Sayfa 647/1003 İlkİlk ... 147547597637645646647648649657697747 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 5,169 - 5,176 arası.

Konu: HALK Cafe - II

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,466
    666 orda vurguladığım bizim cds değil yanlış yorumlamışsın ,gırtlağa kadar borç kepenk indirmiş birbirlerine yardım etmekten aciz AB nin seçkinlerinden İtalya ‘nın ha keza İspanya’nın bİtik Yunan dan daha mı kötü durumdayız ..elbette değil ..rakamları düzenleyen sisteme sitem var

Yatirimci sadece onu fiyatlamiyor bahriyeli. Ulkenin seffafligi, insan haklarina gosterdigi onem, milli para biriminin gucu, vs hepsi isin icinde.

Norvec varlik fonun mesela Ethics komitesi var fonun islem yapan bolumunden ayri. Koca listesi var onun fonun hangi sirketlerde islem yapamayacagini gosteren.

Avrupa bizden iyi durumda demiyoruz tabi ki. Ama yatirimci icin kurun zirt pirt devalue oldugu, butun dunya ile kanli bicakli yer yatirim ortami degil. CDS de fiyatliyor iste.

3. Bugün şirketi olan bir arkadaşımla daha görüştüm bin lira için daha düşük kiralı biryere geçmeyi planlıyor.
    Yıla vurduğunuzda küçük esnaf için iyi para. bu yüzden kimle görüşsem daha fazla zarar oluşmadan veya kar ettikleri kısmı kaybetmeden aksiyon almak istiyor.
    Sorun şu ki varoş kesimlerde, gelişmeye çalışan ana caddelerin dışındaki yerlerdeki dükkanlar kira,maaş, kamu hizmeti giderleri ödemeye devam etmek zorunda.
    Sürdürülebilir bir ekonomi değil. Buradaki insanlar olaylara biraz yukarıdan bakıyor gibime geliyor.
    Bu virüs nisan sonuna kadar devam ederse esnaflar ciddi sıkıntıya düşecekler.
    Nisandan sonrasına haziran sonuna kadar uzarsa farklı ekonomik parametreler ile karşılayacağız.
    Borsadan ciddi anlamda bu yıl sonuna kadar bir efor beklemek bana göre hata olur.

Bankalar açısından bu potansiyel zararı belki 2. çeyrekteki bilançolarda göremeyeceğiz ama 3. ve 4. çeyrekte dibine kadar hissedeceğimizi düşünüyorum.
    thy peg tav türevlerinden bir şey beklemekte hata olur çünkü kimse haziranda tatile gelmez.
    Yurt dışından döviz gelmezse dolardaki düşüşü de herkes unutabilir.
    Zincir etkisi marketteki gördüğünüz bütün ürünlerin fiyatı artacaktır. Ham madde sıkıntısı dahada artacak.
    Migros gibi hatta daha iyisi Sanal market market hisselerini almak borsada kazandıracaktır diyeceğim ama
    n11 , sahibinden, hepsiburada borsaya kote değil ne yazık ki çünkü ekonomin dar ve sığ.
    devlet kurumlarını yönetenlerde donanımlı değil bilim adamı değil geleceğin adamı hiç değil.
    din ve siyasetten öte cahiller cahil.
    Bana versinler ülkenin ekonomisini... yıl sonuna kadar doları 2 veya 3 liranın altına düşürürüm.
    Bankaların karlılığını 1 yılda 5 kat arttırırım.
    Gaza geldim doktor yok mu doktor....

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Yatirimci sadece onu fiyatlamiyor bahriyeli. Ulkenin seffafligi, insan haklarina gosterdigi onem, milli para biriminin gucu, vs hepsi isin icinde.

Norvec varlik fonun mesela Ethics komitesi var fonun islem yapan bolumunden ayri. Koca listesi var onun fonun hangi sirketlerde islem yapamayacagini gosteren.

Avrupa bizden iyi durumda demiyoruz tabi ki. Ama yatirimci icin kurun zirt pirt devalue oldugu, butun dunya ile kanli bicakli yer yatirim ortami degil. CDS de fiyatliyor iste.
    Alnında öperim. Borsa sadece para değildir.
    Referans göstereyim bakınız 2013 Gezi Parkı olaylarının başladığı tarihteki borsanın dolar değerine...

5. Petrol görüşmesi iptal edilmiş, rus ve sudiler oyun mu oynuyor belli değil, pazar gecesi petrol fiyatları açıldığında gerçeği görürüz.

Ançak Trump şuan canının derdinde, bizim damat gibi açıklamalar yapmaya başladı, nisan kötü , mayıs daha kötü olacak, haziran nisan ve mayısdan daha nasıl iyi olur uğraşıyoruz, abd için 10 hafta söyleniyor, yani 2,5 ay abd diken üstünde.

Borsalarda hacim yok, bunu görmemek mümkün değil, dünya abd ye ve oradaki gelişmeleri izleyecek.

Düne ait alınan kararlar bugün etkisini göstermiş, ciddi anlamda hareketsiz günler başladı, 15 günün ülkemizde işe yarayacağı kabul edilebilir.

6.  Alıntı Originally Posted by Burak84 Yazıyı Oku
    Bugün şirketi olan bir arkadaşımla daha görüştüm bin lira için daha düşük kiralı biryere geçmeyi planlıyor.
    Yıla vurduğunuzda küçük esnaf için iyi para. bu yüzden kimle görüşsem daha fazla zarar oluşmadan veya kar ettikleri kısmı kaybetmeden aksiyon almak istiyor.
    Sorun şu ki varoş kesimlerde, gelişmeye çalışan ana caddelerin dışındaki yerlerdeki dükkanlar kira,maaş, kamu hizmeti giderleri ödemeye devam etmek zorunda.
    Sürdürülebilir bir ekonomi değil. Buradaki insanlar olaylara biraz yukarıdan bakıyor gibime geliyor.
    Bu virüs nisan sonuna kadar devam ederse esnaflar ciddi sıkıntıya düşecekler.
    Nisandan sonrasına haziran sonuna kadar uzarsa farklı ekonomik parametreler ile karşılayacağız.
    Borsadan ciddi anlamda bu yıl sonuna kadar bir efor beklemek bana göre hata olur.

Bankalar açısından bu potansiyel zararı belki 2. çeyrekteki bilançolarda göremeyeceğiz ama 3. ve 4. çeyrekte dibine kadar hissedeceğimizi düşünüyorum.
    thy peg tav türevlerinden bir şey beklemekte hata olur çünkü kimse haziranda tatile gelmez.
    Yurt dışından döviz gelmezse dolardaki düşüşü de herkes unutabilir.
    Zincir etkisi marketteki gördüğünüz bütün ürünlerin fiyatı artacaktır. Ham madde sıkıntısı dahada artacak.
    Migros gibi hatta daha iyisi Sanal market market hisselerini almak borsada kazandıracaktır diyeceğim ama
    n11 , sahibinden, hepsiburada borsaya kote değil ne yazık ki çünkü ekonomin dar ve sığ.
    devlet kurumlarını yönetenlerde donanımlı değil bilim adamı değil geleceğin adamı hiç değil.
    din ve siyasetten öte cahiller cahil.
    Bana versinler ülkenin ekonomisini... yıl sonuna kadar doları 2 veya 3 liranın altına düşürürüm.
    Bankaların karlılığını 1 yılda 5 kat arttırırım.
    Gaza geldim doktor yok mu doktor....
    Benim 100 mt kare 1 dükkanım var kiracı her ayın 1. 2 de mutlaka getirirdi kirayı. bu gün ben aradım. abi dedi 22 gündür dükkanı açmadım. işler çok kötü beni idare et. aybaşında 2 kirayı birden öderim bu ay içinde dükkanı mecbur acmak zorundayım. bende peki dedim bakalım nasıl olacak bekleyip görelim.. hatta kira artışı bile bu yıl yapmamıştım kiracıma.

7.  Alıntı Originally Posted by Berk Dogan Yazıyı Oku
    Benim 100 mt kare 1 dükkanım var kiracı her ayın 1. 2 de mutlaka getirirdi kirayı. bu gün ben aradım. abi dedi 22 gündür dükkanı açmadım. işler çok kötü beni idare et. aybaşında 2 kirayı birden öderim bu ay içinde dükkanı mecbur acmak zorundayım. bende peki dedim bakalım nasıl olacak bekleyip görelim.. hatta kira artışı bile bu yıl yapmamıştım kiracıma.
    ortak işin zor devlet yasa çıkarma hazırlanıyor dükkan sahibi diye kimse kalmayacak dükkanda kim oturuyorsa sahibi o olacak not bende kiracıyım

sanırım bu coronoda tedricen yapılan uygulamalar işleri düzelteceği yerde tam tersine işin içinden çıkılamaz hale sokuyor.
    en büyük hata burda.
    en başta kılıç gibi keskin kurallar konulmadığı sürece ne yapsan boş.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sayfa 647/1003 İlkİlk ... 147547597637645646647648649657697747 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •