Sayfa 57/1003 İlkİlk ... 747555657585967107157557 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 449 - 456 arası.

Konu: HALK Cafe - II

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,509
    2001 Krizi ülke dinamikleriyle alakalıydı ,etkileri daha yıkıcıydı
    Körfez savaşının bölgeye verdiği istikrarsızlık , 99 depreminin etkileri ,bankaların zayıf yapısı nitekim sonrasında BDDK kuruldu
    Beceriksiz istikrarsız koalisyon yönetimleri vs. birçok olumsuzluk kusursuz fırtına yarattı ..
    2008 Global bir krizdi depremin merkez üssü biz değildik, alınan tedbirlerle etkilerini minimuma indirmeyi başardılar ..2008 de ciddi bir krizdi .bize etkileri 2001 e göre daha az olması yanıltmasın kızıldağ

günaydın cafe...

türkiye dünyaya entegre
    dış finansmana açık bir ülke
    her türlü dünya krizinden etkilenecektir.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

4.  Alıntı Originally Posted by bahriyeli Yazıyı Oku
    2001 Krizi ülke dinamikleriyle alakalıydı ,etkileri daha yıkıcıydı
    Körfez savaşının bölgeye verdiği istikrarsızlık , 99 depreminin etkileri ,bankaların zayıf yapısı nitekim sonrasında BDDK kuruldu
    Beceriksiz istikrarsız koalisyon yönetimleri vs. birçok olumsuzluk kusursuz fırtına yarattı ..
    2008 Global bir krizdi depremin merkez üssü biz değildik, alınan tedbirlerle etkilerini minimuma indirmeyi başardılar ..2008 de ciddi bir krizdi .bize etkileri 2001 e göre daha az olması yanıltmasın kızıldağ
    Hocam bu hafta salkım domates 5 liraya aldık, gecen hafta 8 liraydı. İçeride 83 milyon insanımız var. 1994 5 nisan kararlarında krizi gördük, 2001 de ülke mandaya girecekti, zor kurtardı, 2008 küçümsemiyorum borsada grafiklerde centik olarak duruyor. yinede bugün ki gibi hızlı bir fiyatlama olmadı, yedire yedire verdiler. bu hızlı fiyatlamayı ayrıca konu etmemek gerekir. neden bir gecede %30.

5.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    gecen hafta petrol bir kaç dolar gerilediği için metalde 10-15 dolar geriledi. bunu gören eski tanıdığım bir tüccar cuma günü 10-15 dolara itibar ederek 30 bin ton sac almış. bu miktar işler yolunda giderse 4 aylık mal. iyide petrol sac ilişkisi çok yüksektir. emtia sonuçda. 2007-8 krizinde bu yaşandı, 30 dolar altında kalan petrolde sac fiyatları 300 dolara geriler. hemde 20 günde. o halde hesap makinesi alalım ve bu tüccar arkadaşımızın zararını hesaplayalım. 30 bin tonx200 dolar = 6 milyon dolarx6,2 = 37.200 milyon tl. yaklaşık 48 ay çalışsa bu parayı kazanamaz. o arkadaşımıza gecmiş olsan diyoruz, ama hırs bazen insan gözünü kalıcı şekilde kör eder. Petrolün kısa uzun vade de etkileyeceği firmalar pozitif olarak hava yolları, negatif olarak emtia firmaları, ereğli kardemir gibi. bugün yapılan fiyatlamalar tutarlı olmayacaktır.
    Evet çok güzel. Bunlar önemli yüksek lisans dersi işlenecek bir konuyu bahsetmişsin .

Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    türkiye dünyaya entegre
    dış finansmana açık bir ülke
    her türlü dünya krizinden etkilenecektir.
    Kac tane kriz gorecegiz artik ust ustue sahna? Yabanci yatirimci 2018 secimlerinde cekti gitti burdan.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,509
    azizim kışın domates almanın bedeli olacak elbet

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Kac tane kriz gorecegiz artik ust ustue sahna? Yabanci yatirimci 2018 secimlerinde cekti gitti burdan.
    borsada olduktan sonra burnumuz b.ktan kurtulmaz.
    ne diyelim bu geçer
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sayfa 57/1003 İlkİlk ... 747555657585967107157557 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •