Sayfa 532/1003 İlkİlk ... 32432482522530531532533534542582632 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 4,249 - 4,256 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1. Acemi yatırımcı usta tespitleri yapmışsın katılıyorum
    Mahkemenin ertelenmesi için uygun ortam ve neden varken bankanın erteleme talep etmemesi bir an önce sonuçlanması açısından umut verici.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

2.  Alıntı Originally Posted by acemi_yatırımcı Yazıyı Oku
    Aytaç Yalman Komutanım çok değerli bir insandı. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun . Ailesine yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı dilerim
    Amin.Allah insanlığı korona belasından kurtarsın.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

3.  Alıntı Originally Posted by Bist 100 Yazıyı Oku
    Amin.Allah insanlığı korona belasından kurtarsın.

Amin. Bist 100 Ustam

Allah kimseyi sağlık vede sevdikleri ile imtihan etmesin

saygılarımla

4.  Alıntı Originally Posted by browjn Yazıyı Oku
    Evet doğrudur, bende çok severdim kendilerini... Eski eşini kazada kaybedip yeniden hayata tutunmuştu. Dürüst saygıdeğer bir askerdi.Mekanı cennet olsun.

Sayın Browjn

bende 2002 yılında Sayın komutanım Kara Kuvvetleri Komutanı iken 1 yıl yanında yakinen görev yaptım. Söylediğiniz gibi son derece dürüst saygıdeğer ve ülkesini çok seven bir insandı. Allah gani gani rahmet eylesin , mekanı cennet olsun inşaAllah

Saygılarımla

5.  Alıntı Originally Posted by acemi_yatırımcı Yazıyı Oku
    Amin. Bist 100 Ustam

Allah kimseyi sağlık vede sevdikleri ile imtihan etmesin

saygılarımla

Amin amin. O acıyı biz ailecek yaşadık. Gölcük değirmendere, yüzbaşılarda 1999 da deniz Asb. Öz kardeşim iki çocuğunu ve hemşire eşini kaybetti. Allah kimseye böyle acı yaşatmasın. Bu acıyı iliklerimize hissettik. Yaşayan bilir. Kardeşim bir yıl gatada tedavi gördü, daha kendini toplayamadı.

6.  Alıntı Originally Posted by acemi_yatırımcı Yazıyı Oku
    Sayın Browjn

bende 2002 yılında Sayın komutanım Kara Kuvvetleri Komutanı iken 1 yıl yanında yakinen görev yaptım. Söylediğiniz gibi son derece dürüst saygıdeğer ve ülkesini çok seven bir insandı. Allah gani gani rahmet eylesin , mekanı cennet olsun inşaAllah

Saygılarımla

Yüzbaşıyken eşini ve çocuğunu kazada kaybetmiş. Direnmiş hayata kuvvet komutanlığına kadar yükselmiş bir asker aytaç Yalman komutanım.

Alıntı Originally Posted by acemi_yatırımcı Yazıyı Oku
    Sayın 666

Ahval da olayın şokunda

onlarda böyle bir hamle beklemiyordu

olayı nasıl lastik gibi sağa sola süründüre bilirim diye o şok ile haber yapmışlar. onlara kalsan banka mahkemeyi kesinlikle tanımasın kendini savunmasın, king spalding ile devam edilsin siyasi baskı altında olunsun buna benzer bir çok beklenti içindeydi ahval da.

Banka burada son derece önemli bir karar aldı yine özellikle söylüyorum bu karar alınma da mutlaka eski hukuk firması ile de istişare yapılmıştır.

Banka bu davada kendisini savuna bilecek en iyi hukuk firmasını seçmiştir ve yeni bir sayfa açılmış oldu

Burada bizim için önemli olan konular şunlar

1- Bankada artık bu konunun sürüncemede kalmasını istemiyor mahkemeyi tanıyarak bu olayın en kısa sürede çözülmesini istiyor
    2- Banka dünyada global anlamda böylesine bir salgın varken 27 Mart da bu yetkilendirmeyi salgını bahane ederek çıkartmaya bilirdi kaldı ki buna rağmen bu yetkilendirme yapıldı ve yapılırken de seçile bilinecek en iyi hukuk firmasını seçerek bu husuta ne kadar kararlı olduğunu gösterdi.
    3- Yeni avukat ve hukuk firması tarafından bir ötelenme talebi yapılmadı 31 Mart da dava mahkeme tarafından tele konferans ile başlayacak bu konuda tavsiye yönünde mutabık kalındı
    4- Artık bu davanın uzaması başlı başına bankacılık sektörünü bir kenara bırakalım ülke ekonomisini başlı başına etkiliyor
    5- sonuç olarak mahkemenin tanınması bankanın kendini savunmaya çıkması bana göre mahkemeyi tanımıyorum savunma yapmayacağım demesinden bin kat daha iyidir. en kötüsü sembolik bir ceza veya bankayı üzmeyecek şekilde bir ceza çıkması diğer türlü düşünmekten daha iyidir . Diğer türlü bırakalım bankacılık sektörü üzerindeki baskıyı komple ülke ekonomisi üzerinde bir baskı oluşturma durumu oluyordu domino etkisi ile gönül ister hiç bir şekilde sembolikte olsa cezai bir durum olmadan bu konunun kapanmasını

hakkımızda hayırlısı olsun biz yatırımcılar içinde Ülkemiz içinde

saygılarımla
    Ahval'a topu yikmak olmaz. Yazinin icerigine bakacaksin. Yildiz Holding ayda 1 milyar dolar kredi oderken 2018 Subat'inda bankalar onu yeniden yapilandirmaya gidiyorlardi. Banka takir takir faiz aldigi musterisini niye 7 sene faizsiz otelesin, ilk taksidini 5 sene sonraya yapsin. Batik cunku, otelemeselerdi yanip gidecegini biliyorlardi.

Neler oluyor derken avhal'in bankalar ile ilgili yazisi cikti. Geldigimiz durum ortada. Herkes kafasini kuma gomerken haber yaptilar.

Gorsune saygi duymakla bilrlikte pek katilmiyorum. Bankanin herhangi birsey uzatma imkani yok, uzattikca uzatti zaten. ABD mahkemesi orda butun mal varligina el koyarim diye dislerini gosterdi. Yiyorsa. Yemiyor tabi. TC oter oter, bagirir cagirir, sonra gider ABD'nin dizinin onune oturur, onun mahkemesinde "Kara para aklayicisi" olarak yargilanmayi bekler. Koca ulkede bir tek beni rencide ediyor olamaz bu durum. ABD'nin yargiladigi siradan bir banka degil, Turkiye'dir.

K&S de cok iyi bir hukuk burosu. Yenisine guzel diyorsaniz, kac senedir K&S ile ne isi vardi, 30 milyon dolari ne diye odedi o zaman banka?

Acikcasi islgillendim avukat degisiminden. Umarim hepinizin istedigi gibi bir sonuc cikar da yatirimcisi sevinir. Benim secimim bankanin ABD mahkemesini tanimamasi yonunde idi. Maalesef o guzelligi yapmadilar.

Sayfa 532/1003 İlkİlk ... 32432482522530531532533534542582632 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •