Sayfa 623/1003 İlkİlk ... 123523573613621622623624625633673723 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 4,977 - 4,984 arası.

Konu: HALK Cafe - II

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Konyada 114 bin metre2 ağustos ayında yaptık, 8 milyon dolar gibi bir rakamdı, şuan ilk ürünlerini aldılar satıyorlar, cihanbeyli, azeride 8 ayda gelmiş gecmiş en büyük serayı kurduk, 554 bin mt2, 48 milyon dolar gibi bir rakamdı. ben işin çelik kısmında olduğum için mt2 pek anlamam, ama toplam bütceyi bilirim. birde bu seralar avrupa tarzı, yani 10 yıl sonra sök başka yere monte et. kaynaklı değil, tamamen de monte şekilde.
    Gebze de 3. kopru yolu dibinde bir arsam var 5 bin metrekare ve cevresinde bir suru sera var. Emlakcilarla konustum sera yapma cok kokuyor cevredekiler rahatsiz olur basina bela alirsin dediler. Iyide etrafi sera dolu?

Benim amacim sera icin orayi kiraya vermek. Cunku imar izni cikmadi e cikmadan da satmak istemiyorum. Ama dedilerki sera sistemi kurup kiraya verilir oyle bos arazi kiraya verilmez

Siz ne dersiniz?

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Bist 100 Yazıyı Oku
    Ülkemizin yeni bir hikayeye ihtiyacı var. CDSlerimiz çok yüksek .Petrol bu kadar düşmesine rağmen Brezilya ve Rusyanın CDS si niye bu kadar düşük aklım almıyor.Nedir bu Türkiye'ye önyargıları.
    Onyargi degil gercekler.

500 milyar dolar borcun var senede %8 faiz veriyorsun. Batmaman imkansiz. Cunku faizi odemek icin uretim yapmiyorsun. Yaptigin uretim ise tamamen ithalata bagli. Iscilik Cin den daha ucuz ama hala rekabet edemiyorsun. Ben dolarin 10 lira olmadigina sasiriyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Gebze de 3. kopru yolu dibinde bir arsam var 5 bin metrekare ve cevresinde bir suru sera var. Emlakcilarla konustum sera yapma cok kokuyor cevredekiler rahatsiz olur basina bela alirsin dediler. Iyide etrafi sera dolu?

Benim amacim sera icin orayi kiraya vermek. Cunku imar izni cikmadi e cikmadan da satmak istemiyorum. Ama dedilerki sera sistemi kurup kiraya verilir oyle bos arazi kiraya verilmez

Siz ne dersiniz?
    civarında elektrik santrali varsa bana kirala ?

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku

Siz ne dersiniz?
    pelitli tavşanlı tarafında sanırım, dilovasından kot olarak yukarıda kaldığı için olabilir ama çok iş yapmaz, sera için termal sıcak su alanları verimlidir, sürekli verim almak için. yinede boş kalmasındna iyidir, yol ve yeni imes sayesinde bir kaç seneye imar verirler, yeni yol çok güzel oldu.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Burak84 Yazıyı Oku
    Doğağa karşı duramazsın, bir şekilde taşınır illaki ne kadar koruma yaparsan yap.
    zaten dünyada artık seracılık bana göre bitmeli. sentetik yiyecekleri devasa lablarda yetiştirmeliyiz.
    tarladan mahsul almak yerine hap yutup tok gezmeliyiz. Doğayı yemeyi bırakmalıyız.
    ülkeler birleşmeli, para birimleri birleşmeli, insan ırkı olma yolunda adım atmalıyız.
    halkbank vakıf ziraat birleşmeli ne öyle 3 genel müdür var. 1 tane yeter. al sana tasarruf.
    Dediklerinin hepsi dogru ama hicbir zaman olmayacak

Bana kalsa sinirlarida kaldiririm. Bu kadar asker silah top tank tufek sacma sapan seyler bunlar.

Birileri zamaninda topragi cevirmis benim demis oburu de burasi benim demis sonra kavga gurultu

Hala orasi benim burasi benim milyarlarca dolari silaha harciyoruz. Bu kadar parayi egitim ve sagliga harcasaydik Turkiye altin cag yasardi

Ama olmayacak. Cunku sistem fakir fukaranin beynini yikayarak ve onlari somurerek calisiyor. Sistem savas kan ordu silah seviyor

Barisi sevmiyor huzur sevmiyor esitlik sevmiyor

6. Madem öyle al doları 10 tl olmasını bekle. Niye halkbank pesindesin
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Onyargi degil gercekler.

500 milyar dolar borcun var senede %8 faiz veriyorsun. Batmaman imkansiz. Cunku faizi odemek icin uretim yapmiyorsun. Yaptigin uretim ise tamamen ithalata bagli. Iscilik Cin den daha ucuz ama hala rekabet edemiyorsun. Ben dolarin 10 lira olmadigina sasiriyorum.
    SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Dediklerinin hepsi dogru ama hicbir zaman olmayacak

Bana kalsa sinirlarida kaldiririm. Bu kadar asker silah top tank tufek sacma sapan seyler bunlar.

Birileri zamaninda topragi cevirmis benim demis oburu de burasi benim demis sonra kavga gurultu

Hala orasi benim burasi benim milyarlarca dolari silaha harciyoruz. Bu kadar parayi egitim ve sagliga harcasaydik Turkiye altin cag yasardi

Ama olmayacak. Cunku sistem fakir fukaranin beynini yikayarak ve onlari somurerek calisiyor. Sistem savas kan ordu silah seviyor

Barisi sevmiyor huzur sevmiyor esitlik sevmiyor
    düşüncelerimizde evrim geçirmezsek yok olmaya mahkumuz.
    o zaman borsada kazananların yada hayatta kazananların 3-4 kuşak sonrasına parasının değeri kalmayacak.
    teknolojinin devrimi ülkelerede sirayet etmeli bilimle yönetilmeli.
    belki ideolojik bir konu ama neden olmasın. ben ateşi yakayım da belki çevresine toplanan olur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Seracı kiralamak isteyince yatırım yapacak vs vs belki 10 sene sozlesme isteyecek. Imar bekliyorsan boşver. Direk senelik sebze için icara ver yani kirala 1 er 1 er sene. Kenarına tabela yaz senelik icar ve telefon no bitti gitti.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Sayfa 623/1003 İlkİlk ... 123523573613621622623624625633673723 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •