Sayfa 26/1003 İlkİlk ... 1624252627283676126526 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 201 - 208 arası.

Konu: HALK Cafe - II

2. Günün en düşüğünden kapandı.
    6.30'dan çok az almış bulundum.

Hisse de borsa da hiç güven vermiyor, yatay görünüyorlar ama sanki her an aşağı göçeceklermiş gibi bir halleri var.
    Yabancılar da son dört haftadır aralıksız hisse ve tahvil satmış, 800 milyon dolar hisseden ve 1.7 milyar dolar tahvillerden olmak üzere bir ayda 2.5 milyar dolar çıkarmışlar ülkeden. Bariz basıp gidiyolar yani bu adamlar giderken nasıl çıkacak fiyatlar? En fazla ufak tefek tepkiler olur, trendin tersine dönmesi için bize dışarıdan para akması lazım, Trendhound parasal genişleme olacak para yağacak deyip duruyor ama bize hiç düşmüyor bundan pay, aksine bizden dışarı para çıkıyor.

Alıntı Originally Posted by gva74 Yazıyı Oku
    Oncelikle tum yazdigin ve bundan sonar yazacagin yutmasi kolay kivami yerinde leziz paylasimlar icin tesekkur ederim sana..

Bahsettigin gibi, anlasmalarina bagli, iyi niyetle yaklasima bagli, dogrusu 0,50 pd/dd uzerinden bakiyorum, 2 mia usd ceza bile bankayi batirmayacaktir, lakin varlikfonu bedelliye istirake edecektir, dogrusu ben olasi cezada bedelli arttirimin hala bir secenek oldugunu dusunuyorum, minimum 200 mio usd civari bir ceza uzerinden en iyi senaryoyu aliyorum kendi tarafimda, %100 bedelli ile ozkaynaklara dokunmadan, %80 civari bir getiri goruyorum,bedelli katilimi dahil olmak uzere, ortlama konjonkturden dolayi pd/dd 0,50 ile calisyorum, lakin f/k tarafindan ise max. 5 fiyatlanir dusuncesindeyim, bu da %20 civari bir digger bankarada getiri demek yilsonu icin, tum bunlara dusuk faiz ortamini vs koymuyorum defansif, olumlu gelismeler bizim icin Ulke icin diyelim, pd/dd 2 lere bile cekebilir,bunu konusmak kurgulamk icin cok erken tabii..

tum bunlar isiginda 1 mia usd ceza , cari ornegin ykbnk hedef getirisi neyse aynisini verir bana,yani bu rakam eyvallah benim icin
    altinda olursa olumlu ayrisir ustunde negative, sorun dedigim gibi bedelli olursa katilim sorunu, ve 1 mia ve usu bir ceza olursa neolur sorusu ?

Ellerine saglik tekrar tabii diger degerli katilimcilarinda ..
    Dolar krizinde bankalar iyice batiklasti, Akbank Yapi Kredi bedelli yapti. Halk yapmadi, gidip issizlik fonundan cirpip getirdiler birsey. Yani boyle bir ornek varken onumuzde bedelli olasiligi dusuk gibi.

Vallahi dogruyu soylemek gerekirse FK'sni PK'sini onu bunu milyar kere isledik. Ben artik bunlari gorunce kacacak yer ariyorum. Hepsi kofti cikti. Banka bilanco acikliyor mu, aciklamiyor mu ondan bile haberim yok! Yani emegine saygisizlik olarak sakin anlama. Ama bunaltti bu banka. 18 saat takas calismasi yapmistim, fonlari cikarmistim halbuki bir aralar. Sonucta ne oldu, heeeeccc. Patladi.

Son olarak bir buyugumuz ne demis?

"Borsada ne kadar az karistirirsan, o kadar fazla kazanirsin" -- 666fucyus

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Günün en düşüğünden kapandı.
    6.30'dan çok az almış bulundum.

Hisse de borsa da hiç güven vermiyor, yatay görünüyorlar ama sanki her an aşağı göçeceklermiş gibi bir halleri var.
    Yabancılar da son dört haftadır aralıksız hisse ve tahvil satmış, 800 milyon dolar hisseden ve 1.7 milyar dolar tahvillerden olmak üzere bir ayda 2.5 milyar dolar çıkarmışlar ülkeden. Bariz basıp gidiyolar yani bu adamlar giderken nasıl çıkacak fiyatlar? En fazla ufak tefek tepkiler olur, trendin tersine dönmesi için bize dışarıdan para akması lazım, Trendhound parasal genişleme olacak para yağacak deyip duruyor ama bize hiç düşmüyor bundan pay, aksine bizden dışarı para çıkıyor.
    Bugun en iyi satici acik ara ile TEB. Yabancidan kasit bu mu acaba. Dur bir ayligina bakayim.
    EDIT: Bakamadim, gunluk ancak.

Gecenlerde koydugun listedeki Katarli fonlar mi ki bunlar acaba?

Dunyanin en kisa metrajli korku filmini cekmisler: https://www.youtube.com/watch?v=d_BP6b3fZYw

6. Dow'u testereye çevirdiler, iri dişli olanından, bir gün yukarı bir gün aşağı, marjlar da kallavi.
    Onlar alışık değildir bu kadar oynaklığa, başı dönüyordur milletin.

7.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Dün yazdık halk gyo %8 olmuş
    Bende haftalardır onu izliyorum, hatta dususte alayim dedim alislarimi görünce çektiler yukarı.

Hic etkilenmedi , spek dedigin hlkgyo nunki gibi olacak.

Hisse 0.50 lerden 1.80 lere geldi.

Artık buradan sonra yürek ister almak. Takip listemden cikardim.

8.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Dow'u testereye çevirdiler, iri dişli olanından, bir gün yukarı bir gün aşağı, marjlar da kallavi.
    Onlar alışık değildir bu kadar oynaklığa, başı dönüyordur milletin.
    Dip çalışması yapıyor.
    Dalgalanıyor...

Aynı bizde 7/7,50 arası dalgalanıp tepe çalışması yaptığı gibi,

Şimdide dipte 6/6,60 arası dalgalanıyor dökene kadar devam ederler.

Sayfa 26/1003 İlkİlk ... 1624252627283676126526 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •