Sayfa 847/1003 İlkİlk ... 347747797837845846847848849857897947 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 6,769 - 6,776 arası.

Konu: HALK Cafe - II

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,452
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    bahriyeli nerdesin? Bak senle usta musta konusuyorduk, raf kafamiza dusuyordu az kalsin. Adam duvara yeterince derin delik acmayip 5 civinin 2'sini egreti tutturmus. 10kg kapasitesi olan raf 3 kglik sey ustundeyken dustu. Ve ustundeki alet 3 bin dolarlik projektor, son anda sansina tuttum noluyor ekran yamuldu diye bakarken.

Bu hafta da onlari yapacagiz. Evi delik desik ettim. Su sey uzadikca ev kalmayacak ortada anlasilan.
    Ortak geçmiş olsun ,demonte duvar dolapları iyi sabitlenmezse sahiden tehlikelidir ..bırak parasını pulunu eşya zararını ciddi yaralanmalara sebep bile olabilir..örnekleri var ölümle sonuçlanan ..ucuz kurtarmışın şakası yok

ben 1.derece deprem bölgesinde olduğum için evde mutfak dolapları dahil demonte ne kadar dolap vs.varsa mevcut saplamalara yıllar önce ilave yapıp sağlamlaştırdım .. heralde ciddi depremde dolapda duvarla beraber gelir üstümüze ,öylede bir yan etkisi olabilir

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,452
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Cuma gunu yuklu girecektim Sulune 5.20'den. Havacilardan cikan para biraz onda park etsin dedim, son anda vazgectim.
    6.38 den beri portföyün 2/3 ü benjaminde ..adetim değildir kendimizi koruma adına

geriye kalan kaşıntı yapıyor hulkiye de eski kaşar bu iş için ideal gibi ..kaşınanları kaşımada üstüne yoktur TH nin izinden gideyim diyorum bilirsin klavuz-karga hikayesi muhahhahhah ..sürekli gözüm onda .. ne halt olduğunu bildiğimiz halde..,daha önce hiç çarpılmadım buna ama herşeyin ilki vardır ..alsammı almasammı birtürlü karar veremedim

Alıntı Originally Posted by huseyin81 Yazıyı Oku
    Bddk banka rasyolariyla ilgili yeni bir karar açıklamış.
    Sen de olmasan bankayla ilgili birsey yazan kalmadi artik.

Surda detaylari var, soru-cevap kismi de iyi: https://www.cnnturk.com/ekonomi/bddk...yeni-duzenleme

Alıntı Originally Posted by bahriyeli Yazıyı Oku
    Ortak geçmiş olsun ,demonte duvar dolapları iyi sabitlenmezse sahiden tehlikelidir ..bırak parasını pulunu eşya zararını ciddi yaralanmalara sebep bile olabilir..örnekleri var ölümle sonuçlanan ..ucuz kurtarmışın şakası yok

ben 1.derece deprem bölgesinde olduğum için evde mutfak dolapları dahil demonte ne kadar dolap vs.varsa mevcut saplamalara yıllar önce ilave yapıp sağlamlaştırdım .. heralde ciddi depremde dolapda duvarla beraber gelir üstümüze ,öylede bir yan etkisi olabilir
    O sabitlenme konusunda cok hatlisin. Bir de bayanlar zaten dolabin icine basip ustune el atmaya calsiir, tehlikeli is.

Bu rafti. E tabi koyarken mantik yurutup kafamiza dusmeyecek yere koyuyoruz raf dusse bile. Ama alet kirilacakti. Ben kendim 60 kiloluk televizyon astim, hic de dusmedi. Isini adam gibi yapinca oluyor. Buyuk delige ufak tipa koymus adam, tam delmemis, vs. Kolayina kacmis. Bir de para oduyoruz bunlara.

Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    Ortak naber yapı kredi yatırımı cimere şikayet ettim petkim tahtasını manipüle ediyor diye 10 lot petkim al belki ayağın uğurlu gelir.
    Yok abicigim, jubile yapacacagiz, TAV'i bekliyorum, dagilamam. Niye sikayet ediyorsun adami ya, butun tahtalarda ayni hikaye. Petkim'de de rahat ol, ama zor hisse, vakit gerekiyor.

Alıntı Originally Posted by OZDEMIR1 Yazıyı Oku
    Sizinde soylediginiz gibi bu rakamlardan zarar ettirmesi zor.Ben olsam bir miktar daha girerdim.
    Thyao degilde, Pegasus a girdiginizde hata yaptiginizi dusunuyordum.Fakat seciminizin dogru oldugu ortaya cikti.Belki yine siz hakli cikacaksiniz.
    Sans yaver gitti. Sizlerin de sirasi gelecektir.

7. Replying to
    @Haydaracunn
    and
    @ademylmz1881
    Halkbankı alırken diğer bankalara göre çok ucuz olduğunu, banka olarak bazı önemli imtiyazlara sahip olduğunu, ziyaretimlerimde Amerika daki dava ve cezanın şu veya bu şekilde hallolacağı ve Genel Müdür yardımcısının bırakılmasıyla hisselerin değer kazanacağını düşünmüştüm
    Haydar Acun
    @Haydaracunn
    ·
    17h
    Malesef bankanın bu kadar Amerika ve Türkiye arasında politik pazarlık konusu olabileceğini ve konunun çözüme kavuşmasının bu kadar uzayacağını, krizlerle beraber ticari önceliği kenara bırakıp kamunun elinde bu kadar politik “kaynak†olarak kullanılabileceğini öngöremedim.
    Haydar Acun
    @Haydaracunn
    ·
    17h
    Bankacılık sektörünün son bir kaç yıldır yaşadığı zorlukları da unutmamak lazım. Burdan çıkardığım ders kamu şirketlerine yatırım yaparken 10 kere daha temkinli olmak. HSBC nin tahminleri doğruysa bu değerlemelerde (F/D 0.16, F/K 1.5) uzun dönemli hissedar olarak bekliyeceğiz.

8.  Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    Replying to
    @Haydaracunn
    and
    @ademylmz1881
    Halkbankı alırken diğer bankalara göre çok ucuz olduğunu, banka olarak bazı önemli imtiyazlara sahip olduğunu, ziyaretimlerimde Amerika daki dava ve cezanın şu veya bu şekilde hallolacağı ve Genel Müdür yardımcısının bırakılmasıyla hisselerin değer kazanacağını düşünmüştüm
    Haydar Acun
    @Haydaracunn
    ·
    17h
    Malesef bankanın bu kadar Amerika ve Türkiye arasında politik pazarlık konusu olabileceğini ve konunun çözüme kavuşmasının bu kadar uzayacağını, krizlerle beraber ticari önceliği kenara bırakıp kamunun elinde bu kadar politik “kaynak†olarak kullanılabileceğini öngöremedim.
    Haydar Acun
    @Haydaracunn
    ·
    17h
    Bankacılık sektörünün son bir kaç yıldır yaşadığı zorlukları da unutmamak lazım. Burdan çıkardığım ders kamu şirketlerine yatırım yaparken 10 kere daha temkinli olmak. HSBC nin tahminleri doğruysa bu değerlemelerde (F/D 0.16, F/K 1.5) uzun dönemli hissedar olarak bekliyeceğiz.
    2021 icin 0.16 ve 1.5 fK deger vermis HSbC. Credit Suisse da aynisini dusunuyor. Citi daha beter sanirim. FK ve dd sanirim cok bbuyuk bir parametre deil

Sayfa 847/1003 İlkİlk ... 347747797837845846847848849857897947 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •