Sayfa 131/1003 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231631 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 1,041 - 1,048 arası.

Konu: HALK Cafe - II

Haber kanallarının 24 saat korona korana devlet büyüklerinin gereksiz açıklama yapması dünya siyasetcişerinin absürt açıklaması mesela merkel yüzde 70 yayılır ülkeme diyor tövbe ya
    En az 2 ay dayak yer endeks 80 ne düşer fed faizi 0 çeksin 5 ile 10 trilyon dolar parasal genişleme yaparsa parayı dağıtırsa kendimize geliriz endkesin bu baskı altında dayanması imkansız bir 25 bin daha inmesi bana göre olası endeksin inşallah olmaz birde dava belası var halkta artık uzlaşısız arkadaş 300 500 neyse ödesin kurtulsun artık

2.  Alıntı Originally Posted by ank11 Yazıyı Oku
    Millet panikde,kolonya sırasına girenler,markete dalanlar,yurtdışında ölümlerde artış devam ettikçe iyi olacak dememiz pollyanacılıktan başka bir şey değildir.Yaza doğru düzelme ihtimali olur diye düşünüyorum...
    Polyannaciligi 7.40 larda yaptilar, benim yorumum yukarilarda var dalgalanma var düzeltme geliyor dedik geldi, ama duzeltme boyutunu geçti. Polyannacilik oralarda olur,
    %30 düşmüş endekste hisse almak yürek ister polyannacilik degil, 15 temmuzdada bankamatik, akaryakit sırasına girmisti millet, vatanseverler bayrak mücadelesi verirken.

Ben risk aliyorum, her zaman boyle olmuştur, risk almadan para kazanamadim.

Herkesin yatirim anlayisi farkli...

Genelde zirvelerde iyimserlik pompalanır, diplerde kotu haberler gelir. Surec bu

Yaz geliyor bakalim 1 aya korona diye bir sey kalacakmi dünyada izleyip göreceğiz.

Bu arada hükümetin korona tedbirleri takdire sayan, cok iyi organize oldular.

Riski aldım sadece yüzde 20 naktim kaldı onuda en ufak aşağı dalgada alacam daha da bakmayacam.... akalan kadar ekranım açık oluyor stresin alasını yaşıyorum

4.  Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    Polyannaciligi 7.40 larda yaptilar, benim yorumum yukarilarda var dalgalanma var düzeltme geliyor dedik geldi, ama duzeltme boyutunu geçti. Polyannacilik oralarda olur,
    %30 düşmüş endekste hisse almak yürek ister polyannacilik degil, 15 temmuzdada bankamatik, akaryakit sırasına girmisti millet, vatanseverler bayrak mücadelesi verirken.

Ben risk aliyorum, her zaman boyle olmuştur, risk almadan para kazanamadim.

Herkesin yatirim anlayisi farkli...

Genelde zirvelerde iyimserlik pompalanır, diplerde kotu haberler gelir. Surec bu

Yaz geliyor bakalim 1 aya korona diye bir sey kalacakmi dünyada izleyip göreceğiz.

Bu arada hükümetin korona tedbirleri takdire sayan, cok iyi organize oldular.
    Normalde bu topicde yazı yazmıcam.Ama 10 numara bir yazı olmuş.Takdiri de herkese açık yapmak istedim.Umarım hayırlı bol kazançlar elde edersiniz.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sahte rakıyı bulan milletiz bunun da üstesinden geliriz merdiven altı çalışıyordur şimdi

6. olumlu olabilmesi icin sabah us futures larini pozitif gormemiz gerekecek sanirim, ya da gunici ilac bulundu gibi bir aciklama..
    gece 03h00 de trump aciklama yapacak, avrupadan gelislere kapilar kapatilabilir deniyor, bu urun ve tedarik zincirine yansir ise, biz de ihracati eski dost esed e yapariz artik, olumlu olabilecek tek haber vergi duzenlemeleri ile ilgili aciklama olur, ki bunu bir gin once yukari %5 harekette almislardi, somutlasmayinca verdiler ...
    vergi sifirlanmasi azaltilmasi otelenmesi tarzi bir aciklama dediginiz gibi yonu cevirebilir havayi kisa surede olsa guzeltebilir..
    kanimca cok zeki irkimiz bu salgini , biz turkiuz bize birsey olmaz mantigiyla savusturup etkisini minimize edebeilecegini dusunuyor, dusunurler tum bunlarin bir komplo teorisi oldugu konusunda hemfikir, dolayisiyla buralar dip saldirip almak lazim degil mi, ne de olsa 1 ay sonra virus falan kalmaz..

simdi uzun uzun anlatmayalim, makro mikro etkilerini lakin bu is bir sure daha devam etsin, yaninda dusuk petrol ve yuksek cds imizin yaninda unlu buyuk dusuk faiz politikasi ile 2008 de teget gecen baska yerden gecebilir aman dikkat...

ozetle yarin ki acilisi teinik yada temel analiz olarak aciklayamiyorsaniz sanirim gece 3 teki aciklamanin olumlu olacagini dusunuyorsunuz sanirim, ya da dgs analizi ile aciklanabilir, dote giren semsiye analizi..

isin sakasi bir tarafa, trump aciklamasi ve buyuk banka fonlar ve gruplar ile yapacagi toplanti onemli olacak, sonucunda vergi ile ilgili birsey cikarsa lehmize olur, ici bos olursa bovespa gibi etkilenmeyiz kanimca, sert dusenler agirlikli petrolden para kazanan ulkeler, bizim riskimiz ihracat pazarlarimiz ve turizm in nasil etkilenecegi...
    ulkenin buyumesinde sorun yok zor buldugumuz fonlari yine betona gomer, bir buyuk cag atlatacak kanalistanbulumuzu yapar rayli sistemle istanbul finans beton merkezine de birbirine bagladik mi tamamdir.

sevgiler

QUOTE=osisa;4222612]Ben yarin olumlu olacağını düşünüyorum.
    Hatta borsa da iyi bir arti kapanis bekliyorum.[/QUOTE]

7.  Alıntı Originally Posted by gva74 Yazıyı Oku
    olumlu olabilmesi icin sabah us futures larini pozitif gormemiz gerekecek sanirim, ya da gunici ilac bulundu gibi bir aciklama..
    gece 03h00 de trump aciklama yapacak, avrupadan gelislere kapilar kapatilabilir deniyor, bu urun ve tedarik zincirine yansir ise, biz de ihracati eski dost esed e yapariz artik, olumlu olabilecek tek haber vergi duzenlemeleri ile ilgili aciklama olur, ki bunu bir gin once yukari %5 harekette almislardi, somutlasmayinca verdiler ...
    vergi sifirlanmasi azaltilmasi otelenmesi tarzi bir aciklama dediginiz gibi yonu cevirebilir havayi kisa surede olsa guzeltebilir..
    kanimca cok zeki irkimiz bu salgini , biz turkiuz bize birsey olmaz mantigiyla savusturup etkisini minimize edebeilecegini dusunuyor, dusunurler tum bunlarin bir komplo teorisi oldugu konusunda hemfikir, dolayisiyla buralar dip saldirip almak lazim degil mi, ne de olsa 1 ay sonra virus falan kalmaz..

simdi uzun uzun anlatmayalim, makro mikro etkilerini lakin bu is bir sure daha devam etsin, yaninda dusuk petrol ve yuksek cds imizin yaninda unlu buyuk dusuk faiz politikasi ile 2008 de teget gecen baska yerden gecebilir aman dikkat...

ozetle yarin ki acilisi teinik yada temel analiz olarak aciklayamiyorsaniz sanirim gece 3 teki aciklamanin olumlu olacagini dusunuyorsunuz sanirim, ya da dgs analizi ile aciklanabilir, dote giren semsiye analizi..

isin sakasi bir tarafa, trump aciklamasi ve buyuk banka fonlar ve gruplar ile yapacagi toplanti onemli olacak, sonucunda vergi ile ilgili birsey cikarsa lehmize olur, ici bos olursa bovespa gibi etkilenmeyiz kanimca, sert dusenler agirlikli petrolden para kazanan ulkeler, bizim riskimiz ihracat pazarlarimiz ve turizm in nasil etkilenecegi...
    ulkenin buyumesinde sorun yok zor buldugumuz fonlari yine betona gomer, bir buyuk cag atlatacak kanalistanbulumuzu yapar rayli sistemle istanbul finans beton merkezine de birbirine bagladik mi tamamdir.

sevgiler

QUOTE=osisa;4222612]Ben yarin olumlu olacağını düşünüyorum.
    Hatta borsa da iyi bir arti kapanis bekliyorum.
    [/QUOTE]Ben kimseye hisse alın demedim, dememde bir tane yazımı bulun bir daha yazmam bu foruma. Yatırım danismani degilim ben.

Sizin yazinızda da Türkvarliklarini almayin yatırım yapmayın algısını mi cikaralim simdi?

Kendi riskimi kendim aliyorum bu beni bağlar.

Yatırım anlayışım farkli, ben 22 yildir krizlere hep hissede yakalandım, bunda da hissede yakalandım, ama ben 7.40 lardan hisse almadim.

Hissedeki ort maliyetim son alımlarımla 4.90/ 5.00 aralığına yükseldi.5 aydir hissedeyim.

Ben trader değilim yatirim yapiyorum.

Faizde hic param olmadi.Haram olduğu için degil bunuda farkli yorumlamayin , bosta borsa disi yatirim amacli param olmadi.

Trampin ne açıklayacağı umurunda bile değil , sizden öğrendim, ben yarin endeksi yesil bekliyorum yazmamdaki beklentim son yarim saate gelen alislar ve dalga boylarındaki yukari tepkilerdi.Benim beklentim cumaya guzel bir kapanış endeks anlamında, ben kahin degilim kotude olabilir beklentim iyi olacagi yönünde.
    Son düzenleme : osisa; 12-03-2020 saat: 01:31.

8. Abd vadelileri 0,60 civarı artida an itibarıyla. Koronayla ilgili her yerden iç açıcı olmayan haberler geliyor sürekli.Aynı zamanda Israil in yakında aşı bulduğunu açıklayacağı yazıyor bazı yayın organlarında. Trump bu gece 3 te -bizim saatimizle- bir açıklama yapacakmış.
    Önümüzdeki günler haber akışına bağlı sert hareketler olabilir iki yönde de.Bakalım sabah nasıl açacak.

Sayfa 131/1003 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231631 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •