Sayfa 687/1003 İlkİlk ... 187587637677685686687688689697737787 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 5,489 - 5,496 arası.

Konu: HALK Cafe - II

Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    %85 mal, %15 hissedeyim

Ikinci bir dusus gelebilir mi abd borsalarina?

?
    %85 mal, %15 nakitteyim.
    Yanlis yazım olmuş yukarıda....

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Yıl 2011: Yerli uçak yapıyoruz

Yıl 2016: Yerli otomobil geliyor

Yıl 2018: Bedava kek var

Yıl 2019: Bedava Çay veriyoruz

Yıl 2020: 10 liran var mı?
    Bu listede zaten bir gariplik olduğu belliydi.Sıralama , listenin en altından üste doğru olmalıydı. Tümdengelim metodunu kullanmışlar zaar. Ama son 3 ü ulaşılabilir hedefler gibi duruyor.

Ahmetg Guest
    Maaşları ödeyebilmek için devlet desteği alan firmaların hisse yükselsin diye borsadan yüz milyonlarca liralık alım yapması ayıp değil mi? Hisse alımı için 1.5 milyar ayırdığını açıklayan koca THY maaşları ödemek için devlet desteğine başvurmuş mesela.

ne demişler patronlar kara ortaktır,borca değil
    borç halkındır.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Yildiz VIX 42'lere dusmus, bizi bilgilendirmiyorsun hic.
    Ortak,yazıyorum onları da yanlış çıkıyor yalancı duruma düşüyoruz. Zaten zar zor birkaç itibar puanımız var onları da kaybetmeyelim diye korkuyorum.
    Birinde Cds %30 düştü ;yazdigim gibi hemen 580 e çıktı aniden.Orda da spek olduğundan şüpheleniyorum. Hisse alıp satarken de aynısı oluyo.Rakamı girdikçe hisse anlık düşüyor, yarışıyoruz. Tabana yakın zor satıyorum hisseyi panik modunda.

Sirketlerin yatirimcilarina karsi da sorumluluklari var. Ayrica sirketler piyasa degerini yansitmadigini dusunuyor de ondan destek oluyorlar. Hisse fiyatinin yukseleceiginin garantisi yok, ama sirket bu isten karla cikabilieceigni dusunuyor ileride iyi bir tuccar gibi. ABD'deki gibi gecen sene hissederlarin cebi dolsun diye 10 milyar dolarlik hisse alimi yapan, simdi de calisanlari 6 ay isten cikarmamak icin devletten 20 milyar dolar bagis isteyen American Airlines gibi degil durum.

THY hisse geri alamaz.
    O karar covid19 oncesinde kaldı.
    Butün ucakları yerde.
    Kargosu calisiyor.
    O daneye yetecekse?

Hisse geri alum kararini pek cok sirket hisse fiyatina psikolojik destek olarak da kullanabiliyor.

Mesela tekfen hisse 4 tl iken 6 tl'den hisse alma onerisi getirdi genel kurula. Genel kurulda 7 tl oldu karar.
    1 tane hisse geri almadilar.
    Ancak hisse 26,xx'lari gordü

Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    Ortak,yazıyorum onları da yanlış çıkıyor yalancı duruma düşüyoruz. Zaten zar zor birkaç itibar puanımız var onları da kaybetmeyelim diye korkuyorum.
    Birinde Cds %30 düştü ;yazdigim gibi hemen 580 e çıktı aniden.Orda da spek olduğundan şüpheleniyorum. Hisse alıp satarken de aynısı oluyo.Rakamı girdikçe hisse anlık düşüyor, yarışıyoruz. Tabana yakın zor satıyorum hisseyi panik modunda.
    Zamanini belirtisin ya da gun sonu yazarsin. Oynadiklarini biz de biliyoruz.

Sayfa 687/1003 İlkİlk ... 187587637677685686687688689697737787 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •