Sayfa 669/1003 İlkİlk ... 169569619659667668669670671679719769 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 5,345 - 5,352 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1. Abd,yaptırım davalarına pragmatist yaklaşıyor.fransa ya mesaj vermek istedi,ve bnp a cezayı verdi.abd-fransa arasında,derin ayrılık ve çatışma alanları var.ve bu durum trumpın fransa ziyaretinde basına da yansımıştı.

2.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Medya llinki koy bakalim.
    https://www.wsj.com/articles/bnp-9-m...ast-1404189831.

Okursan mahkeme yapıldığı görülüyor, mahkeme kayıtlarından söz ediliyor.

Bizimki gibi mahkeme oldugunu zannetmiyorum. Cunku orda "Attorney General" diyor. Baskana bagli bunlar. Hepsi bir araya geliyor inceleyip karar veriyorlar. Tabi ki yasal olmasi icin mahkeme kayitlarina gececektir, sonucta BNP'nin ABD'de subeleri var. Gizli yurutuluyor bunlar.

Mesela "BNP Paribas'in mahkemesi su tarihte" diye bir yazi bulabilir misin konuyla ilgili?

Bunlarin hicbir onemi yok artik yildiz. Ayni sey sonsuza kadar fiyatlanmaz, senelerdir mahkeme geyigi var. Ne olursa olsun mahkemeden de OFAC'tan da farketmez. Fiyatlandi.

Kaldi ki su icinde bulundugumuz durumda bu bankanin mahkemesi kimsenin umrunda degil.

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bizimki gibi mahkeme oldugunu zannetmiyorum. Cunku orda "Attorney General" diyor. Baskana bagli bunlar. Hepsi bir araya geliyor inceleyip karar veriyorlar. Tabi ki yasal olmasi icin mahkeme kayitlarina gececektir, sonucta BNP'nin ABD'de subeleri var. Gizli yurutuluyor bunlar.

Mesela "BNP Paribas'in mahkemesi su tarihte" diye bir yazi bulabilir misin konuyla ilgili?

Bunlarin hicbir onemi yok artik yildiz. Ayni sey sonsuza kadar fiyatlanmaz, senelerdir mahkeme geyigi var. Ne olursa olsun mahkemeden de OFAC'tan da farketmez. Fiyatlandi.

Kaldi ki su icinde bulundugumuz durumda bu bankanin mahkemesi kimsenin umrunda degil.
    Ortak mahkeme bitmeden anlaşmaya varmışlar .Birçok yerde yazıyor.
    Bakalım artık beklemekten başka yol yok.Zaten ankette en çok yıllarca sürer şıkkı çıkmıştı.
    Yatırım tavsiyesi değildir

5. #USDTRY : 2 yıllık yükselen kanal bandı ile düşen direnç noktasında cuma kapanışı gördük. RSI negatif uyumsuzluk ile direnci kırması çok zor! 5,90 kanal desteğine an itibariyle rota çizilebilir.. Dünya resesyonun eşiğindeyken gelip gelebildiği yer 6,75! ...... tayfun kardeşimiz dolar İçin kanalı geçemez satış gelir demiş, birazdan borsa İçin çizdiği ve yazdığını eklerim.

6. #XU100 : 12 yıldır analiz yaparım, ralli kelimesini çok nadir kullanırım bu güne kadar da ne zaman ralli dediysem istisnasız gerçekleşmiştir. Şimdi de gördüğüm kadarıyla haftaya başlamak üzere borsalara güçlü bir alım gelebilir. Biz de ilk etapta 100 bini deneyebiliriz!..... bizde sadece bir yöne düşünce yok, her görüşü inceliyoruz, tayfun emek vermiş borsa İçin yazılanlar yukarıda.

7. Bu arada isctr hissesiyle ilgilenen var mi.O da çok düşmüş. Dd 0.35
    Hulk un yarısı ile trampa edilir gibi sanki?

İŞ C ile ben ilgileniyorum. Diybilirim ki bankanın 80 binde biri benim..İŞC bir holding; malum iki şeyden baskılanıyor. Biri parti hisselerinin hazineye geçme söylemlerinin , icraata da geçmeyip yaklaşık 2 yıldır belli aralıklarla söylenip belirsizliğin artırılması. Bu yabancını hiç sevmediği bir ortam. İkincisi Şişe Camın iştiraklerinin birleşme hikayesi. Burda da şirket 5.3 lerden geri alım açıklamıştı. Bu ise şirketi , dolatısı ile İŞC yi baskılıyor. İŞ C nin değeride 3 . 3 milyar dolara kadar düştü. Bence sadece Şişe Cam ve İŞGYO, sigortaları o fiat eder. Kuramazsın yani bu şirketleri. Kredilerinde ki en büyük sıkıntı 500 milyon dolara Telekoma kullandırılan malum kredi idi. Bu kredi Akbank 1.5 milyar dolar, Garanti 1, İŞC ise 500 milyon biliyorum. Son durum nedir ne kadar geri alındı bilinmiyor. Burda süre de 2023 e kadar. İŞ C, 6 milyar TL 2019 karı var. Ben İŞC yi bankadan ziyade bir holding olarak görüyorum. Ayrıca hazine, şayet İŞC hisselerinin yüzde 28 ini alırsa , Geri kalan iş sandık ve hazine , çoğunluğu sağlamak için, halka açıklık oranına talep göstererektir. Farklı hesaplar olabilir, yerli yabancı. Basit bir beklenti olarak görmemek lazım. 2018 lerde papaz krizinde sert düşen hisse 4 lerde konsolide olup , yukarı çok sert tepki vermişti. Selamlar...

Sayfa 669/1003 İlkİlk ... 169569619659667668669670671679719769 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •