Sayfa 742/1003 İlkİlk ... 242642692732740741742743744752792842 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 5,929 - 5,936 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    O mantiktan yola cikarsak ucaklar havadayken de fiyatlari dusuyordu. Pegi 1/4'une indi. 30 hisseleri bunlar, yani piyasanin oldugu hisseler. Simdi de ilerde ucaklarin havalanacagini fiyatliyorlar. Ama yapacaklarini yaptilar, artik piyasa somut veriler gormek isteyecektir.
    Lufthansa kalıcı olarak 40 uçağı filodan çekti, Lufthansa'nın budget airline iştiraki olan Eurowings ameliyattan geçiyor downsizing filan yapılıyor, bu gelişmeler Pegi için gayet olumludur çünkü Avrupadaki pazar payını artırabilecek
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

2.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    .........….ÇİN nasıl %10 büyüdü, uçuz olduğu için. Şimdi bu olmayacak. O yüzden 2020 görmüş göreceğiniz en farklı yıl olacak. Tabi biz ülke olarak bu süreci iyi yönetemiyoruz.
    Çin'de 2020 1Ç bilançoları açıklanmaya başladı. İlginçtir, 1Ç bilançolarının çoğunda geçen yıl ayni çeyreğe göre hem ciroda hem kârda ciddi oranlarda artışlar var. Çin "COVİT bizim ekonomimizi hemen hiç etkilemedi" diyor.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

3.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Bilim adamı olmanın 1 şartı hiç bir fikirde sabit kalmaktır. Bugün geçerli olan yarın geçersiz veya kısmen geçerli olabilir. Örnegin newton yasaları.
    Molekülün altına iner inmez Newton yasaları (klasik fizik) geçerliliğini kaybediyor, onların yerine kuvantum fiziği devreye giriyor.

4.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Bankalar ölü gibi, çok ilginç.
    böyle devam eder bir süre daha, özellikle HALKB bankalar arasında en ölü olanı olarak kalacak gibi gözüküyor

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Kayseride evimiz vardi aileden miras kalma. Uzun yillar gitmemistim. Satmak icin gittigimde icinde bi baktim Iranli aileler doldurulmus bizden habersiz icine baskalarida kirayi aliyormus.. Amerikaya kapagi atmaya calisiyorlardi.
    San Francisco'da çok ciddi bir İran göçmen kitlesi mevcut, şehir nüfusunun %15'i gibi galiba

6.  Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    Morfin gibi sizin tahminler ortak.Rahatladım biraz.Ellerine analizlerine sağlık .
    Eyyy Th usta sana sesleniyorum: Ky nin yaptığı en tipik yanlışlardan olan bezdirme aşamasında hisseyi destekten satacaktin demek.Dere geçerken at değiştirilmez derler. (Yoksa değiştirilir mi?) Değiştirenler kârlı çıktı bu kez.Degistikleri at uçan at çıktı, Üsküdar ı geçti; Biz dere ortasında atın keyfini bekliyoruz.
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Halkları Pegi 23 de iken takas etmediğim için gerçekten de hayıflanıyorum, bile bile lades dedim çünkü böyle bir plan yapmıştım, hiç zorluk çekmeden böyle bir takası yapacaktım çünkü Pegi tahtasında yeterli derinlik mevcuttu, hatta elimdeki 50 birimlik nakidi de Pegiye koyacaktım 23 civarından, keşke yapsaydım ama yapmadım işte, planladığım halde uygulamadım

7.  Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    -New york da ki VAka SAyisi 150 bin suan. Avukat burada gelip yuz yuzde gorusme yapmaktan bahsetti savunma icin. Buyuk ihtimalle 70 gun icinde buraya gelemez. New York dunyada en fazla Covid 19 vaksi gorulen yer. En son ucuslar oraya acilir.
    -ucuslarin acilmasi en az 6 ay surse, avukatin hazirlanmak icin yeniden 6 ay isteyecegi tutar. baska nedenler ortaya koyar. Mahkemninn artik uzayacagi kesin mi kesin.

-Sizce Mahkemenin uzamasini banka mi istiyor ? Yani TVF ve Halkbank yonetimi, bu mahkemeden kol gibi bir ceza gelecegini bekliyorlar. o yuzden uzamasini istiyorlar. Ne kadar uzatirsak o kadar iyi yoluyla bence yola bakiyorlar.

-Cok begendiginiz son umudumuz Hruskada terk etti .

Sizce bu mahkeme ne zman sonuclanir ? Bir sonuc alinamayacagi icin sizce baska birseyle degismemeli mi ? Al sat yapilamaz mi ?

Hala bu hisseden karla cikacaginizi dusunuyor musunuz ?
    mahkemenin uzayacağı kesin değil, hızlı yargılama olacak dikkatini çekerim
    banka mahkemenin uzamasını tabii ki de arzu etmiyor her ne kadar böyle görünse de, şu anda TVF bankanın piyasa değerini kasıtlı ve bilinçli olarak düşük tutmaya devam ediyor, tahtadaki baskının ana kaynağı TVF'nin bu eylemidir bana göre, 1 milyar dolar bile etmeyen bir bankaya ABD'deki mahkeme ne kadar ceza yazabilir ki?
    Hruska ve onun bağlı olduğu King & Spalding davadan çekilmek zorunda kaldılar çünkü ABD Adalet Bakanlığı baskı yaptı ve perjury suçu işlemiş oluşunuz diye Hruska'yı tehdit ettiler, O da çekilmek zorunda kaldı
    mahkeme uzun sürmez çünkü hızlı yargılama yapılacak
    al-sat veya sat-al için çok tehlikeli seviyedir şu anda bulunduğumuz 5 tl seviyesi
    hisse bir kaç ay daha baskı altında kalmaya devam edecektir en azından mahkeme karar verene kadar, o yüzden eğer endeksin çıkmasını bekliyorsan GARAN ile takas et ve mahkemenin kararının ertesinde tekrar HALKB'ye dön, eğer endejsin aşağıya gideceğini öngörüyorsan stay put (olduğun yerde bekle)

8.  Alıntı Originally Posted by browjn Yazıyı Oku
    Bu hissede karla kimse çıkamaz bence.........Karşınızda bir tane kurnaz tilki yok... 100 tane var en az. Hepsi ile başa çıkmak gerekiyor. Buda çok zor iş. Allah kolaylık versin hepimize. Rastgele ama zekamızı çok iyi kullanalım.
    Komutan, bu işin zeka ile uzaktan yakından ilgisi yok bence.

Sayfa 742/1003 İlkİlk ... 242642692732740741742743744752792842 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •