Sayfa 469/1003 İlkİlk ... 369419459467468469470471479519569969 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 3,745 - 3,752 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Kazancin bol olsun ortak. Vakif ile Halk arasinda fark yok, Vakif daha derli toplu, halka acikligi az, daha hizli atak yapiyor.
    Isc yi kredili aldim yarin satarım buyuk ihtimal, hulka yarin bakacağım hareketlerde duzelme olmazsa almam, duzelme gorursem yarin isc-hulk takasi dusunebilirim.
    Marjlara gore davranacagim.

Vakıf da bekleyeceğim, maliyetim en dip seviyede oldu 4.28...

2.  Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    Bugün hulku sıfırladım,

vakıf/işc olarak devam ediyorum.
    Aynı işi yapmışız. Ben de 2018 yazında yaptığım işi yaptım. O zaman da 4.12 den almıştım İş C leri. 6.1 milyar TL. karın üzerinde oturuyor İŞC. Orada beklentim şişe grubunun holdingleşerek satılması olabilir. İş C nin bu düşük fiatlarla değeri 3. 3 milyar dolar. 1.5 milyar dolar şişe değeri. Sigortası, Gayrimenkulu vs. ..Orada baskı ve planlarda başka. Şayet hazineye geçerse hisseler. Emekli sandığı ile Hazine arasında, çoğunluğu sağlamak için toplama yarışına girerler diye düşündüm. Şu işe bakın aha hazineye devrediyorum , gelecek hafta hazır diye diye yıllar geçti. Hisseyi yabancıların ve kurtların oyun sahası haline getirdiler.İŞC ve Şişe hisseleri, dolar bazlı 0.5 değerine düştü ki , tarihi dipleri yani...Bir de doların değer düşüşü hesaplanırsa ; ABD enflasyonu ve FED bilançosu bazında , nasıl bitik fiatlar olduğu görülür. BOE, BOJ ve Çinli yarasa yiyicilerin bastıkları düşünülürse. ADamlar limitsiz tahvil alıyoruz dediler. ...Yazıktır ya. Ülke sermaye piyasalarından yükselir. Finans merkezi diye bina yapmakla değil. Sorsan hisselerin fiatını bile bilmezler, dış güçler vs. derler. Çok acı....
    Son düzenleme : Ayan; 24-03-2020 saat: 20:34.

3.  Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    Isc yi kredili aldim yarin satarım buyuk ihtimal, hulka yarin bakacağım hareketlerde duzelme olmazsa almam, duzelme gorursem yarin isc-hulk takasi dusunebilirim.
    Marjlara gore davranacagim.

Vakıf da bekleyeceğim, maliyetim en dip seviyede oldu 4.28...
    OSİSA, işbank halk gibi faiz oranına takılmadan hızlı kredi veren bireysel kredi, 24 ay vade gibi, TL, buralarda mantıklı. Yani al sat için değil, kalıcı olarak, diğer türlü kredi senete özel bir şey gelir yakar. Örneğin şuan birileri Bedelli açıklasa SPK tepki gösteremez. Bu havayoluda olur, karayoluda. Şuan 82-88 arası, 92 üzerine kriz bitti demesi gerekir. Öyle bir şey görürsem bende bu yolu denerim. Çünkü dönüş eşit olacak, her senet eşit mesafe düştü, dönüşte yeni bilanco hareketelerine göre yeni hikayeler oluşacaktır. Ama kurum kredisi hata yaptırır.

4. Endeks yarın en az % 4🔺
    bizimki de en az % 5 🔺

daha yukarı yapmazsa hatirim kalır. Minimum rakamlar,üste de çıkabilir eyvallah.

Kişisel ve hayali düşüncelerimdir.
    Yatırım tavsiyesi değildir

Bu Dunya Saglik Geyigini kim fonluyor merak ettim.

Bir gun virus yok.

Ikinci gun bilimsel yontemleri kullanmadam %3.7 olum orani.

Baska bir gun ameliyat yapan saglik personelini ilgilendiren, ama okuyan herkesi panikletecek olan "havada 3 saat kaliyor" aciklamasi...

Kim bunlarin ipini oynatiyor acaba.

6.  Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    Artık fiyatlamalarin ,salgının en kötü seyrettigi ülkeye bakılarak yapılmış olduğunu düşünüyorum. Sözkonusu borsa ise.Yayilmanin geometrik olduğu malum maalesef bu arttıkça kayıp oranları da artacaktır ülkelerde. Ama büyük para hasta ve kayıplar olduğu için kaçmıyor, bunların çarkları durdurduğu için kaçıyor. Umalım olmasın ve hiç istemeyiz sayı ve kayıpların artmasını ama böyle olduğu günlerde veya ertesinde sert yükselişler bile yaşanması olabilir;
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Bazı ülkelerde kayıp sayısı bugün rekor artarken borsalar coşuyor.Italya da en yüksek kayıp bugündü ,borsası da yukarı uçtu neredeyse bizim 2 katimiz a yakın.
    Maalesef kayıplar üzücü ama paranın gözü başka yerde.

Bill and Melinda Gates Foundation en buyuk bagis yapanmis geyige. Yarim milyar dolar.

Yildiztozu bu iki gunde duzelecek birsey degil, zafer sarhosluguna girmek icin daha erken. Kaybedilen zaman en az 1 sene. Koronanin sok etkisi de azalmaya baslamis olabilir. Sonucta insanlar koronayla yatip kalkiyor ta ne zamandir.

Ayrica ABD ile ayni degiliz, trilyonlarca dolar pompalaniyor oraya. Bize uc=bes soz ancak.

Sayfa 469/1003 İlkİlk ... 369419459467468469470471479519569969 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •