Sayfa 591/1003 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 4,721 - 4,728 arası.

Konu: HALK Cafe - II

2.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Orda Rusya milletin parasinin %13'une konacak diyor.
    benim anladigim stock exchange faiz vesaire gelirin %13 une. Bence Devlet yapacaksa elimdeki HALKBANK bataginin tamamini alsin.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Kâğıt para her zaman illüzyonludur. Değeri sıfıra gitmeyen kağıt para daha henüz keşfedilmedi.

Mısır dikili taşlardan bir kölenin ne kadar altına masraf çıkardığı yazılı. Günümüzde aynı. Romalı bir fahişenin kaç silver a çalıştığı yazılı. Altın yüzyıllarca değerini korumuştur. Einstein denklemi ni kurarken ışığa göre kurmuştur eğer dünyaya göre kurulsa newton denklemi çıkıyor. ... Bir süre bakılacak ise dolar çok uzun süre bakılacak ise altın bence.
    Katilmiyorum

Altin bir illuzyon ve hicbir ise yaramayan bir sey. Toplam altin tuketiminin yalnizca %5 i sus disinda kullaniliyor. Egitim seviyesi yukseldikce altinin sus degeri sifira gidiyor. Kriz veya savas zananinda altina kacis olmasi eskidendi artik yeni bilinc ve gencler altina ragbet etmiyor. Hintliler en buyuk altin alicisi orada bile gencler ve egitimleri yuksek olanlar altina ragbet etmiyorlar.

Konuyu uzatmak istemiyorum ama altinin insanlarin beynine bu kadar kazinmis olmasinin sebebi sumerlerden kaynaklaniyor. Gold ve god kelimelerinin birbirine bu kadar yakin olmasinin sebebini ve sumerlerdeki onemini arastirin o zaman anlarsiniz.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Devlet %15-18 le mevduat toplamalı bu para ile döviz almalı, adam 2 trilyon dolar ile kriz yönetiyor, rakam 1929 yılından sonraki en büyük kriz için, biz ise İBAN veriyoruz. Ekonomik açıklamalar ciddi paradoks içeriyor. Memur evde, esnaf evde. Kim ne zaman çalışacak. Tek çalışan sektör sera. Yakında 20 liraya domates satacağız. Devlet krizi zamana yaymalı, bunun için tüm önerilerimi geri çekiyorum, tek önerim TL de acil %20 faiz gelmeli. %15-18 değil %20. Hatta 50 milyar üstü tl ye %25 faiz vermeli. Fazla değil 3 ay sonra %40 faiz den daha iyidir. Sizin alacağınız önlem 20 adam sonrayı hedeflemeli, 1-2 adım sonra yetmez.
    Faizi bu kadar yukseltmek insaat sektorunu komple iflas ettirir

Iki ucu cokomelli degnek

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,413
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bir kisi de merak etmez mi ya bu Penguinler tombik tombik nasil kanatlandilar diye. Hersey para demek ekonomi forumunda.

1 Nisan sakasiymis BBC'nin. Ben de heyecanlanmistim
    ben şahsen inandım pegi uçtuksan sonra

Bu gözler neler gördü 666 ''örülmemiş duvar üstüne doğmamış çocuğu oturturlar ,sürülmemiş tarlaya girmeyin '' diye bağırtırlar

6. Tamamen yanlışsın. Dünyanın gelmişden geleceğe tek para birimi altındır. Uzun uzadıya anlatırdım ama gerek yok
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Katilmiyorum

Altin bir illuzyon ve hicbir ise yaramayan bir sey. Toplam altin tuketiminin yalnizca %5 i sus disinda kullaniliyor. Egitim seviyesi yukseldikce altinin sus degeri sifira gidiyor. Kriz veya savas zananinda altina kacis olmasi eskidendi artik yeni bilinc ve gencler altina ragbet etmiyor. Hintliler en buyuk altin alicisi orada bile gencler ve egitimleri yuksek olanlar altina ragbet etmiyorlar.

Konuyu uzatmak istemiyorum ama altinin insanlarin beynine bu kadar kazinmis olmasinin sebebi sumerlerden kaynaklaniyor. Gold ve god kelimelerinin birbirine bu kadar yakin olmasinin sebebini ve sumerlerdeki onemini arastirin o zaman anlarsiniz.
    SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Orda Rusya milletin parasinin %13'une konacak diyor.
    Aynen böyle olacak, bende bir anda olmaz ama haftada 2-3 günde bir tohumları bankadan az az çekiyorum.

ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sayfa 591/1003 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •