Sayfa 392/1003 İlkİlk ... 292342382390391392393394402442492892 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 3,129 - 3,136 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1. Berk Doğan herkesin yedek akçesi olmalı.Asgari ücretli 2000 liralık telefon almamalıydı.Çevremde çoğu İphone kullanıyor nasıl batık şirketler kurtarılmamalıysa bütçesini iyi yönetemeyende kurtarılmamalı devletin imkanı varsa sosyal yardım yapar o ayrı.Benim söylediğim böyle bir dönemde zor duruma düşen şirket ve kişilerinde kendi kusuru vardır.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,470
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    adamlar yüz milyarlarca dolarlık pozisyonlarda hem de çok yüksek kaldıraçlarla ful malda yakalanmışlar şimdi de batmamaya çalışıyorlar, öte yandan ben 2 pozisyonda da ters yakalandım ama bende kaldıraç filan yok, borsa portföyüm ise hala %50 civarında nakitte, ne panikleyecek ne de korkacak bir durum söz konusu değil benim için çünkü hem ihtiyacım olmayan para ile borsadayım hem de bekleme lüksüm var, elbet zamanı geldiğinde bu pozisyonlar toparlayacaktır, bugüne kadar 1 düzine kriz yaşamış biri olarak gayet rahatım
    dünya böyle birşeye hazır değildi çok hazırlıksız yakalandı .bu kriz bambaşka bir kriz diğer krizleri mumla aratacak cinsten ne 2001-ne 2008 .umarım yanılırım.sonuçta bizde reel sektörde iş yapıyoruz. şu anki realite budur sn.TH ..yalnız makarna stoklanmıyor durumu iyi olan bazı arkadaşlar oksijen tüpü solunum ventilatörü filan alıyor evine ,olaki ilerde yoğun bakım ünitelerinde kapasite yetmez filan diye nasıl kullanacaksa..psikoloji bu insanlarda

Bu durumu değiştirecek tek şey etkili bir ilacın bulunması , veya virüsün hız kesmesi ..aşı filan hikaye uzun vade işler

3.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Doktor bu arada sen ne yapiyorsun? Nasil onlemler aliyorsunuz sizlere bulasmasin diye? Allah kolaylik versin ortak.
    Sağol ortağım, evde netflix video oyunları kitap, pc ... çocukları zor zaptediyorum. İş yerinde, ben başhekimim girişleri 1 kapıya indirdim. Triyaj odası yaptım her gelene ateş bakılıyor el dezenfektanı uygulanıyor öksürenlere maske verdiriyorum. Kapıya gögüs hast. Uzmanı koydum. Sıkıntılı hasta içeri girmeden planlama yapilip grip vs ise tedavi covid 19 şüphesi varsa tersiyer merkeze yönlediriliyor. Personel sayısını azalttım çocugu olan engelli vs izinli zaten digerlerine n95 ve koruyucu gözlük dağıttım. Gün aşırı kimyasal dezenfeksiyon ve sürekli temas yüzeylerini dezenfekte ettiriyorum. Maximum tedbir anlayacağın gerisi Allah a kalmış. Bu arada bugün yani cumartesi 18 00 a kadar eczanede çalışan personelin kimlik bilgilerinin sisteme girişini istedi devlet. Büyük ihtimal sokağa çıkma yasağı geliyor. Böylesi daha iyi, okullat tatil olduğunda yapılmalıydı.

4.  Alıntı Originally Posted by bahriyeli Yazıyı Oku
    dünya böyle birşeye hazır değildi çok hazırlıksız yakalandı .bu kriz bambaşka bir kriz diğer krizleri mumla aratacak cinsten ne 2001-ne 2008 .umarım yanılırım.sonuçta bizde reel sektörde iş yapıyoruz. şu anki realite budur sn.TH ..yalnız makarna stoklanmıyor durumu iyi olan bazı arkadaşlar oksijen tüpü solunum ventilatörü filan alıyor evine ,olaki ilerde yoğun bakım ünitelerinde kapasite yetmez filan diye nasıl kullanacaksa..psikoloji bu insanlarda

Bu durumu değiştirecek tek şey etkili bir ilacın bulunması , veya virüsün hız kesmesi ..aşı filan hikaye uzun vade işler
    İşin uzmanlarına göre olası bir aşının bu yılın son 3 ayından önce olması çok zor.
    İlaç konusunda ise Trump ın çalışmaları hizlandirin talimatı verdiği yazıyor.İlaç asidan farklı olarak hastalaninca alınıyor.
    Tabi kesin bir şey yok henüz. Gece gündüz çalışıyor laboratuarlarda bilim insanları. Elbet bir gün o haber gelecektir fakat asıl mesele o gelene kadar hem sağlık hem ekonomik yönden hasarın derinleşmesi. Bana göre de ilaç aşı vs.bulunana kadar insanların izole olarak salgını yavaslatmasi daha önce bitirir olayı.
    Ama aşı ilaç her halükarda yine bulunmalı. Tam dünya kurtuldu derken aylar sonra tekrar dalga gelmesini artık dünya kaldıramaz tekrar bu şekilde.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Boşverin takmayın kafanıza bence o kadar.. şemsiye girmiş zaten. Artık kol keserek çıkmamız da çok zor. Çıkmak için en azından bir bacağı feda etmemiz lazım .. Sabretmeye devam. İnşallah düzelir her şey bir iki aya. Herşey çabuk unutuluyor . Şundan 20 gün önce Rus saldırısını , kapıların açılıp mültecilerin kapılara hücum etmesini deliler gibi konuşurken. Şimdi gündem bambaşka birleyen oldu ama bu da geçer. Gönül isterdi ki Halkbank’ı 7,4 dan satıp 4,70 sen geri alalım ama geçen 666 güzel bir şey söyledi . Biz her türlü ucuz diye çok daha önceden kafamızdaki hisseleri almış olacaktık zaten. Bu kadar düşüşü hangi birimiz ön görebilir di ki bu kadar.. Sabır sabır

6.  Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    İşin uzmanlarına göre olası bir aşının bu yılın son 3 ayından önce olması çok zor.
    İlaç konusunda ise Trump ın çalışmaları hizlandirin talimatı verdiği yazıyor.İlaç asidan farklı olarak hastalaninca alınıyor.
    Tabi kesin bir şey yok henüz. Gece gündüz çalışıyor laboratuarlarda bilim insanları. Elbet bir gün o haber gelecektir fakat asıl mesele o gelene kadar hem sağlık hem ekonomik yönden hasarın derinleşmesi. Bana göre de ilaç aşı vs.bulunana kadar insanların izole olarak salgını yavaslatmasi daha önce bitirir olayı.
    Ama aşı ilaç her halükarda yine bulunmalı. Tam dünya kurtuldu derken aylar sonra tekrar dalga gelmesini artık dünya kaldıramaz tekrar bu şekilde.
    Aşı işini unutun yakın zamanda çok zor. Faz 2 de kalır. Antiviral tedavi daha önemli. Corona zarflı RNA virüsü, Türkçesi bir bowling topu düşünün 3 delik var ve yerleri sürekli değişiyor. Siz tek elle topu tutmaya çalışıyorsunuz. Aşı budur...

7.  Alıntı Originally Posted by brucearkin4454 Yazıyı Oku
    Boşverin takmayın kafanıza bence o kadar.. şemsiye girmiş zaten. Artık kol keserek çıkmamız da çok zor. Çıkmak için en azından bir bacağı feda etmemiz lazım .. Sabretmeye devam. İnşallah düzelir her şey bir iki aya. Herşey çabuk unutuluyor . Şundan 20 gün önce Rus saldırısını , kapıların açılıp mültecilerin kapılara hücum etmesini deliler gibi konuşurken. Şimdi gündem bambaşka birleyen oldu ama bu da geçer. Gönül isterdi ki Halkbank’ı 7,4 dan satıp 4,70 sen geri alalım ama geçen 666 güzel bir şey söyledi . Biz her türlü ucuz diye çok daha önceden kafamızdaki hisseleri almış olacaktık zaten. Bu kadar düşüşü hangi birimiz ön görebilir di ki bu kadar.. Sabır sabır
    Aynen o şekilde. Kol kesmeyi çoktan geçti durum.Kendi adıma 6 ay- 1 sene sonraya odaklanmak.

Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    Sağol ortağım, evde netflix video oyunları kitap, pc ... çocukları zor zaptediyorum. İş yerinde, ben başhekimim girişleri 1 kapıya indirdim. Triyaj odası yaptım her gelene ateş bakılıyor el dezenfektanı uygulanıyor öksürenlere maske verdiriyorum. Kapıya gögüs hast. Uzmanı koydum. Sıkıntılı hasta içeri girmeden planlama yapilip grip vs ise tedavi covid 19 şüphesi varsa tersiyer merkeze yönlediriliyor. Personel sayısını azalttım çocugu olan engelli vs izinli zaten digerlerine n95 ve koruyucu gözlük dağıttım. Gün aşırı kimyasal dezenfeksiyon ve sürekli temas yüzeylerini dezenfekte ettiriyorum. Maximum tedbir anlayacağın gerisi Allah a kalmış. Bu arada bugün yani cumartesi 18 00 a kadar eczanede çalışan personelin kimlik bilgilerinin sisteme girişini istedi devlet. Büyük ihtimal sokağa çıkma yasağı geliyor. Böylesi daha iyi, okullat tatil olduğunda yapılmalıydı.
    Ellerine saglik ortak. Dedigin gibi biz gerekeni yapalim, gerisi yaradana kalmis. Umarim en aza hasarla atlatirsin, atlatiriz.

Sayfa 392/1003 İlkİlk ... 292342382390391392393394402442492892 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •