Sayfa 575/1003 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625675 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 4,593 - 4,600 arası.

Konu: HALK Cafe - II

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku

2013 yılında 213 tane hulk ile 1 ons altın alabiliyordun. Şimdi 2086 tane lazım...Yani o seviyeler balondu diyorsan balon nereye kadar sönmeli dimi.. Buralardan daha da düşecek ise düşmeyenin ta..
    .
    .
    2013 deki balon durumu ise... şimdiki duruma altın cisinden bakarmısın. Hulk da durum aynen bu.. Sen sondaki balon daha da söner diyorsan ve haklı isen sönsün beee...
    Gerçekten muhteşem bir anlatış tarzı,iki balon örneği,görsel anlatım beyni daha çok uyarıyor.
    Okurken hem güldüm hem şaşırdım,213 hisse 1 ons iken 2086 hisseye bedel olmuş.
    Halkımın altınları tükenmiş, halkın bankası tarafından.

YTD

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    1900 lü yıllara kadar aşımı vardıda insanlık buraya rahat geldi. Çoğu virüs yanında covid19 hiç bir şeydir.
    Yüksek bulaşıcılığı yüzünden biraz dünya olarak heyecanlıyız yoksa ölüm oranı filan hikaye sayılır. O da aniden hastanelere toplum olarak gittiğimiz için. Nasıl hizmet alacağım vs vs kuruyoruz kafamızda. Asla hafife aldığımı düşünmeyin yoksa maske ile dolaşıyorum.

Küreselleşen dünyada bunları zaten moden toplumlar bekliyordu. Bugün Covid olur yarın Cahit olur. 10 yılda 1 olur sonra 5 yılda bir olur. Hoop yılda 1 olmaya başlar. Doğa üzerindeki parazitin sayısından memnun değil anlaşılan. Sadece budur olay.
    .
    .
    .
    Ortalama yaş ömrü 78 olmuş zaten... Bak 2018 de 426.000 kişi ölmüş ülkemizde. Covid olmadan. Şu anki covid ölüm oranı ile 40.000.000 kişinin aynı anda hastalanması demek...
    .
    .
    Enseyi fazla karartmayın.
    Ben de sein gibi dusunuyorum secbul.

Bu bankanin da hikayesi bitmeyecek anlasilan bir turlu.

Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    Aman Doktor benimki sadece bir tahmin. KEndi savunmasini hazirlamak icin sure isteyebilir. Unutma Hakan atillanin olayinda avukatlar ek sure talebinde bulundu surekli. Suanki Covid 19 nedeniyle, daha fazla da ek sure isteyebilirler. Belkide senin dedigin dogru.

Bu arada turkiyede durum ne hastanelerde bilmiyorum ama BErlinde basimiza geleni anlatayim.

Esim Cocuk hastaliklarinda, HEmsire. Hastane Pandemiye donduruldu ve butun hastane neredeyse sadece COvide bakiyor. Diger butun kisimlar kapatildi. Hemsire ve calisanlara duzenli bununla ilgili egitim veriliyor.

Esim nedeniyle bana Covid testi yapildi. Gecen Cuma. Hastanede kendi arkadaslarinda bulas var diye. Calisan herkes ve temastaki herkese test yapildi. testim negatif ama acayip korkuyorum. Esim 12 saat calisip eve geliyor, kizimi teyzesine biraktik. SAnki ayri bir hayatta yasiyoruz. Burada onlemler cok sert. 67 bin vaka var ve 650 vefat var. Olenlerden Turk olanlar var. Esimin Turkce konustugu yasli hastalar var.

Birde merkel toplumun %70 enfekte olacak dedi. Sence oyle mi olacak ?
    Saglik calisanlari olarak haliniz cok zor. Umarim bu surec bir an once biter.
    Zor durum, allah kolaylik versin erick.

5. Günaydın millet bugün kırmızı açılacak sanırım BİST ? Akşam biri hulk için temyiz başvurusu kabul edildi falan demiş. Aslı yokherhalde o işin

Mahkemeyi durdurmak icin ust mahkemeye basvurdu zaten. Incelediler, karar verdiler oteki mahkemeye geri gonderdiler. Ne temiyizi? Hakan Atillaninki mi acaba?

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Burak onceki sayfalarda veri koydum kac tane. Diamond Princess gemisi ve ABD'de influenza'dan olen 65+ orani (%66).

Medya pompaliyor. Cunku korku para kazandiriyor. Para odaklari da "never let a good crisis go to waste (iyi bir krizin bosa gitmesine izin verme)" mottosundan hareket ediyor.

Oyle ahim sahim birsey degil bu virus. Merkel ve Boris en basta en dogrusununu yapiyordu (hicbirsey), ama cok fazla korku salindigi icin boyun egmek zorunda kaldilar.
    Doğrusu hiçbir şey yapmak olamaz. En baştan yanlış yapıldı.
    Devlet başkanları cahil kaldı. Her konuda uzman olmaları da beklenemez. Devletler sınıfta kaldı.
    11 eylül saldırılarını düşün sürekli uçak kaçırılıyordu ama 11 eylülden sonra yolcuların uçak kokpitine girişleri yasaklandı.
    Kapılar uçuş esnasında kilitli kalıyor. Yeni model uçaklarda pilot kapısı bile ayrı tasarlandığı oluyor.
    Virüs olayı da bir şeylerin miladıdır anlayabilmemiz için zaman gösterecek.
    Devlet başkanları ile yönetilmesi çok zor. Dünya Bilim insanlarıyla yönetilmeli. Bilim kurulları ile yönetilmeli.
    Bizde yok vakaya rastlanmadı demekle olmuyor. Bugün itibari ile tespit edilen 13 bin vaka varsa teste girmeyen kaç kişi var.

8.  Alıntı Originally Posted by browjn Yazıyı Oku
    Olan biteni kimsenin inkar ettiği yok, görüyoruz her şeyi. Elbette sonuçları olacak, bu sonuçlarıda yaşıyoruz. Heye canlanma, hiç bir şey eskisi olmayacak, yeni dünya düzeni falan... Sen böyle öngörüyorsan sen bilirsin.. Görsel, yazılı basında da böyle diyorlar... Bende onlara zırvalıyorlar ( saçma sapan) diyorum... Sende buradasın, bende buralardayım zaten 12 yıldır hisse nette aynı adımla yazarım.. Bir zaman sonra... Salgın da şöyle demişlerdi, böyle demişlerdi diye yazarız ve güler geçeriz. O günler gelince Burada ol.
    Ben öyle öngörmüyorum. Farklı konularda farklı uzman insanlardan aynı görüşü okuyorum.
    Merak etme o günler gelirse burada ben olmaya çalışırım ama virüs bizi rahat bırakırsa.
    Bu öncü saldırıydı o virüs evrim geçirecek en az 2-3 defa daha atak yapacak.
    piyasayı ekonominin dönüşümünü iyi okuyan o günlerde parasını 10a katlamış olacak.
    Umarım bu forumdan birileri görür de çok kazanır bize de fikir verir.

Sayfa 575/1003 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625675 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •