Sayfa 549/1003 İlkİlk ... 49449499539547548549550551559599649 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 4,385 - 4,392 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Ayrilmamis miydin browjn?

Seni gorunce aklima su SERDARS geliyor hep! Vay anam nasil birseydi, bana Malazgirt Sakaryayi firlatmisti.
    Abi, biz ölesiye askeriz.Şimdi çağırsınlar uçarak giderim cepeye. Evet emekliyim ben. Serdars meslektaşım. Ara beni dedim tlf. verdim aramadı. Bende küstüm ona.

2.  Alıntı Originally Posted by browjn Yazıyı Oku
    Kara gün paralarını, yedek akçeleri ekonomideki en ufak bir olumsuzlukta harcamamak gerekiyormuş... O günlerde başka bir formül bulup, işte şimdi bu kara günlerde, devreye sokulurdu.. Oda kalmadı sanki. İç kaynakları yerinde ve en kötü günde kullanmayı bu korona ilede öğrenmiş olduk. Artık tecrübe ile sabitleşir. İşsizlik fonunda 130 milyar var diyorlardı... varsa bunu kullansınlar... Buda yoksa mecbur IMF. Başka mucize bir formül bulunursa dua ederiz tabi. Neticede hepimiz aynı gemideyiz.
    Bende hep bunu düşünüyorum, işsizlik fonundaki çok büyük para, 100 milyarını kullansalar diye, kimse de karşı çıkmaz bu durumda, epeyce de öneren oldu ama dikkate almıyor hükümet, içime bir kurt düşüyor, o para acaba yok mu?

3.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Kim niye alsın ki? Devlet bankası hissesi alacaksan sudan ucuz halk ve vakıf var, gel al buyur. Ne farkı olacak?
    Ha dersen ki %51 ve üstünü edeceğim, o zaman olur belki.
    Evet doğru dersin. Demek ki böyle bir kozu yok devletin. Acaba böyle bir gelir bulur mu kendisine diye merak etmiştim de...

4.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Bende hep bunu düşünüyorum, işsizlik fonundaki çok büyük para, 100 milyarını kullansalar diye, kimse de karşı çıkmaz bu durumda, epeyce de öneren oldu ama dikkate almıyor hükümet, içime bir kurt düşüyor, o para acaba yok mu?
    Yok ya vardır herhalde... İşsizlik parasını başka yerlere aktaracak kadar akıllarını yitirmezler bence.. vardır vardır.

Daha gecen sene 15 milyar lirayi issizlik fonundan Halka aktarmislardi. Devlet gerektigi yerde kullaniyor gibi.

6. Şimdi millet işsiz ya, geliride olmuyor.. Bu iş uzun sürerse ne yapacak insanlar... Yastık altına koyduğu, döviz, altın, kefen parası ne varsa bozduracak karnını doyurmak için el mahkum. Acaba global tuzak bumu???? Saklanan varlıkların ortaya çıkarılması. yastık altını ekonomiye kazandırın diye diye devletin ağzında tüy bitti... Şimdi el mecburiyetten bu iş olur mu acep???? varsa tabi milletin yastık altı malı... bunlarda harcamışsa.... El fatiha o zaman.

7.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    3-4 gündür hastaneye gidip geliyorum. kocaeli vaka sayısında toplam vakanın yarısına sahip. Trafik bugün çok arttı sadece dün biraz sakindi. hastanelerde ilave yerler acılıyor, temizlikcilerin odasını dahi boşalttılar, hazırlık yapılıyor. kati bir yasak olmadığı sürece isteğe bağlı ohal olmaz. kademeli bir şekilde yasakla geçiyoruz, ancak bu hastalık kimseye bulaşmasın, bulaştığında psikoloji kesinlikle sıfıra iniyor onu gördüm. Özel sigortaların dahi karşılamadığı bir durumla karşı karşıyayız. Sorun ise ekonomi etkilenmesin diye yasaklar kademeli geliyor, devlet içinde bir paradoks var. Bu hafta bunun nedenlerini anlayacağız.
    Ben Kocaeli'de yaşıyorum fakat vaka sayının ne olduğunu bilmiyorum. Sen nerden biliyorsun sayın kızıldağ.
    Kocaeli tehlikeli doğru. çünkü bu virüs dışardan geldiyse ticaret ile geldi.
    Kocaeli de dünyanın en pis 2 yeri var.
    1- Dilovası 2- Körfez
    Bunlar yeterli.

Evde kal Türkiyem .
    Covid-19 için bilinmezlik var.bu yüzden herkes evde kalsın.

8.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Daha gecen sene 15 milyar lirayi issizlik fonundan Halka aktarmislardi. Devlet gerektigi yerde kullaniyor gibi.
    Kesinlikle yok para. Mb yedek akçe bile kullanıldı. Bunun için başkanı görevden aldılar.
    Ciddi miktarda para basıldığı yönünde duyumlar var. Bunlar hükümeti karalamak için yazılmışta olabilir.

Bugün başlatılan yardım kampanyası da problem olduğunun göstergesi.

Sayfa 549/1003 İlkİlk ... 49449499539547548549550551559599649 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •