiniz ?? Ceza beklemeyenler icin ise zaten bir sorun yok, 13,40 yilsonu hedefi olur bu konjonkturde,iyilesirse Suriyesi su bu, bol money genisleme 53 trl ... Burada konkonturel risk ile cezali/cesasiz senaryolar I nasil okursaniz..
    Ceza bekleyenlerin minimum miktar hakkinda bir ongorusu varsa yazarsa sevinirim

Not : Ayrica bedelli arttirima katilirim o kadar gucumuz var diyorsanizda dert edilecek bir durum olmaz, sonucta bugun alan 0,26 dan aliyor , sorun bu arttirima katilamaycaklarin satisi veyahut satmasa da elindeki hissenin sermaye icinde erimesi , 0,26 yi aciklamaya yetiyor sanirim..

sevgiler

Ozetle

Sayfa 24/1003 İlkİlk ... 1422232425263474124524 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •