Sayfa 597/1003 İlkİlk ... 97497547587595596597598599607647697 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 4,769 - 4,776 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1. Ya öyle tabi.. Türkiye ekonomisi öyle stoktan uzun süre yiyecek bir ekonomi değil... Çıt kırıldımdır. Tecrübemiz ile sabittir biz yaşlıların. Günü birlik, kayıt dışı, gurbetcilerin getirdiği dövizler vs. ile döner bizim ekonomi. Dayanır ama zaten düşük olan yaşam kalitesi dahada yerlere iner. Plan, program, istikrar yok bizde... Yeni nesil global dünyadan feyz alırda bir şeyler yaparsa bilmem. Eskiden biz bir şey görmedik dünyada... Şimdi bir tuşla her yeri görüyor gençlik.

Tav

Faaliyetlerin Kısmen veya Tamamen Durdurulması ya da İmkansız Hale Gelmesi

Özet Bilgi
    Koronavirüs Salgını Nedeniyle Uçuşların Durdurulması ve Alınan Tedbirler
    İlgili Şirketler

Bildirime Konu Durumun Niteliği
    Tüm yurt dışı uçuşlar ve yurt içi uçuşların önemli bir kısmının durdurulması

Durdurulan/İmkansız Hale Gelen Faaliyetler Hakkında Bilgi
    Havalimanı İşletmeciliği

Faaliyetlerin Durdurulmasının/İmkansız Hale Gelmesinin Nedeni
    Türk ve yabancı havacılık otoriteleri ile diğer otoritelerin Covid-19 salgınına karşı aldığı tedbirler

İş Akitleri Feshedilen/Feshedilecek Kişi Sayısı
    İş akdi feshi öngörülmemektedir.

Şirket Yönetimince Alınan Tedbirler
    Personel maliyetleri için Kısa Çalışma Ödeneği başvurusu yapılmıştır. Ayrıca, diğer maliyet kalemleri için tasarruf tedbirleri alınmaktadır.

Yeniden Faaliyete Başlanması İçin Gerçekleşmesi Gereken Olaylar
    Otoritelerin karşılıklı uçuş izinleri

Şirketin Süreklilik Varsayımının Nasıl Etkileneceği
    Herhangi bir etki beklenmemektedir.

Açıklamalar

Tüm dünyayı etkisini altına alan Covid-19 salgını nedeniyle, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde işletmesini üstlendiğimiz havalimanlarındaki ticari uçuş sayıları, ilgili otoritelerin salgın ile mücadele kapsamında aldığı kararlar uyarınca büyük oranda etkilenmiştir.

Şirketimiz operasyonel maliyetlerini azaltmak için gerekli çalışmaları yapmaktadır. Personel giderleri ile ilgili olarak, Covid – 19 çerçevesinde alınan devlet desteği kapsamında açıklanan Kısa Çalışma Ödeneği'ne (KÇÖ) Türkiye'de TAV Havalimanları Holding ve Grup Şirketleri için başvurulmuştur. Bunun yanısıra 2020 yılı için planladığımız yatırımlardan zaruri olmayan kalemler ertelenmiştir..

Salgının etkisinin süresi ve büyüklüğüyle ilgili farklı senaryolar ve eylem planları üzerine çalışılmakta olup, Şirketimizin yıl başında kamuoyu ile paylaştığı 2020 yılına ilişkin beklentiler, ilgili çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından ilerleyen günlerde revize edilerek kamuoyu ile paylaşılacaktır.

3.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Hem butun Turkiye eve hapis yani ekonomi durmus hemde dolar gidim gidim artiyor

Insanlar hem para kazanamiyor hemde herseyin maliyeti hergun artiyor

Bu yasima geldim ekonomiyi bu kadar kotu hic gormedim. Ufukta isikta gozukmuyor. Ufukta tek gozuken sey yaklasan bir cisim.
    At gözlüğü ile bakmamak lazim, birazda yurt dışındaki ülkelerdeki duruma bakin, yeter artık beğenmiyorsanız bu ülkeyi sizi zorla tutan yok.

Sağlık Bakaninin açıklamarini izledim.

Bir sefer daha gurur duydum devletimle.

Abd ' de sokaga cikma yasağı neden oldu?

Yagmalar başladı.

Avrupa'da hastalar koridorlarda yerlerde yatırıyor, ölenin haddi hesabi yok. Olen olur kalan sağlar bizimdir dediler.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ güçlüdür.

İnsan yasasinki devlet yaşasın yaklaşımı ile bakilir.

Ne mutlu bu ülkenin vatandaşıyım.

Ne buhranlar gördü bu millet bu devlet.
    Bu nedirki?

Bunun üstesinden de geleceğiz evelallah.

Yagmalar negrolardan osisa. Turkiyeye bulasmamalari buyuk sans.

Bir arkadasim demisti: "Keske 200 sene once buyuk dedelerimiz su allahin belasi pamugu kendi elleriyle toplasaydilar".

Tav

Bilinmeyen birsey yok mrtk orda. Her taraf kapali iste. Bircok yerde ama minimum yolcu sayisi garantisi var devletten. Bakalim onlar nasil olacak, ya da Force Major falan giriyor mu isin icine.

6. Dünya genelinde vaka sayısı 912 bin oldu, günlük 100 bin vaka girişi oluyor. ÇİN şuan en büyük ve tek suçlu. Hastalık görüldüğü an dünyayı uyarması gerekirdi. Tedbirler geç alındı, İstanbul vakalarının ana nedeni yurt dışı giriş çıkışları. Dünya bu olayı atlatacak ve ÇİN bunun hesabını verecek.

Birisi de hemen irkci diyecek simdi. Ya da negronun ne kadar guzel oldugunu, her irkta, her devlette kotulerin bulundugu hakkinda vaaz verecek....

Ta ki negro gelip onun dukkanini yagmalayana, ya da arabasini calana kadar tabi ki. Davulun sesi uzaktan hos gelirmis. %6'lik bir kesim (negro 18-22 yas) ciddi suclarin %73'unu isliyorsa... genelleme yapabilirim kolayca.

2 taneden fazlasini bir arada gordum mu hemen kaciyroum ben. Negro senin yonune geliyorsa ya gasp etmeye, ya vurmaya, ya da sey etmeye geliyordur

CORONAVİRÜS COVİD-19 canlı takip:
    https://www.youtube.com/watch?v=qgyl...lu6xR7oglnODHM

Sayfa 597/1003 İlkİlk ... 97497547587595596597598599607647697 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •