Sayfa 505/1003 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 4,033 - 4,040 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1. Dünya bir sıkıntıya giriyor... Belki Borsalar bir süre daha çıkar Kasım ayında seçim var Abdde virüs yayılmadı hala yayıldığında Trump belkide seçimi kaybedebilir gençler dikkat....Abd göçerse İBMK dünden göçer

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    sahna sevindin mi ki? duruyor mu kuslar?

şükür ortak bütün kuşları kestim yedim bugün
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

3.  Alıntı Originally Posted by Sarpasarp Yazıyı Oku
    Dünya bir sıkıntıya giriyor... Belki Borsalar bir süre daha çıkar Kasım ayında seçim var Abdde virüs yayılmadı hala yayıldığında Trump belkide seçimi kaybedebilir gençler dikkat....Abd göçerse İBMK dünden göçer
    Bende öyle düşünüyordum.Hisseleri satıp bekleyince hep böyle sizin gibi karamsarlığa giriyorum.Ama artık yön yukarı gibi düşe kalka yoluna devam eder gibi.Millet alışacak artık bu virüslü ortama.Abdye bişey olmaz istediği an para basıyor.Şu saattden sonra yapılması gereken ucuz kalmış hisslerden alım yapmak yoksa kaçırdım mı arkasından bakıp kalınır şimdiki gibi...
    Burada, tarafımdan yapılan yorum ve görüşler, YATIRIM TAVSİYESİ NİTELİĞİ kapsamında değildir.
    Borsada fırsatlar bitmez!!!Yeterki Rabbim Nasip etsin kazanmayı!!!

Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    şükür ortak bütün kuşları kestim yedim bugün
    Tammam, karin bol olsun.

Alıntı Originally Posted by ank11 Yazıyı Oku
    Bende öyle düşünüyordum.Hisseleri satıp bekleyince hep böyle sizin gibi karamsarlığa giriyorum.Ama artık yön yukarı gibi düşe kalka yoluna devam eder gibi.Millet alışacak artık bu virüslü ortama.Abdye bişey olmaz istediği an para basıyor.Şu saattden sonra yapılması gereken ucuz kalmış hisslerden alım yapmak yoksa kaçırdım mı arkasından bakıp kalınır şimdiki gibi...
    Durum nasil ank? Hatirlladigim kadariyla turist rehberligi yapiyordun. Umarim yedegin vardir durumu atlatana kadar.

Acele etmemek lazim hisse alimlari icin, daha cok firsatlar cikacak. Bir surecten geciyoruz.

Değerli Dostlar bir dilekçe hazırlamış arkadaşımız bunu buraya atıyorum İngilizcesini de atacağım bununlütfen adreslere gönderin Saygıdeğer Halkbank Avukatları;
    Saygıdeğer Hakimler ve Savcılar;
    Halkbank yatırımcısıyım ve ciddi oranda zarardayım. Sizlerin iletişim bilgilerini kendi araştırmalarımla buldum. Halkbank davası konusunda işbirliği yapabilirim diye sizlere aşağıdaki bilgileri paylaşmak istiyorum.
    Hernekadar şu an Amerikan halkının yararına iş yapıyor gibi gözükseler de, bu örgütün mevcut hakimlere, savcılara ve Amerika halkına ileriki yıllarda çok büyük zararlar vereceğini şimdiden ihbar ediyorum. Çünkü ülkemizde de 20 sene önce aynen bu şekilde idiler. Gerçek tehlikleri çok sonradan anlaşılabildi. FETÖ örgütüne mensup şahısların neler yapabileceğini, ne tür iftiralar üretebileceğini çok çok iyi biliyorum ve hissedarı olduğum Halkbank’ın da bu iftiralara maruz kaldığını bilerek sizlerin savunmasına yardımcı olmak istiyorum.
    Halkbank davasında çoğu delil FETÖ örgüt elemanlarının ülkemizden intikam almak amacıyla kimi sahte delilleri, bazı gerçek delillerle karıştırarak ABD-Türkiye ilişkilerine zarar vermek amacında olduğu gerçektir. 2016 yılında Türkiye FETÖ örgütüne bağlı BankAsya isimli örgütün bankasını kapattı. FETÖ cüler Halkbank üzerinden bunun intikamını almak istemektediler. Örgütün bankasını kapatan siyasilerle Halkbank üzerinden hesaplaşmak istemektedirler. Fakat Halkbank yatırımcısına çok ağır zarar vermis durumdadırlar ve suçlu olarak yargılanmaları gerekir. Halkbank davasında şahit olarak gösterilen kişiler bir FETÖ terör örgütü üyesidir ve bu örgüt üyeleri her türlü iftira, sahte belge üreterek manipülatif işler yapmakta çok etkilidir. Türkiyede milyonların girdiği sınav sorularını çalmış, her türlü hileli davranışı sergileyen itibar edilmeyen ve sinsice hareket eden bir örgüt yapısı vardır. Halkbank davasında bu örgüte mensup kişiler tarafından dejenere edilerek, Amerikan kamuoyuna taşınmış, Türk-Amerika dostluğuna çok büyük zararlar vermişlerdir.
    Eğer şahitlerin söylediklerine inanıyorsanız, onların söylediği ve ibraz ettiği belgelerle doğru yargılama yapacaksanız, o şahıslar ister doğru, ister yalan söylesin, Halkbank yatırımcıları hakkında hiçbir suç beyanı yoktur. Sayın yüce mahkemeniz hiçbir suçu olmadığı kesin ve iddianamede hiçbir şekilde suçla ilişkisi olmayan yatırımcıları da cezalandırmak istemektedir. Oysa suçları şahıslar işlemişse, o şahıslar cezalandırılmalıdır. Bu tür söylentiler, mahkeme haberleri yüzünden suç işleyip karşınızda itirafçı olan şahıslar, hem o suçu işlerken, hem de itiraf ederken, hiçbir günahı olmayan yatırımcılar ikinci kez zarar vermişler, ağır maddi kayıplara sebep olmuşlardır. Yatırımcıların zararını ABD adaleti itirafçı olsalar bile, o şahısların mülklerine el koyarak talep etmelidir çünkü onbinlerce Halkbank hissedarı, ciddi zarar etmiştir. Halkbank yatırımcısı eğer suç varsa, o suç işlendiği yıllarda zarar görmüştür. Şimdi ise, aynı suçların 2. Kez yargılanmasında ikinci kez zarara uğratılmaktadır. Rüşvet vererek hissedarı olduğum bankayı zarara uğratan bir kişi Amerika yargısına karşı itirafçı olabilir ama, bu durum Halkbank hissedarlarının mülkiyetine karşı işlediği ispatlı suçu değiştirmez. Zarrap itirafçı olsa bile, suçlu ve onbinlerce Halkbank yatırımcısına zarar vermis birisidir. Bu durum kendi beyanı ile ispatlı ve sabittir. Bütün bu hilelerden zarar görmüş yatırımcının, suçun yargılanırken de yine kuruma ceza verilerek ikinci kez cezalandırılması vicdanlara ve evrensel hukuka aykırıdır.
    Amerika hukukuna saygı duyuyorum ve şunu sormak istiyorum. Bir ormanda zehirli bir bitki var diye, o zehiri ilaçlamak ve zehiri yok etmek yerine bütün ormanı mı yakarsınız?. Bu dava tıpku buna benziyor. Hiçbir suçu olmayan Halkbank yatırımcısı 2013 yılından bu güne dolar bazında 10 da 1 değere düşen serveti ile çok ağır zarar görmüştür. Suçu işleyen şahıslar itirafçı olarak pişkince karşınızda durmaktadır. (Zehirli bitkiler). Siz ise o zehiri itirafçı fdiye koruyup, Masum ağaçları, Masum canlıları yakıyorsunuz. Halkbank yatırımcısının bu davadaki yargılandığı durum aynen bu şekildedir.
    Eğer Halkbank yatırımcısının işlediği bir suç varsa, Kurumun ABD yaptırımlarına karşı işlediği bir suç varsa, bunu ispata davet ediyorum. Yargılanan dosyada bunu ispat eden hiçbir suç olmadığı için, bu Masum tarafları cezalandırmanız evrensel hukuka aykırıdır. Suçu işleyen ve itiraf eden şahıslar karşınızdadır. Sayın yargıçların bu “şahıslara” ceza verimesini talep ediyorum.
    Saygıdeğer Yargıçlar;
    Halkbank yatırımcıları olarak çok mağduruz. ABD ile ilişkiler, bu banka üzerinde yapılan söylentiler yüzünden banka hisselerinde yabancı alımı da olmadı. Rüşveti yiyenler varsa, onlar da menfaatlerini alıp gittiler. Biz mağdur yatırımcılar bu dava ile başbaşa kaldık. Sizin yargılamanıza büyük saygı duyuyoruz. Eğer ABD yaptırımlarını delen, US$ kuru kulanılarak bir suç varsa, bu suçu “Şahıslar” işlemiştir. Adaleti doğru işleterek karar vermenizi ve sadece ve sadece bu suçu işleyen şahıslara, bu rüşvet verdiğini söyleyen şahıslarla iletişim halinde olan kişilere yaptırım getirmenizi, şirket olarak “Halkbank’a 1 Us$ dahi” hiçbir para cezası verilmemesini ve bu durumu sayın mahkeme üyelerinin tüm gerçekliğini de düşünerek, adil bir yargılama yapmalarını ve Türk-ABD dostluğuna zarar vermeden ve bankayı cezalandırmadan bi,r karar vermelerini talep ediyorum. Yüce yargıçları Türkiye ekonomisinin Suriye mültecilerinden dolayı ne tür zor durumda olduğunu görmeye davet ediyorum. Gerçekleri iki dost ülkenin vatandaşı olarak yerinde ispat etmeye davet ediyorum.
    Netice olarak, Halkbank’a herhangi bir maddi ceza verilmeden, sadece suç işlediği ispat olunan şahıslara ceza verilerek davanın neticelendirmesini talep ediyorum. Şu an Corona virüsü sebebiyle IMF’den maddi yardım talep eden İRAN’ın durumunu da düşünerek, eğer Halkbank ABD yaptırımlarını delerek, nükleeer silah geiştirmesine yardımcı olsa idi, o iddianın gereği o silahı elde ederlerdi. Halkbank ile olan Petrol-Altın ticareti normal ticaretmiş ki, görüldüğü üzere bir salgn hastalıkta para bulamayacak duruma düşen bir ülke söz konusudur. Bu durumda Halkbank’ın ABD çıkarlarına zarar verdiği iddiası da yersiz ve ispatsızdır.
    Derin Saygılarımla
    ...
    Mobile: 90 ....
    Adres: .. Istanbul / TURKEY

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İngilizcesi Respected Halkbank Lawyers;
    Honorable Judges and Prosecutors;
    I am a Halkbank investor (free float) and had loss seriously. I found your contact information with my own research. I would like to share the following information so that I can cooperate on the Halkbank case.
    In Turkey its obvious that Gulen community (Now we call it FETO terrorist organization) is a very dangerous organization since their organizational structure dangerous.
    Although it seems normal people negotiations at the moment, I am sure and notifying that this organization will harm the American peoples life in the following years. Because in our country they were exactly like this 20 years ago. I had seen and know very well what the FETO members of can do all kind of slanders, they can produce fake evidences, and I want to help you defend by knowing that risks. As Halkbank shareholder, I have also been exposed with these FETO slanders.
    I am sure that most of the evidence supplied by FETO members for Halkbank case contains many fake documents. They mix some real evidence with the fake ones and create big problems between US-Turkey relations and that is their real purpose to harm. Turkish government confiscated BANKAYSA (This bank belongs to FETO) in 2016 due to this, FETO wanted to avenge this through Halkbank. They want to harm politicians who have closed their bank via Halkbank. However, by doing this, they harmed serious damage to its investors who are very innocent and sinless. People who are witnessed in the Halkbank case are members of a FETO terrorist organization, and members of this organization are very effective in doing manipulative works by producing any kind of slander, false documents. By distributing false information through social media, they caused serious damage to bank investors. This is their organizational tactics and very dangerous for US future. They stole exam questions and millions of the innocent students effected. They do all kind of fraudulent behavior and exhibiting an organizational structure that has stealthily move. In the Halkbank case, they were degenerated by the members of this organization, moved to the American public, and caused great damage to the Turkish-American relationship.
    There are no criminal statements about Halkbank investors, whether FETO members are right or lying. This is the fact that to make the right judgment with the documents, dear prosecutors should observe this situation. Your dear supreme court also wants to punish investors who have no crime and are not related to the crime in the indictment. However, if individuals have committed crimes, those should be punished. Such rumors, the people who committed crime and confessed because of the news of the court, have damaged the investors for the second time, causing serious material losses, both while committing the crime and confessing it. Even if the US justice is an admitted, investors must claim their losses by confiscating their property because tens of thousands of Halkbank shareholders have seriously damaged. Halkbank investor, if there is a crime, was damaged during that crime. Now, for the second time in the trial of the same crimes, they are damaging for the second time.
    A person who damages the bank to which I am a shareholder by bribing may be an admitted against the US judiciary, but this does not change the proven crime against the ownership of Halkbank shareholders. Even if Zarrap is a confessor, he is guilty and has hurt tens of thousands of Halkbank investors. This situation is proved and fixed by its own statement. It is against the conscience and universal law that the investor, who has been damaged by all these frauds, is punished for the second time by punishing the institution while the crime is being tried.
    I respect American law and I want to ask this. Because there is a poisonous plant in a forest, do you burn the whole forest instead of spraying that poison and destroying the poison? This case looks just like this. Halkbank investor, who has no crime, has been badly damaged with his fortune, which has fallen from 10 to 1 on a dollar basis since 2013. Persons who commit the crime stand before you as a confessor. (Poisonous plants). Please do not protect that poison confessor, and do not burn innocent trees and innocent investors. The situation in which Halkbank investors are tried in this case is exactly the same.
    If there is a crime committed by the investor of Halkbank, if there is a crime against the US sanctions, I invite this to proof. It is against universal law to punish these Innocent peoples because there is no crime in the trial file proving this.
    Honorable Judges;
    As Halkbank investors, we are much victimized and at a great loss. Relations with the US and rumors on Halkbank effected purchase value of the bank and all investors had great loss. We, as victim investors, are left alone with this case even if there were bribes, and someone took advantage of them. We have great respect for your judgment. If there is a crime using US $ exchange rate that punches US sanctions, “Individuals” have committed this crime. You should make the decision by running the justice correctly and impose sanctions only on the persons who have committed this crime and those who are in contact with the people who say that they have given this bribe. As a court, please do not fine Halkbank investors even if 1 USD.
    I demand that they make a fair trial and make a decision without harming the Turkish-US relations by punishing Halkbank. I invite you to see that the judges of the Supreme what kind of a difficult situation because of Syrian refugees in Turkey's economy. I invite the facts to prove themselves as citizens of two friendly countries.
    As a result, I request to end Halkbank case without penalty to the bank who have been proven to commit its innocence. Considering the situation of IRAN, who is currently seeking financial assistance from the IMF due to the Corona virus? If Halkbank had helped IRAN against US sanctions to develop nuclear weapons, they would have obtained that gun as a requirement of that claim. Petroleum-Gold trade with Halkbank was a normal trade, as it is obvious that Iran cannot find money in a disease. In this case, the claim that Halkbank has damaged the interests of the USA is unwarranted and unproven.
    Yours sincerely

Mobile: 90 …
    Adres: S…/ TURKEY

[email protected]; [email protected]; [email protected] Bu da gönderilecek e-mail adresleri

Sayfa 505/1003 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •