Sayfa 675/1003 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 5,393 - 5,400 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    kraliçe ölmeyince boris kriz geçirmiş dirler
    kralice 63 yılda 5.kez konuşmuş. düşünsene 11-12 yılda bir kez konuşan bir canlı ama hala yaşıyor. Tv lerde izliyoruz, o fransa, ispanya italya boş her yer, hayat durdu ve ne kadar duracak.

Her şey 1 mayısda düzelecekse çok sıkıntı yok, her şey 1 haziranda düzelecekse az sıkıntı var, her şey 1 temmuzda düzelecekse, düzelmez.

2. Trafiği durdurmak nasıl bir zihniyettir anlayamıyorum. Çin denedi olmadı diğer ülkelerde işe yaramadı.
    sadece gereksiz şekilde insanlara eziyet ediyorlar. biz göçebe milletiz bizi hiçbir güç durduramaz.
    daha bunun farkında olmayan devlet yönetimi ve modeli eskimiştir.
    bizim daha fazla bilime dayalı bir yönetime ihtiyacımız var insanlığın var...
    farzet adam covid li evden mahallesinde akrabalarında 14 gün aralıklı yayılmaya devam edecek adamlar ölmese de sürekli +14 gün öteleyecek. adamı bursa dan istanbul a sokmadın sonra.. adam bursa da istanbul lu birine bulaştıracak o istanbul lu getirecek...
    -1 puan daha...
    kontrol şekli ve yönteminden hiç bahsetmiyorum bile. polise askere eziyet başka bir şey değil.
    borsadan bir şey beklemek bir süre daha hata olacak...

3. Ülkemizde vaka sayısı 25 küsür binler de, bu hafta belki cumadan önce bu sayı 30-40 bin de olsa gerileme görülecektir. Bence ülkemiz kötü durumda değil. Biz 15 gün sonra her yeri açarız. Ama avrupa açılmaz, açılır diyen olacağını sanmıyorum, belkide 3-4 ay açılmaz. Bu 3-4 ay çok şeye gebe.

4.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    kralice 63 yılda 5.kez konuşmuş. düşünsene 11-12 yılda bir kez konuşan bir canlı ama hala yaşıyor. Tv lerde izliyoruz, o fransa, ispanya italya boş her yer, hayat durdu ve ne kadar duracak.

Her şey 1 mayısda düzelecekse çok sıkıntı yok, her şey 1 haziranda düzelecekse az sıkıntı var, her şey 1 temmuzda düzelecekse, düzelmez.
    temmuzdan önce düzelmeyeceği garanti.
    temmuzdan sonra aşı bulunsa bile etkileri , insanlara vurulması, insanların sokağa tekrar ısınması aylar sürer.
    ülkelerin tek tek sıfıra çektik demeleri gerekiyor ki gerçekçi değil.
    illa insanlarda gizli taşıyıcılar olacak henüz araştırılmayan çok konu var.
    Nasıl yayıldığı ve test şeklinde hala sorun var.

5.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Ülkemizde vaka sayısı 25 küsür binler de, bu hafta belki cumadan önce bu sayı 30-40 bin de olsa gerileme görülecektir. Bence ülkemiz kötü durumda değil. Biz 15 gün sonra her yeri açarız. Ama avrupa açılmaz, açılır diyen olacağını sanmıyorum, belkide 3-4 ay açılmaz. Bu 3-4 ay çok şeye gebe.
    inşallah açmayız. ben borsada para kaybedeyim ama açmasınlar. açarlarsa tarihi hata olur.
    çünkü 0 a çekilip üzerinden 15-20 gün geçmeden açılırsa anında yayılım devam eder.
    1 kişide bile kalsa etkisi bizim gibi göçebe toplumda fazla olur.

hastane yoğun bakım üniteleri boşalan ülkeler yavaş yavaş serbest bırakırlar.
    yoğun bakım üniteleri doluncaya kadar
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

2020 bitti artık önümüzdeki yıl neler olacak bakacağız

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,792
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku

Demokrasi olan bir ülke de kraliçe bile tutmak ne demekse artık bırak konuşturmayi onlar orada durdukça bir gün yönetime geçeriz diye umut edip dururlar. En güzelini fransa yaptı.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Sayfa 675/1003 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •