Sayfa 531/1003 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 4,241 - 4,248 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1.  Alıntı Originally Posted by acemi_yatırımcı Yazıyı Oku
    Sayın 666

Bizzat Halkbank tarafından yetkilendirildi. Bu karar ile bence ABD de banka adına savunma yapacak en iyi hukuk firması seçilmiş oldu

saygılarımla

Hatta Yargıç Berman bizzat bizim yeni avukat Robert Cary'e seninle tanışmayı dört gözle bekliyorum dedi 31 mart 2020 tarihin de

sanki bu duruma Berman da belli etmeden sevinmiş gibi. En azından Bizzat banka tarafından yeni yetkilendirilmiş hukuk firması ve yeni avukata bugüne kadar sürüncemeden dolayı bir şey giydiremez , bu vesile ile sanki sürüncemede sözde yetkili eski avukat hruska üzerine kala bilir

2.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Tabi ki Halkbank tarafindan yetkilendirildi de acemi_yatirimci... senelerdir avukatlari var zaten. Simdi niye degistirildi?

Ordaki soru K&S'in kendi istegiyle ayrilmasi mi, yoksa bankanin gorevini bitirmesi mi. K&S'in Berman'a yazdigi yazida kendi istegi ile ayrildigi intibasi olustu bende.

Bu dokumanin sonunda "I have informed Halkbank that K&S intends to move to withdraw..." diyor. Yani bankanin gorevden almadigi anlasiliyor. Iyi bir gelisme degil gib. Sen ne dusunuyorsun?

Sayın 666

Banka kesinlikle King & Spalding firması ile bu konuyu istişare etmiştir fakat mahkeme sürecinde yeni hukuk firmasının seçilmesi ve bu yönde adım atılması bana göre son derece önemli, 2019 yılının ABD de ülke genelinde dahi seçilmiş en iyi hukuk firması kaldı ki bazı şaibelerin giderilmesi açısından da bence önemli . eski hukuk firması ile devam edilse inanın mahkeme tarafından daha bir baskı oluşacaktı

saygılarımla

Adamlar ABD'de 1 numara. Clinton'u Monika Levisky olayindan dolayi temsil etmisler. Yalan soylemekden yirtmis Clinton.

wc.com domaini de onlarin. Yani oturakli. Belki daha iyi birseyler olur.

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Adamlar ABD'de 1 numara. Clinton'u Monika Levisky olayindan dolayi temsil etmisler. Yalan soylemekden yirtmis Clinton.

wc.com domaini de onlarin. Yani oturakli. Belki daha iyi birseyler olur.

kesinlikle aynı fikirdeyim

Alıntı Originally Posted by acemi_yatırımcı Yazıyı Oku
    Sayın 666

Banka kesinlikle King & Spalding firması ile bu konuyu istişare etmiştir fakat mahkeme sürecinde yeni hukuk firmasının seçilmesi ve bu yönde adım atılması bana göre son derece önemli kaldı ki 2019 yılının ABD de ülke genelinde dahi seçilmiş en iyi hukuk firması kaldı ki bazı şaibelerin giderilmesi açısından da bence önemli . eski hukuk firması ile devam edilse inanın mahkeme tarafından daha bir baskı oluşacaktı

saygılarımla
    Kac senedir olaylari takip eden avukati birakip yeni birileri ile hikayeye tekrar baslamak mantikli degil gibime geldi. Ahval'in yazisinda da belirtildigi gibi K&S subpoena'dan birakmis da olabilir gorevini. Bakalim neler olacak.

6. Oturaklı avukat, kariyerli, ünlü, namlı avukatlar )) doğru doğru. Hakimler, avukatına göre muamele çeker.. Zıttırıvıt, bilgisi vs. Az olan avukatları,... Hakimler pek tınmaz, kesiverir sözünü... Ama saygıdeğer avukatları pür dikkat saygı ile dinlerler. Umalım bu hulk. Avukatı da öyle olsun, davayı lehimize koparmaya başlasın... Belki ilk duruşmasında fark yapacak eski avukata göre ve takdir edilecek hulk. Tarafından vs. Olurmu olur ha... Davada olumlu gidişat hisse için iyi olur tabikine....

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Kac senedir olaylari takip eden avukati birakip yeni birileri ile hikayeye tekrar baslamak mantikli degil gibime geldi. Ahval'in yazisinda da belirtildigi gibi K&S subpoena'dan birakmis da olabilir gorevini. Bakalim neler olacak.

Sayın 666

Ahval da olayın şokunda

onlarda böyle bir hamle beklemiyordu

olayı nasıl lastik gibi sağa sola süründüre bilirim diye o şok ile haber yapmışlar. onlara kalsan banka mahkemeyi kesinlikle tanımasın kendini savunmasın, king spalding ile devam edilsin siyasi baskı altında olunsun buna benzer bir çok beklenti içindeydi ahval da.

Banka burada son derece önemli bir karar aldı yine özellikle söylüyorum bu karar alınma da mutlaka eski hukuk firması ile de istişare yapılmıştır.

Banka bu davada kendisini savuna bilecek en iyi hukuk firmasını seçmiştir ve yeni bir sayfa açılmış oldu

Burada bizim için önemli olan konular şunlar

1- Bankada artık bu konunun sürüncemede kalmasını istemiyor mahkemeyi tanıyarak bu olayın en kısa sürede çözülmesini istiyor
    2- Banka dünyada global anlamda böylesine bir salgın varken 27 Mart da bu yetkilendirmeyi salgını bahane ederek çıkartmaya bilirdi kaldı ki buna rağmen bu yetkilendirme yapıldı ve yapılırken de seçile bilinecek en iyi hukuk firmasını seçerek bu husuta ne kadar kararlı olduğunu gösterdi.
    3- Yeni avukat ve hukuk firması tarafından bir ötelenme talebi yapılmadı 31 Mart da dava mahkeme tarafından tele konferans ile başlayacak bu konuda tavsiye yönünde mutabık kalındı
    4- Artık bu davanın uzaması başlı başına bankacılık sektörünü bir kenara bırakalım ülke ekonomisini başlı başına etkiliyor
    5- sonuç olarak mahkemenin tanınması bankanın kendini savunmaya çıkması bana göre mahkemeyi tanımıyorum savunma yapmayacağım demesinden bin kat daha iyidir. en kötüsü sembolik bir ceza veya bankayı üzmeyecek şekilde bir ceza çıkması diğer türlü düşünmekten daha iyidir . Diğer türlü bırakalım bankacılık sektörü üzerindeki baskıyı komple ülke ekonomisi üzerinde bir baskı oluşturma durumu oluyordu domino etkisi ile gönül ister hiç bir şekilde sembolikte olsa cezai bir durum olmadan bu konunun kapanmasını

hakkımızda hayırlısı olsun biz yatırımcılar içinde Ülkemiz içinde

saygılarımla

8. Aytaç Yalman Komutanım çok değerli bir insandı. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun . Ailesine yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı dilerim

Sayfa 531/1003 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •