Sayfa 660/1003 İlkİlk ... 160560610650658659660661662670710760 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 5,273 - 5,280 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1. Sil baştan olacaktı

2.  Alıntı Originally Posted by Burak84 Yazıyı Oku
    banka zamanında satıldı ve halka arz edildi. aynı şeyi 2 defa satamazsın.
    ara ara spekülasyon için birileri forumlarda yazıyor falan filan. hepsi tıs...

batmaz deme ben sana söyleyeyim. Arkasında devlet yok. Devlet sadece banka değeri kadar arkasındadır.
    bağış için para toplayan devlet. halkbank zarar ederse karşılayacağını mı düşünüyorsun.
    ancak kendi görev verirse görev zararını karşılıyor.

Bankanın amacı davaya çıkmak falan değil oyalayabildiği kadar oyalayabilmek olarak algılıyorum..
    Sonucta cok buyuk bir banka. Aktifleri turkiyede 2. banka ve KAMU bankasi. Eger bunu batirirsan Turkiyede Ekonomi Koronadan daha buyuk yara alir. Kredi alir, para basar, diger bankalari bunu kurtarmak icin korur, ama Halkbanki batirmaz. Cunku kobi vesaire bununla fonluyor. Ama 3 tane kamu bankasi olmasi sacma hatta 5. Belki gelecekte birlesirler,

Too Big To Fail durumu.

Oyalamak sozune bende inanmaya basladim. Belki boyle giderse bi 20 yil sonuc alamaz Amarikan mahkemesi. Ki bankanin elinde de Avukatlarla bu var. CIkma, Avukatlari degistir, Isteklerde bulun, bunlar 2 ay sursun, 3 ay sursun, Durusma ve savunma icin sure iste vesaire. Arada ust mahkemeye git. Davayi durdur, Istese bir 10 sene uzatir gibi. Zaten diyelim ki dava bitti.

Temyiz Hakki var, TEmyizde de uzatabilirsin. DIyelim ki Temyiz mi bitti . Cezani odemiyorum., Uluslar arasi mahkemelere veriyorum seni diyebilir. Diyelim ki ordan da sonuc cikti, Cezani Odemiyorum ben USD Sisteminden cikar diyebilir. AMa bu ustteki olaylar bir 5-6 sene surer belkide daha fazla. 2025 de heralde USA 2008-2013 arasindaki suclarla ilgili farkli bir durumda olabilir.

Kim bilir belki 2023 de BAbacan gelir. Hissleri 1 $ dan toplar, Ekonomiyi tekrar toparlar, Hukuku yeniden egemen kilar, sermayeyi yeniden Turkiyeye cevirir, mahkemeyi cozer ve 10 $ dan hissleri halka arz eder ) bu da benden bir senaryo olsun

3.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Biraz komployu kizistirayim.
    20 Nisan Hitler'in dogum günü
    bu duyduğum komplo teorilerinin en yere basanı diyebilirim.

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Ben de 2 tane yem attim komplonun icine. Birincisi havayollarina verilecek 58 milyar dolar icin senatorlerin havayollarindan emisyonlari kesmeleri sarti getirmesi, ikincisi de 500 milyon dolarla DSO'nun en buyuk bagiscisinin Bill & Melinda Gates Foundationi oldugu.

Yanliz hitlerin neye bagi varmis?
    sen bill'e bakma dünyanın en büyük sorunu inek tezekleri diyordu geçen yıl...
    adamdaki para büyüklüğü yüzünden her şeye yatırım yapıyor.

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    KIZILDAG'la bahsettigimiz yazi burda: https://www.turkishnews.com/tr/conte...-deneydir/amp/

20 Nisan'da bitiyor sey diyor.
    Arkadaş tamamen sallamış.

1. salgın planlı bir deney değildi. bir tür saldırı olabilir ama planlı değildi. 300 abd askeri boşuna wuhana aralıkta gitmedi.
    2. dünya bu şekilde soğutulamaz. evde elektirik dogalgaz yaktığın sürece ısı artar. geri döndürmen 100 yılına mal olur. denklem o kadar basit değil. bunu yazan biri ilklimlemeden hiç anlamıyor demektir. senin gezegene saldıgın gazlar yeterli onları temizleyecek bir çözelti bulman gerekiyor. havaya atıp yere indirtebileceğin eksik bileşikli çözelti...
    7. konunun detayını biliyorum yanlış hatırlamıyorsam bill 2015 yılında zaten bahsetmişti 2018de simulasyonlar yaptırmıştı. insanlıkta 10 milyon insanı nükleer savaş değil virüs öldürecek demişti. hava trafik bilgi datasını indiren herhangi biri simülasyonu ir kaç saate yapabilir. bill bu fikri üretmedi sadece sundu. bir üniversitede dünyayı yok etme tehditleri araştırmasından alıntı yapmıştı.
    8. tabiki hopkins verecek bilgileri bizim seçim kurulu mu verecek kafasına göre kapatsın düşürsün Adamların iç net-2 si var.
    net2 ne olduğunu bilmeyenler için açıklama yapayım biz interneti kullanıyoruz aynı interneti abd de kullanıyor. ama abd içinde kendi intranetleri var yani kendi ikinci bir internetleri.
    13. 22bin uydu insanları rotlamak için kullanılmıyor. onların hemen hepsi araştırma için orada. öyle anlık renderda edilemiyor. hepsi farklı üniversitelerde, araştırma şirketlerinde, farklı ülkelerde inceleniyor. bazıları varki geçen hafta sonu baktım hala 2000 yılında indirilmiş 1saatlik 700 gb veriyi hesaplıyor. 20 yıl öncesinin verileri.
    17. 20 nisanda bitmeyecek artarak devam edecek.
    diğer maddeler ise tamamen saçmalık anlamsız....

4.  Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    Kim bilir belki 2023 de BAbacan gelir. Hissleri 1 $ dan toplar, Ekonomiyi tekrar toparlar, Hukuku yeniden egemen kilar, sermayeyi yeniden Turkiyeye cevirir, mahkemeyi cozer ve 10 $ dan hissleri halka arz eder ) bu da benden bir senaryo olsun
    Yeterki damat olmasın.

5. New York da ki Toplam VAKA SAYISI :113,704
    YEni VAKA SAYISI :+10,228
    olum sayisi :3,565
    Gunluk olum sayisi :+347

new york da 20 milyon insan yasiyor ve bu durumda yuzde 0.5 yani bin kisiden 5 i COVID pozitif.

Eger Halkbank taki ler Ahini aldilarsa MAhkeme heyetinin, Savcilik in da Covid olmasi beklenirdi ama hala birsey yok

6.  Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    Sonucta cok buyuk bir banka. Aktifleri turkiyede 2. banka ve KAMU bankasi. Eger bunu batirirsan Turkiyede Ekonomi Koronadan daha buyuk yara alir. Kredi alir, para basar, diger bankalari bunu kurtarmak icin korur, ama Halkbanki batirmaz. Cunku kobi vesaire bununla fonluyor. Ama 3 tane kamu bankasi olmasi sacma hatta 5. Belki gelecekte birlesirler,

Too Big To Fail durumu.

Oyalamak sozune bende inanmaya basladim. Belki boyle giderse bi 20 yil sonuc alamaz Amarikan mahkemesi. Ki bankanin elinde de Avukatlarla bu var. CIkma, Avukatlari degistir, Isteklerde bulun, bunlar 2 ay sursun, 3 ay sursun, Durusma ve savunma icin sure iste vesaire. Arada ust mahkemeye git. Davayi durdur, Istese bir 10 sene uzatir gibi. Zaten diyelim ki dava bitti.

Temyiz Hakki var, TEmyizde de uzatabilirsin. DIyelim ki Temyiz mi bitti . Cezani odemiyorum., Uluslar arasi mahkemelere veriyorum seni diyebilir. Diyelim ki ordan da sonuc cikti, Cezani Odemiyorum ben USD Sisteminden cikar diyebilir. AMa bu ustteki olaylar bir 5-6 sene surer belkide daha fazla. 2025 de heralde USA 2008-2013 arasindaki suclarla ilgili farkli bir durumda olabilir.

bir laf vardır halk dilinde. ummadık taş baş yarar diye.
    mesela corona ilk çıktığında böyle bir etki yapacağı bilinmiyordu 2-3 ay oyalandı devlet yetkilileri global çapta.
    benzer durum halkbanktada var. Karşı taraf belgeyi koyuyor masaya bizimkiler katılmıyor. ....
    bizim bilmediğimiz kapalı kapılar ardında dönen çok şey var.
    sana sadece şunu söyleyeyim suriyede 10km hattı kapatmadan asla dönmeyiz diyenler abdnin açıkladığı yurtdışındaki mal varlığınıza el koyarız yazısından sonra aniden operasyonu durdurduk.
    Bu bile çok şeyi anlatmaya yetiyor... Halkbankla ne alakası var deme sakın...
    Arka tarafta zincir hep aynı kişilere olaylara konulara çıkıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Yeterki damat olmasın.
    ben Hukumete Muhalif biriyim ama BErat Albayrak a cok yuklenildigini dusunuyorum.

Simdi Ekonomi kotu, Hukuki olarak yeterliligin yerlerde, Suriyede savas ve Goc sorunun var, Ulke Terorler ugrasiyor, Toplum kutuplasmis, Yetisen BEyinlerin kafasi calisan adamlarin ilk hedefleri yurtdisina kacmak -Almanyada Berlinde Her Yazilim sirketinde Turkiyeden yeni gelenler var.-, S400, Rahip Brunson problemi vesaire cikmis,
    simdi de Korona,

Bunlarin hic birinin nedeni bu adam deil. Bu adam geldi diye s400 problemi olmadi, baskalari yapti.
    Rahip Brunson olayindan bir etkisi yok,
    Yetisen beyinler 2013 den beri kaciyordu,
    Idlip problemini de bu adam cikarmadi,
    Merkez bankasinin bagimsizligini da bu adam bitirmedi. COk daha oncleri de vardi
    Suriye Savas goc, oranin ic islerine karisma vesaire bu adam zamanida olmasi

belki basarili olup olmadigini sorgulayabilrsiniz ama Yukaridaki problemler nedeniyle ekonomi cok sarsildi. O yuzden bence bu kadar yuklenmenin dogru olmadigini dusnuyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    New York da ki Toplam VAKA SAYISI :113,704
    YEni VAKA SAYISI :+10,228
    olum sayisi :3,565
    Gunluk olum sayisi :+347

new york da 20 milyon insan yasiyor ve bu durumda yuzde 0.5 yani bin kisiden 5 i COVID pozitif.

Eger Halkbank taki ler Ahini aldilarsa MAhkeme heyetinin, Savcilik in da Covid olmasi beklenirdi ama hala birsey yok
    Onlar maşa onlara bir şey olmaz virüs varlıklıları seçiyor.
    2 milyon civarı bulaşabilir. ny da zaten 10 bin kişiye değil 10 kişiye bulaşsın sokağında yürüdüyse zaten 1 saate 10 bin kişiye bulaştırmıştır. 2. gecesi o 100 bin olmuştur. 3. gecesi 1 milyona yayılmıştır. kabaca 22 gün sonra ny ölü şehir olacaktır.
    olasılık hesabıma göre zenciler, türkler, kanadalılar, nevada ve arizonanadan gelenlerin ölüm oranı az olacaktır ny da.

Sayfa 660/1003 İlkİlk ... 160560610650658659660661662670710760 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •