Sayfa 751/1003 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761801851 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 6,001 - 6,008 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1.  Alıntı Originally Posted by Berk Dogan Yazıyı Oku
    Ya Gerçekten Viop sayfasındaki arkadaş. devamlı Go go go yazıyor. ne demekse artık. galiba Şeytan taşlıyor.
    her biri değişik özellik, diğeride her cümleye tamlama yapardı, fiil yüklem gibi, stylee eklerdi.

2.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Emigma anlayan var, anlamayan var, o yüzden terimleri değiştirdik, örneğin dolarda A.Pitchfork formasyonu var, diğer adı DİRGEN. E bunu nasıl anlatacağız. İngilizcesini yazdığımızda kabul ediyor, Türkcesini etmiyor. En güzeli vob daki gibi go go go, 3 go long, 2 go short anlamına geliyor. Dil değil anlatım ve niyet önemli.
    DİRGEN:Harmanda ekin saplarını yaymakta kullanılan, uzun saplı, demir ya da tahtadan yapılmış, ucu çatallı araç.

Alemsin abi

3.  Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    18 yaşıma ilk bastığım gün gittiğim yerden sonra,birşey sırf ucuz diye ona meyletmemeye söz vermiştim. Yıllar geçip yaşlandıkça unutmuşum demek...
    Orda da hevesimiz kursağımızda kaldiydi
    seni gidi ortağım seni ilk gittiğin yeri çözdüm orda ucuzunu seçmekle hata etmişsin

5.  Alıntı Originally Posted by enigma72 Yazıyı Oku
    DİRGEN:Harmanda ekin saplarını yaymakta kullanılan, uzun saplı, demir ya da tahtadan yapılmış, ucu çatallı araç.

Alemsin abi
    Enigma dolarda bu formasyon var, 30-40 bip aşağı gelirse bozulur belki sonra yine toparlar ama var. Daha bu ne ki. Başka bir formasyon halk dilinde var, bakalım bunu duydun mu, adı şu : ANADUT.

6. Engigma ANADUT formasyanı 3 çatal şekind e dir, bu alet agaçtan yapılır, saman yığınını bozmadan toplamak içindir. iki çatal genellikle sabit bir ağacın iki dalından alınır, diğeri üklenerek alet elde edilir.

7.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    her biri değişik özellik, diğeride her cümleye tamlama yapardı, fiil yüklem gibi, stylee eklerdi.
    Bu Arada Sayın Kızıldag benim mevduat bugün döndü. müşteri hizmetlerine yarsını 28 günlük vadeliye devam. yarsını 4 günlük repo yapın dedim. yani pazartesine kadar olursa dolar ve hisse kağıdına giriş yapacam. kararı böyle verdim.

8.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Enigma dolarda bu formasyon var, 30-40 bip aşağı gelirse bozulur belki sonra yine toparlar ama var. Daha bu ne ki. Başka bir formasyon halk dilinde var, bakalım bunu duydun mu, adı şu : ANADUT.
    abi ben o halkın içinde değilim sanırım
    ilk kez duyuyorum bunları ,cahil hissettim kendimi .

Sayfa 751/1003 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761801851 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •