Sayfa 923/1003 İlkİlk ... 423823873913921922923924925933973 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 7,377 - 7,384 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1.  Alıntı Originally Posted by TCM Yazıyı Oku
    Benimki gibi zarar yoktur herhalde. Halkbnk ne ki Hisseyi al uzun vade tut kesinlikle zarar ettirmez derler ya..

2000 düşüşünden sonra borsayı epey öğrenmiştim artık. Bilinen hisseleri bilinen kurumlardan aldım. (Biline hisse ve bilinen kurum ayrı birer hikaye olur) İsctr - Akbnk - Garan % 30 ar oranda aldım, az az her ay... Askerdeyken alay komutanıyla denk gelmiştim bir gün, elimdeki ekonomist dergisini görünce (adı öyleydi galiba bir para vardı bir de bu büyüklerden) Vestel al dedi...Koca albay vardır bir bildiği deyip aslında yapmadığım bir şeyi yapıp % 10 da vestel aldım... 2006 ortasına doğru üç hisseyi satıp ev aldım, az bi şey vestel i de inadına tuttum... 1 - 3 - 5 değil 10 yıldan fazla. 3.5 tl. civarında aldığım hisseyi yanılmıyorsam 2 lere sattım sonunda, ben satmazsam yükselmeyecek bari millete zararım olmasın diyerek...
    ilk cümleyi okur okumaz kalanı okumadan VESTEL ismini aradım. Tahsisli sermaye yi 1 lira altında yapmasını hatırladım. Haklısınız o yıllarda vestel üstüne dolandırıcı görmedik, ünal aysal gsray da bir tık üstüne çıkmıştı.

KIZILDAG 5.36'yi gectik en sonunda, nerde sonraki direncleri?

3.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    KIZILDAG 5.36'yi gectik en sonunda, nerde sonraki direncleri?
    5,30-5,40 arası önemli. 5,40 dan 1 kademe sonra TOBO başlar. 4,65-5,40 farkı ile 6 üstünde hedefler görülebilir. 5,35 yanarsa TOBO ya girer, 6,20 de satarım.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Hayırlı Ramazanlar herkese.

Pazartesi ve Salı günü kademeli olarak elimdeki HALKB'lerin hepsini 5.24 ortalama ile elden çıkarmış bulunuyorum. Bugün (29 Nisan Çarşamba) itibariyle hem HALKB'lerden gelen parayı hem de borsaya ayrılmış olup da nakitte bekleyen paramın tümünü 10.60 ortalama ile THYAO'ya yatırdım. Haziran'da başlayacak olan duruşma sürecinde tekrar HALKB'ye geri döneceğim. Taktiksel bir trampa yaptım kafama göre. Umarım yıl sonu itibariyle portföyümdeki zarar çıkar ve reel bazda da kâra geçerim. TH
    Hayırlı ramazanlar kardeşim.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Var mi hala iyi birsey soyleyecek bu mendebur hakkinda? Borsa ile alakasi olmayanlar haric.

Kotuluyor diye herkes Erick'e kizip durdu. Erick de yoktur uzundur, chekc-in yapsin arada.

7. Eski dostlar. Burası yeri değil fakat İŞC toğiğine de yazdım. Kimse uğramıyor oraya. Buraya yazayım dedim. Konuya hakim birisi var mı ? Yani olay nedir ? Bu arada sayın TH .ın Kerhen de olsa Halk Bankasından tamam hisselerini çıkması yılın sermaye olayıdır. Çok şaşırdım. Yani oda dayanamamış. Bankanın kredi politikalarına..Halka açık bir şirket , bir banka . Artık kar amacı gütmüyormuş. Cemil Ertem denen danışman deyince olaya uyanmıştım.

2 gündür sosyal medyada ve internette aşağıda ki haberler yer alıyor. Düşüncesi olan var mı ? Bu nedir ya 1 milyar dolar ? Nerden alınıp nereye verilecekmiş. Zaten İş Bankasının piyasa değeri 3.3 milyar dolar. Şişesi , İş gayrimenkulü , sigorta vs vs iştirakleri de dahil piyasanın verdiği değer bu. Bankaya olan etkisi ve yabancı tepkisi ne olur ?

TTK ile TDK'ya CHP'nin İş Bankası hissesinden verilen ve kasada biriken 1 milyar dolar Hazine ve Maliye Bakanlığı'na mı devrediliyor?
    İYİ Partili İsmail Koncuk, CHP'nin İş Bankası'ndaki hissesinden Türk Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumu'na aktarılıp biriken 1 milyar doların üzerindeki paranın Hazine ve Maliye Bakanlığı'na aktarılmasının anayasaya aykırı olduğunu ifade ediyor
    Can Bursalı @CanBursali [email protected]
    Çarşamba 29 Nisan 2020 11:25

Kolaj: Independent Türkçe

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, İş Bankası'ndan pay alan Türk Tarih Kurumu (TTK) ve Türk Dil Kurumu'nda(TDK) biriken 1 milyar doları aşkın paranın Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın denetimindeki tek hazine hesabına aktarılmak istendiğini ifade etti.

İş Bankası Genel Müdürü’nden CHP hisseleri ile ilgili açıklama: Konu, banka çalışanlarının mülkiyet hakkı değil, Atatürk paylarının kimin tarafından temsil edileceği CHP’li Özel’den Erdoğan’a İş Bankası yanıtı: Dokunanları pişman edeceğiz
    CHP'den Erdoğan'a İş Bankası yanıtı: Belli ki tulumbanın suyu tükendi
    "Anayasaya aykırı"

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 5 Eylül 1938'de hazırladığı vasiyetnamesinde yer alan "Her sene nemadan mütebaki miktar yarı yarıya, Türk Tarih ve Dil kurumlarına tahsis edilecektir" maddesiyle mali yapısı oluşturulan iki kurumun hesabında biriken paranın hazine hesabına alınmak istediğini belirten İYİ Partili Koncuk, bunun anayasanın 134. maddesine aykırı olduğunu belirtti.

Anayasanın 134. maddesi şöyle:

Atatürkçü düşünceyi, Atatürk ilke ve inkılâplarını, Türk kültürünü, Türk tarihini ve Türk dilini bilimsel yoldan araştırmak, tanıtmak ve yaymak amacıyla; Atatürk’ün manevî himayelerinde, Cumhurbaşkanının gözetim ve desteğinde, Başbakanlığa bağlı; Atatürk Araştırma Merkezi, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu ve Atatürk Kültür Merkezinden oluşan, kamu tüzel kişiliğine sahip “Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu†kurulur.
    Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu için Atatürk’ün vasiyetnamesinde belirtilen malî menfaatler saklı olup kendilerine tahsis edilir.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin İş Bankası'ndaki hissesine düşen yıllık pay, Türk Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumu'na gönderiliyor.

Eski TTK Başkanı: 2008'de hesapta 267 milyon lira vardı

Türk Tarih Kurumu'nun 1993 - 2008 yılları arasında başkanlığını yapan Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, görevde olduğu son yıl İş Bankası'ndaki CHP hisselerinden yıllık 80 milyon lira civarında bir para geldiğini ve görevden ayrılırken kasada 267 milyon lira olduğunu belirtti. Halaçoğlu, "Çalışmalarımız için gelen paranın çok küçük bir bölümü yeterli oluyordu. Kalan para hesaplarda birikiyordu." dedi.

Tek hazine hesabı nedir?

9 Ağustos 2018'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla oluşturulan Tek Hazine Kurumlar Hesabı'nda İşsizlik Sigortası Fonu hariç kamu idarelerinin mali kaynakları toplanacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yönetilecek hesabın kapsamına, genel bütçe kapsamındaki idareler, özel bütçeli idareler, sosyal güvenlik kurumları, özel yasayla ve Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle kurulmuş diğer kamu kurum, kurul, üst kurul ve kuruluşlar ile döner sermayeler, fonlar, belediyeler, il özel idareleri, KİT’ler giriyor.

8. Sayın TH. yazılarınız nerde okuyacağız. Çok selam. Yılın sermaye olayıdır. Zenginliğin el değiştirme olayı olmuş.Benim içn çok sürpriz oldu. Keşke bir tweter hesabın olsa , alışkanlık yaptınız, suç sade bizde değil..
    Son düzenleme : Ayan; 30-04-2020 saat: 12:23.

Sayfa 923/1003 İlkİlk ... 423823873913921922923924925933973 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •