Sayfa 424/1003 İlkİlk ... 324374414422423424425426434474524924 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 3,385 - 3,392 arası.

Konu: HALK Cafe - II

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,429
    Vayy..vay vay çok sert benim kızın ufaklığına benziyor ..helal kız !

Korona kafayi yedirtti iste herkese evde kapali kalmaktan.

Verilen datalarin, ozellikle de WHO'nun %3.4 olum oraninin yanlis olduguna dair guzel bir makale.

Diamond Princess'e bakilmis, 3700 yolcunun 700'u korona kapmis, 7 olu. Olenlerin hepsi 80+.

The one situation where an entire, closed population was tested was the Diamond Princess cruise ship and its quarantine passengers. The case fatality rate there was 1.0%, but this was a largely elderly population, in which the death rate from Covid-19 is much higher.

Projecting the Diamond Princess mortality rate onto the age structure of the U.S. population, the death rate among people infected with Covid-19 would be 0.125%. But since this estimate is based on extremely thin data — there were just seven deaths among the 700 infected passengers and crew — the real death rate could stretch from five times lower (0.025%) to five times higher (0.625%). It is also possible that some of the passengers who were infected might die later, and that tourists may have different frequencies of chronic diseases — a risk factor for worse outcomes with SARS-CoV-2 infection — than the general population. Adding these extra sources of uncertainty, reasonable estimates for the case fatality ratio in the general U.S. population vary from 0.05% to 1%.
    https://www.statnews.com/2020/03/17/...reliable-data/

Ahmetg Guest
    Cb nın yetkilernde genişlemeye gidildi.
    Buna göre,koruma altındaki bazı alanlar,baraj,maden ve entegre tesis yatırımcılarına açldı.Buna göre, nitelikli koruma alanlarndaki yeni yapılaşma izinleri yetkisi Erdoğan'a devredildi.

https://ahvalnews-com.cdn.ampproject...-guc-devri?amp

Bence bu olay oldukca abartildi. Para babalarinin bir ajandasi var ki bilerek boyle yaptilar.

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Cb nın yetkilernde genişlemeye gidildi.
    Buna göre,koruma altındaki bazı alanlar,baraj,maden ve entegre tesis yatırımcılarına açldı.Buna göre, nitelikli koruma alanlarndaki yeni yapılaşma izinleri yetkisi Erdoğan'a devredildi.

https://ahvalnews-com.cdn.ampproject...-guc-devri?amp
    Millet hazir corona ile ugrasirken aradan cikaralim kimse anlamaz demisler. Dogal alanlarin yapilasmasi da resmi gazete de gecti. Ne cakallik ama

6. Benim yelkenli teknenin (avatarımdaki tekne, 2014 Fransız yapımı Beneteau Oceanis 58) bakım işleri ile uğraşacağım için bir süre aranızda olmayacağım. 3 yılda bir ful bakıma sokuyorum, en son 2017'de bakım yapılmıştı. Umarım Temmuz gibi şu Coronavirus sorunu çözülür de tekne ile Ege ve Akdeniz'e açılma planım suya düşmez.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

7. TBB'den bankalara gönderilen tavsiye kararında yeni mesai saati 12.00 ile 17.00 arası olarak belirlendi.

8. Piyasalar bir süre daha panik modunda seyredecek gibi duruyor. Eğer durumlar daha da kaotik hale gelip panik zirve yaparsa elimdeki 50 birimlik nakit (orijinal borsa portföyümün %50'si) ile alım yapacağım ve böylece de borsa portföyümün tümünü hisse senedine sokmuş olacağım. Kaotik panikten kastım ani ve de çok yüksek marjlı kontrolsüz düşüştür.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

Sayfa 424/1003 İlkİlk ... 324374414422423424425426434474524924 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •