Special Days Image
Sayfa 653/1003 İlkİlk ... 153553603643651652653654655663703753 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 5,217 - 5,224 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1.  Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    Evet bu da büyük sorun aslında. Hatta bazı bakterilerin antibiyotiklere direnç kazandığı ile ilgili haberler vardı bir süre önce.
    Hem suni,hem doğal o kadar problemleri olmaya başladı ki dünyanın.Tadını çıkar modunda yasicam da işte geridekiler var .
    Neyse Secbul ortak,bunları bırakalım bu karartıcı şeyleri de şu sizin hulk la ilgili yorumunuzu alsak.İyi bir şeye benziyor

Yatırım tavsiyesi değildir.
    doğa ögreniyor. doğanın farklı öğrenme çeşitleri var.
    kedi köpek doğada yaşayamaz çünkü insan ile evrimleşmiş.
    bakterilerde virüslerde yaşam alanları daralınca ( dünyadaki doğal eko sistemdeki hayvan sayısı azalınca )
    sonraki besin olarak insanı seçtiler. Belki yapay geliştirildi ama bir şekilde sızma yolunu buldu.
    evrim geçirdi anladığım kadarı ile tek covid-19 yok piyasada.......... asıl korkutan bu olmalı bence.......
    yenileri daha güçlü gelebilir buna bağlı olarak bankalar hiçbir şey yapamaz.
    devletin yaptırması lazım ama konunun farkında olan yok.
    tıpkı virüs çıktığında thy uçmaya devam ettiği bizim umreye insan gönderdiğimiz gibi........

2.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Bir sorum olacak topik halkına...

Dünyanın borcu arttı... deniyor..
    Bir yerde borç varsa karsılığında da alacak olmalı...

Alacaklı kim?
    Uzaylılar mı?
    Belirli aileler, belirli şirketler, belirli ülkeler, belirli merkez bankaları alacaklı. %11 alacıklı %89 borçlu....
    oran değişmiş olabilir bir ara %4 alacaklı deniyordu. 2007 krizinden ve yunanistanın batışından sonra bıraktım...
    Zamanında uğraşıyordum hesaplamasıyla. Zaten kızgınlıkta bu yüzden 13 zengin aile dedikleri muhabbet...
    Hatta sana buradan covid-19 a bağlarım.
    Bir komploya göre bu yapay virüs zengin aileleri ortadan kaldırmak için üretilmiş salınmış. Arat bulursun youtubeda vardır.
    çünkü abd-çin-rus devlet yetkilileri bu zenginlerin hegomanyasından sıkılmış.
    Geçen TH'a söylediğim. Ben yerinde olsam hesaplarımı kapatır ortalıktan kaybolrumdum dememin nedeni budur.
    Virüsün halktan önce üst düzey insanlara bulaşmış olması tesadüf müdür.
    Zenginler, aktörler, futbolcular, devlet yardımcıları vs...
    istanbulda 1 tane otobüse bulaşsaydı 24 saat içinde istanbuldaki 2 milyon çalışana bulaşırdı. sonra ailesine 10 milyon olurdu.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Enflasona ayarlanmis GDP per capita'ya gore zenginlesiyoruz.
    Eger borclar GDP den daha hizli artiyorsa zenginlesiyormusun fakirlesiyormusun?

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku

Alacaklı kim?
    Uzaylılar mı?
    Alacakli uzaylilar degil finansorler bankalar ve illuminatinin sahip oldugu finans sirketleri

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Burak84 Yazıyı Oku
    Belirli aileler, belirli şirketler, belirli ülkeler, belirli merkez bankaları alacaklı. %11 alacıklı %89 borçlu....
    oran değişmiş olabilir bir ara %4 alacaklı deniyordu. 2007 krizinden ve yunanistanın batışından sonra bıraktım...
    Zamanında uğraşıyordum hesaplamasıyla. Zaten kızgınlıkta bu yüzden 13 zengin aile dedikleri muhabbet...
    Hatta sana buradan covid-19 a bağlarım.
    Bir komploya göre bu yapay virüs zengin aileleri ortadan kaldırmak için üretilmiş salınmış. Arat bulursun youtubeda vardır.
    çünkü abd-çin-rus devlet yetkilileri bu zenginlerin hegomanyasından sıkılmış.
    Geçen TH'a söylediğim. Ben yerinde olsam hesaplarımı kapatır ortalıktan kaybolrumdum dememin nedeni budur.
    Virüsün halktan önce üst düzey insanlara bulaşmış olması tesadüf müdür.
    Zenginler, aktörler, futbolcular, devlet yardımcıları vs...
    istanbulda 1 tane otobüse bulaşsaydı 24 saat içinde istanbuldaki 2 milyon çalışana bulaşırdı. sonra ailesine 10 milyon olurdu.
    zenginlere ve politikacilara bulasmasi komplo degil gayet mantikli

Adamlar devamli ucuyorlar ve dolayisiyla havalimanlarindan geciyorlar

Fakir fukara evinde kuru fasulye yiyip dizi seyrediyor. Brezilyada da boyle Amerikada da Turkiyedede

Butun dunyada sistem ayni

6.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku

Alacaklı kim?
    Uzaylılar mı?
    İktisat sınırsız insan ihtiyacını sınırlı kaynaklarla karşılama bilimidir. Sorunuz aktif karşılığı pasif olarak kayıtlarda görünmez. Karşı bacağın kaydı yok. Yani borçlu var ama alacaklı yok. Değişen ise kaldırma güçü, yükün kaldırılması. Yükü varlığı olan tüketerek eriyor yada borcu olmayan borçlanarak eksiye dönüyor, varlığı ile araba alan aracın değeri yada amortismanı düşerek karşılığı yine azalıyor. Bu tarz durumlarda karşılık yok, yıllık gelirin %80 den fazlası beslenme yada diğer temel ihtiyaçlara gidiyor, krizlerde domates satan zengin olmuyor yada kredi veren Halkbank zengin olmuyor. Özetle kayıt tek taraflı. 2008 morgate krizi değer analizi yanlışlığı, balonu ve değerlemenin aşırılığında tüketim teşviki ile yaşandı. 100 bin usd ev zamanla 300 bin oldu fark 200 bin ailece tüketildi en son ev 30 bin dolara geriledi borç 300 binde kaldı. Krizler farklıdır, bu kriz üretimsiz tek taraflı tüketim krizi. Keza fed bunu baştan gördüğü İçin olağan üstü bir hamle ile karşılıksız 2 trilyon dolar sürdü, helikopter para ile tüketin de di.

7.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    zenginlere ve politikacilara bulasmasi komplo degil gayet mantikli

Adamlar devamli ucuyorlar ve dolayisiyla havalimanlarindan geciyorlar

Fakir fukara evinde kuru fasulye yiyip dizi seyrediyor. Brezilyada da boyle Amerikada da Turkiyedede

Butun dunyada sistem ayni
    onlara hedef alınması komplo. onlara bulaşması doğal.
    sadece gittiklerinde kalmıyorlar çünkü fantazi boyutunda başka şeylerde yaşıyorlar.

Salomon komşusu mişon'a vadesi yarın gelecek borcu vardır.
    Cebindeki para da yetersiz. Evinde dört dönerken karısı rebeka sorar derdini. O da anlatır.

Rebeka "bunu mu dert ettın salomon" der.
    Gider pencereyi açar bağırır. Mişona duyurur.
    - mişoon, mişooon... salomonun sana borcu var ya... onu yarın ödeyemeyecek....!
    Pencereyi kapatır ve salomona döner. "Şimdi o düşünsün".. der..

Sevgili kızıldağ üstadım,
    Hatırlarsınız, 2009 borsa yükselişinde domuz gribi vardı dünyada. Sadece bizde 500 cıvarında insan hayatını kaybetti.
    Borsalar tınmadı domuzcuğu. Çünkü -PALA- çıkmasını istiyordu.
    Şimdi de düşmesi istendi borsaların.
    Verdiler paniği, verdiler paniği...

Diye düşünüyorum.

Sayfa 653/1003 İlkİlk ... 153553603643651652653654655663703753 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •