Sayfa 53/1003 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 417 - 424 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1. Zaten Rusya'nın temel amaçlarından biri ABD'de kaya gazından petrol üreten şirketleri batırmak idi, onların 1 varil petrol üretim maliyeti asgari 60 dolardır, şu anki 32 dolarlık seviyeler ABD'li kaya gazı şirketlerini batırır, sadece halihazırda batık olanların ABD bankalarına taktığı 210 milyar dolarlık baktık krediler var, ek olarak 2023'e kadar 200 milyar dolarlık borç ödemeleri söz konusu, petrol fiyatları bu seviyelerde giderse ortaya trilyon dolarlık bir batık çıkar
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2. biliyorum benim yaptığım schadenfreude oluyor ama Rusya'nın petrol operasyonu beni çok mutlu etti, ABD öyle bir hale geldi ki tüm dünyayı haraca kesiyor dediğim dedik astığım astık tavrını sürdürüyor, HALKB ile alakalı tutumları zaten belli, tamamıyla siyasileştirilmiş bir davayı hem TC hem de HALKB için bir şantaj olarak kullanıyorlar, bu schadenfreude öyle bir Almanca kelime ki ne İngilizce'de ne de Türkçe'de bir karşılığı yok
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

Ahmetg Guest

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    biliyorum benim yaptığım schadenfreude oluyor ama Rusya'nın petrol operasyonu beni çok mutlu etti, ABD öyle bir hale geldi ki tüm dünyayı haraca kesiyor dediğim dedik astığım astık tavrını sürdürüyor, HALKB ile alakalı tutumları zaten belli, tamamıyla siyasileştirilmiş bir davayı hem TC hem de HALKB için bir şantaj olarak kullanıyorlar, bu schadenfreude öyle bir Almanca kelime ki ne İngilizce'de ne de Türkçe'de bir karşılığı yok
    TH üstad halkın bir kısmını petkime trampa etmiştim iyimi yaptım kafam karışık. Petkim tüpraş en azından daha az dayak yer diyeceğim ama maliyet istediği kadar düşük olsun malı satamadıktan sonra... 30 dolar petrol nedir ya???

Alıntı Originally Posted by ozer4151 Yazıyı Oku
    https://tr.investing.com/commodities/brent-oil
    zannedersem bu sefer kriz derin galiba
    brent petrol varili 31,43 dolar geldi.
    2004-2008 arasinda petrol fiyatlari 30 dolardan 140 dolara giderken dunyadaki petrol kontratlarinin %90'inin Isvicre'li bir firma tarafindan yapildigi yaziliyordu. Ortada gercek petrol yok, ama birileri petrol alip baskalarina satip duruyormus. Hatta o zamanlar bir arkadas su bizim su depolarini artik petrolle mi doldursak gelecegimiz icin dediginde, "yok bosver, curur gider" demistim.

Isin ilginci kontratlari yapan sirket hakkinda dunya kadar detay okumama ragmen, simdi arastirinca tek bir yazi bulamiyorum. Kim oldugunu bile hatirlayamadim, arastirinca da bulamadim.

Olaylar bizden cok buyuk. Bu virus olayini artik devletler de kullanmaya, birbirlerini batirmaya calisacaktir. Oturup seyretmek en iyisi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Putin Viyana konferansında rest çekti OPEC'e biliyorsunuz, Rusya petrol arzında kısıtlamaya gitmeyecek dedi, akabinde Suudiler vanaları açtılar ve piyasaya basabildikleri kadar petrol basmaya karar verdiler, Rusya'nın 1 varil ham petrol üretim maliyeti 20 dolardır, ayrıca Rusya Merkez Bankasının elinde 500 milyar dolar civarında bir rezerv var, yani Rusya'nın eli güçlü, öte yandan "bütçe" açısından Suudilerin 1 varil petrol maliyeti 85 dolardır, düz üretim açısından demiyorum bütçe açığının kapanması açısından bakarsak maliyet 85 dolar oluyor, Suudiler İranlılar ABD'de kaya gazından petrol üretenlerin alayı Rusya tarafından köşeye sıkıştırıldı
    Suudi petrol maliyeti 85$ değilde ,8.5 $ olmasın ? Zira dünyada en ucuz petrolu suudiler cıkartıyor

Zaten Rusya'nın temel amaçlarından biri ABD'de kaya gazından petrol üreten şirketleri batırmak idi, onların 1 varil petrol üretim maliyeti asgari 60 dolardır, şu anki 32 dolarlık seviyeler ABD'li kaya gazı şirketlerini batırır, sadece halihazırda batık olanların ABD bankalarına taktığı 210 milyar dolarlık baktık krediler var, ek olarak 2023'e kadar 200 milyar dolarlık borç ödemeleri söz konusu, petrol fiyatları bu seviyelerde giderse ortaya trilyon dolarlık bir batık çıkar
    Hocam gorunurdu boyle ama rusya kurdugu tuzaga kendi dusecek. Abd para basar kredi verir yine o sirketleri ayakta tutar. Onlar bir kac yil dayanabilir ama rusya bu fiyatlara ne kadar sure dayanabilecek.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

öte yandan "bütçe" açısından Suudilerin 1 varil petrol maliyeti 85 dolardır, düz üretim açısından demiyorum bütçe açığının kapanması açısından bakarsak maliyet 85 dolar oluyor, Suudiler İranlılar ABD'de kaya gazından petrol üretenlerin alayı Rusya tarafından köşeye sıkıştırıldı
    Aramco 3 dolar olarak aciklamisti. 85 dolar maliyet nasil oluyor?

Sayfa 53/1003 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •