Sayfa 580/1003 İlkİlk ... 80480530570578579580581582590630680 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 4,633 - 4,640 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Abartiyoruz bence.

2018-2018 ABD influenza sezonunda 65 yasi ustundekilerde olum orani %50. Onceki senelerde de degisik degil. Bunun panigi niye yapilmiyor acaba?

Bu korona da FETO gibi birsey cikti. Global FETO.

Bu arkadasin yorumlari yuzunden virusu kucumseyenlere uyarimdir.

Arkadas Tabloyu tamamen yanlis yorumlamis

65 Yas ustu 3200 hastane ziyaretinden 532 kisi hastanelik olmus 49 kisi olmus..
    soyledigi olum orani 100000 hasta icin..

Koronada bu rakamlar korkunc derecede yuksek.

Sakin ama sakin hastaligi kucumsemeyin.

"666" bildiniz uzere seytanin numarasi olarak gecer.

666 seytanlik yapma, acilen ozur dile.

Para kazanilir, kaybedilir..

Insan hayati geri gelmez.

2.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    kendi yağımızla kavrulacağız
    biraz da yanabiliriz.
    Şahna, bu virüs ÇİN yüzünden dünyayı yakıyor, ÇİN gerçek ölüm rakamlarını verseydi böyle olmazdı. Ok yaydan uzaklaşalı uzun zaman oldu, zamanı geri alamayız. DXY, yani dolar endeksi 30 yılın hareketini çekecek. 1-2 ay sonra DXY 120-130 rakamlarında gördüğümüzde çok -sadece biz değil- ışık tutulmuş gibi kalacak. Ekonomi uzmanları bunu görüyor ve çözüm üretemiyor, çünkü çözüm yok. Kadın hamile, eşi vefaat etmiş, sen gelip kadına "kocan öldü" diyemezsin, önce sağlık ekiplerini hazırla, evin büyüğünü kenara çek, yavaş yavaş anlat, kardeşlerine anlat, bir anda söyleme. Yaşanan şuanda tam olarak bu.

3.  Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    bilemiyorum ekonomik kriz icin de Dovizi kimden alacaksin ? Gene Dovizi olandan icerde toplamk istesen. O rahip krizinde bile doviz mevduat orani cok yuksekti. Kimse dovizini TL ye cevirtmedi. Sen gidip yuksek faizden versen kimse TL ye donmez.

Yurtdisinda butun dunyada faizler inerken, nasil yukari cekebilirsin ki ?

Amerikadaki o dovizlerden Turkiyeye de gelir 2008 krizinde gelismekte olan ulkerli de kurtarmaya gittiler. Bence bu KOrona sonrasi surecte buyuk ekonomik krizi ve onu desteklemek icin uzun sureli ucuz jkredi devam edebilir
    Abi tl için konuşuyoruz. Devletler 20-30 yıllık tahvil satıyor, sen ülke olarak USD ye 3 yıllık toplam %20 faiz teklif et, faiz ödemesi 3 yıl sonra olacak. 220 milyar dolar anında Merkez bankasının hesabına 1 gecede geçmez mi. Tamam sen ne kaybettin. Atıyorum 220 milyar dolar karşılığında 30 milyar dolar faiz ödeyeceksin ama 3 yıl zaman kazanacaksın. Sonra dön içeriye bu faizi kazanacak yatırımlara gir. Bugün konumuz faiz dolar değil, DEVLET RADİKAL ÖNLEMLERİ NASIL ALIR. Konumuz bunun üzerine gelişti. O yüzden bahsedilen oranlar RADİKAL gelebilir.

4.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    ortak şirketlerin tamamı borçta
    o faizle çoğu batar.
    tr ekonomisinin %60 kredi üzerinden dönüyor.
    ülke iflas eder.
    senin ateşin çıkmış biraz temiz hava alırmısın
    Bu kesinlikle doğru, deli gibi ihtiyacı olan olmayan TL düşük faiz ile krediye sarılmış. Ama bizim davamız devlet batmasın, bireysel varlıklar zarar görebilir, önemli olan devlet ayakta kalsın.

tüm ülkeler bu krize hazırlıksız yakalandı.
    uluslararası tüm örgütler,avrupa birliği gibi örgütler fiyasko çıktı.
    dünyayı semiren abd bile dünyadan doktor ve sağlık ekipmanı aşırma derdinde.
    insanlar ,ülkeler kendi derdine düşmüş bir adım ötesini hesaplamak zorlaştı
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

6. %3-5 değil %8-10 tl faiz artışı çok ciddi para girişi sağlar, SWAP kanalın kapalı, abd tahvilin yok, hazır dünyada parada sıfır faiz varken %10 faiz artışı ŞAKKKKKKKKKKK diye her şeyi çözer. Hatta kapmanya böyle olmaz. Mesela 1 milyar dolara %6 veriyorum, ama bu rakamın %20 si ile Halkbank hissesi alacaksın. O zaman borsaya da para girişi olur. Yüksek faiz vereceksin ama uzun vadeli olacak ve yanında başka türden yatırımlarda olacak.

7. Ama sen çıkıp İMF ye küfür edersen malasef bugün IMF yi arayamazsın. Dün TRUMP'ı niye aradık, Trump ne dedi. Bunun cevabını bilen yazsın. Ortada savaş yok, her yer kapalı, Trump'a da uçak mı göndereceğiz, tıbbı malzeme mi göndereceğiz, neden aradık.

Başsağlığı için

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sayfa 580/1003 İlkİlk ... 80480530570578579580581582590630680 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •