Sayfa 777/1003 İlkİlk ... 277677727767775776777778779787827877 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 6,209 - 6,216 arası.

Konu: HALK Cafe - II

Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    Trafik kazasından dolayi cikan kavgayı ekmek sırasında kavga diye servis ettiler.

Ne kadar haysiyetsiz onursuz serefsizce bir davranış.

Dun oluşan paniği kabul ediyorum. Fakat neden yalan haber?

Yalan haberlerle insanları medya üzerinden , algı operasyonu yapiyorlar.

Bugun birlik, bir olma günü,

Sureci aslanlar gibi yürüten Sağlık Bakanına bile dil uzatiyorlar.

Siyasi rant peşinde koşmanın vakti değil.

https://twitter.com/GkhnKhrman/statu...865668610?s=19

Medya cok serefsiz gercekten.

2.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Medya cok serefsiz gercekten.
    Hiç biri gece saat 22 de alınan karara bir laf etmedi. Koca metropol, sen iki saat sonra yasak başlayacak de... tabi sıkıntı çıkar. Milletin ekmeği var mı? Cebinde parası var mı?

Medyamı varki biraz da eleştirsin... O virüs dün gece hiç olmadığı kadar yayılmıştır.

Kararlar, insanlar hazırlık yapabilecek kadar önce açıklanmalı.

Her şeyi yaşayarak öğreniyoruz maalesef

3.  Alıntı Originally Posted by frt77 Yazıyı Oku
    O kadar inanılmaz ki ülkede maske bulamıyorum.
    Pazartesi markete gideceğim maske yok içeriye almayacaklar. Satın almak istesem satan yok, e-devlet bedava veriyor tabii sayfası açılırsa hali hazırda son beş gündür sipariş sayfasını en azından ben açamadım, açan şanslı azınlık var onlarda PTT sana ne zaman getirirse onu bekliyor.
    Eczaneye gittim bedava maskem geldimi diye, eczacıda hafif hafif gülünce bıyık altından eee tamam satın alıyım dedim, satamıyoruz yasak dedi.
    Hakikaten ülke bu kadar mı kötü yönetilebilir diye düşünmeden edemiyorum.

Redmi 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sen nerede yaşıyorsun?Millet maskeler elimizde kaldı diye ağlıyor.Eczane sana verseydi senin ki gelince yerine koyardı hiçmi tanıdık eczane yok.Burada çok taraflı yazılar yazıyorsun hoş değil.Ayrıca olaylar ayyuka çıkmış satış yasağı gelene kadar eve bir 50 lik paket mi koyamadın?

Ayrıca dün akşam eleştirileri de çok yanlış.bence gece 01:00 da gelmeliydi yasak.Bakan düşünemedi saat 20:00 marketlerin kapalı olması lazım.Bu zamana kadar evlerine un+makarna mı alamamışlar.Hadi onu da geçtim gerçek ihtiyacı olana bir telefonda geliyor zaten.

Ben en son yılbaşı haftasında bir AVM gördüm.2 kez ocak ayında eminönüne istemeyerek mecbur olduğum için gittim.Maksimum dikkat ederek minimum temasla işimi hallettim geldim.Herkeste biraz kendinden sorumlu bazı durumlarda.Bu konularda bari başkalarını eleştirmeyin.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

BBC'de kolonya ile ilgili anasayfada yazi koymuslar: http://www.bbc.com/travel/story/2020...hand-sanitiser

5.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Sen nerede yaşıyorsun?Millet maskeler elimizde kaldı diye ağlıyor.Eczane sana verseydi senin ki gelince yerine koyardı hiçmi tanıdık eczane yok.Burada çok taraflı yazılar yazıyorsun hoş değil.Ayrıca olaylar ayyuka çıkmış satış yasağı gelene kadar eve bir 50 lik paket mi koyamadın?

Ayrıca dün akşam eleştirileri de çok yanlış.bence gece 01:00 da gelmeliydi yasak.Bakan düşünemedi saat 20:00 marketlerin kapalı olması lazım.Bu zamana kadar evlerine un+makarna mı alamamışlar.Hadi onu da geçtim gerçek ihtiyacı olana bir telefonda geliyor zaten.

Ben en son yılbaşı haftasında bir AVM gördüm.2 kez ocak ayında eminönüne istemeyerek mecbur olduğum için gittim.Maksimum dikkat ederek minimum temasla işimi hallettim geldim.Herkeste biraz kendinden sorumlu bazı durumlarda.Bu konularda bari başkalarını eleştirmeyin.
    Pardon biraderde bence sende taraflı yazıyorsun.
    Sen nerede nasıl yaşıyorsun bilmiyorum ama aynı ortam koşullarda yaşamıyoruz diye yanlı yazdığını şeklinde milleti yaftalama hakkını sana vermez. 50 paketi kim kenara koyuyor.

Eczane bana da vermedi. Satışı yasak olmasına rağmen Market zincirinin birinin kasasından 3 adet satın alarak alabildim.
    Marketler nerede 8 de kapanıyor.. şakamı yapıyorsun. bizim buradaki marketler 1 e kadar açık. mahalle aralarındaki bakkal türevleri bile 11e kadar açık. Bakan neyi düşünememiş. O kadar danışman o kadar para nereye akıyor.

Herkes aynı standartta kalitede yaşamıyor. Burada çalışan bazı işçiler hafta sonu alışveriş yapıyorlar ! Hafta sonu için.
    Sen Cuma akşamı 10da yasak getirsen adam almak için tabi dışarı çıkar.
    Yan binada eski evine bakıp foto çekip dönmek için gelen adam burada mahsur kaldı. Komşular bir şeyler verdi.
    Bugün bahçede çay içtik konuştuk.

İnsanlar normal koşullarda yaşamıyor sigara triyakili var alkol bağımlı olanları var Ne yapacaklar.
    Sen sarayda oturuyorsun diye elinin altında malzeme var diye halkında stoğu olduğunu düşünemezsin.
    iyice halktan kopuk saray zihniyetine sardılar.

Bugün sabah gelen telefonla fırladım hayvanların canını kurtardım. Sahibi karşıda kalmış polis çevirmiş 12 geçti diye.
    Bence yanıt verme yersiz olur. Anlamaya çalış.

6.  Alıntı Originally Posted by ibrahim40 Yazıyı Oku
    Hiç biri gece saat 22 de alınan karara bir laf etmedi. Koca metropol, sen iki saat sonra yasak başlayacak de... tabi sıkıntı çıkar. Milletin ekmeği var mı? Cebinde parası var mı?

Medyamı varki biraz da eleştirsin... O virüs dün gece hiç olmadığı kadar yayılmıştır.

Kararlar, insanlar hazırlık yapabilecek kadar önce açıklanmalı.

Her şeyi yaşayarak öğreniyoruz maalesef
    Katılıyorum kardeşim sana. Tamamen yanlış bir uygulamaydı.
    Pazar günü imf ile görüşme mi var yoksa yardım alabilmek için bizde karantina uyguladık evden çıkartmadık diye
    acele çıkartılmış bir karar olabilir mi ???
    Benzer konuda bizde virüs yok diye 1 ay iddia edip para yardımı mevzu olunca bir gecede dökülmüştü kaç bin kişi var diye...
    ben mi yanılıyorum yoksa böyle bir şey gerçekten olmuş muydu ???

ayrıça çat diye 10 damı karar çıktı. o an a kadar hazırlık yapılmadı mı hiç konuşulmadı mı.
    Demek ki saatler öncesinden düşünülen konuşulan bir konuydu...
    Kararın uygulanışı planlaması tamamen yanlıştı.

Eğer o kişilerden biri diğerine bulaştırdıysa o gece. 2 günlük yasak ile neyi engelledin.
    Bulaşanlar 14 gün sonra yeniden bulaştıracak...

7.  Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    Trafik kazasından dolayi cikan kavgayı ekmek sırasında kavga diye servis ettiler.

Ne kadar haysiyetsiz onursuz serefsizce bir davranış.

Dun oluşan paniği kabul ediyorum. Fakat neden yalan haber?

Yalan haberlerle insanları medya üzerinden , algı operasyonu yapiyorlar.

Bugun birlik, bir olma günü,

Sureci aslanlar gibi yürüten Sağlık Bakanına bile dil uzatiyorlar.

Siyasi rant peşinde koşmanın vakti değil.

https://twitter.com/GkhnKhrman/statu...865668610?s=19
    Eğriye eğri doğruya doğru demediğimiz sürece ülkemizi daha kaliteli yapamayız düzeltemeyiz.

Pardonda o saatte o araçların paniği neymişte evdekal kampanysı varken acele ve panikle kaza yapmışlar ?
    gezintiye mi çıkmışlar araç motorlu araç konvoymu yapıyorlar.
    Birisi medyaya yanlış verdi diye bütün medya mı suçlu.
    Hemen algı operasyonuna bağlıyorsunuz. Her şey sizin zihniyete göre algı operasyonu.
    Süttten çıkmış ak kaşık değil mi yönetimdeki herkes. Ayakkabı kutuları, fetö, darbe her şey değil mi.
    Bırakın bu işleri. Kimse rant peşinde değil.

Süreci doğru düzgün yönetemediler cuma akşamı bir kez daha net bir şekilde görüldü.
    Ayrıca asla birlik olamayız çünkü kendileri sürekli dışladı ve taraf olmayan bertaraf olur dedi.

Gelelim söylediklerimin finansla ne ilgisi var
    Gerçekler bu. Kabul etsende etmesende halk dolar almaya devam edecek.
    O halk borsaya girmez. O halk açıklanan ekonomik paketlere rasyolara inanmaz.
    O halk dolardan altından vazgeçmez.
    Yabancı gelmez yabancı gelmeyeceği için o borsa usd bazındaki bant aralığını bir daha göremez.
    Ne zaman Saray yıkılır tekrar çoğulcu sisteme geçeriz. Ne zaman yönetim değişir o zaman gelir.
    O zamana kadar finansal piyasada yeni zirveler beklemiyorum.
    Halk fakirleşmeye devam ediyor nokta.

8.  Alıntı Originally Posted by Burak84 Yazıyı Oku
    Eğriye eğri doğruya doğru demediğimiz sürece ülkemizi daha kaliteli yapamayız düzeltemeyiz.

Pardonda o saatte o araçların paniği neymişte evdekal kampanysı varken acele ve panikle kaza yapmışlar ?
    gezintiye mi çıkmışlar araç motorlu araç konvoymu yapıyorlar.
    Birisi medyaya yanlış verdi diye bütün medya mı suçlu.
    Hemen algı operasyonuna bağlıyorsunuz. Her şey sizin zihniyete göre algı operasyonu.
    Süttten çıkmış ak kaşık değil mi yönetimdeki herkes. Ayakkabı kutuları, fetö, darbe her şey değil mi.
    Bırakın bu işleri. Kimse rant peşinde değil.

Süreci doğru düzgün yönetemediler cuma akşamı bir kez daha net bir şekilde görüldü.
    Ayrıca asla birlik olamayız çünkü kendileri sürekli dışladı ve taraf olmayan bertaraf olur dedi.

Gelelim söylediklerimin finansla ne ilgisi var
    Gerçekler bu. Kabul etsende etmesende halk dolar almaya devam edecek.
    O halk borsaya girmez. O halk açıklanan ekonomik paketlere rasyolara inanmaz.
    O halk dolardan altından vazgeçmez.
    Yabancı gelmez yabancı gelmeyeceği için o borsa usd bazındaki bant aralığını bir daha göremez.
    Ne zaman Saray yıkılır tekrar çoğulcu sisteme geçeriz. Ne zaman yönetim değişir o zaman gelir.
    O zamana kadar finansal piyasada yeni zirveler beklemiyorum.
    Halk fakirleşmeye devam ediyor nokta.
    Bak biz seninle siyasi anlamda zit görüşlü yüz, olabilir dogaldir. Fakat senin yazıların siyasi boyutuda geçiyor tamamen hayal alemindesin kurgu yapiyorsun o kurgularada başkalarıninda inanmasını seni desteklemesini istiyorsun.

Ben yasadiklarimi gorduklerimi bilirim senin yazdıkların benim icin bir sey ifade etmez.

Ben yalnişa yalniş demeyi, doğruya dogru demesini bilirim. Bu hükümetin yalniş yaptigi seyler varsa onada bu olmaz derim.

Bu hükümet başarılı olmasa 20 yıla yakin bu devletin basinda olmazdı, zamaninda hata yapan herkesi sildi atti bu millet.

Sabah aksam heryerde basbas bağırdılar, sokaga cikma yasagi gelsin diye muhalif kesim, hükümet üretimi kesmemek icin hafta sonu yapti, cok zekice bir uygulama.

Saat diyorsun, bir gun once veya gunduz aciklansaydi bu izdiham veya kargaşa olmayacakmiydi sanıyorsun?

Almanya harici Avrupa bu illeti yonetemedi, sen kalkmış virusun ilk gününden bugüne kadar her gun basina açıklama yapan Sağlık Bakanına süreci yonetemedi dersen nankörlük etmiş olursun , bu arada birinci derece akrabalarimin cogu Tip sektörün de, onlarda duyuyoruz olan bitenleri yapilanlari ve yorumlari.

Hafta sonu neden tatil oldugunu yedi yaşındaki çocuğa sorsan anlatır sana, ben yinede soyleyeyim bizim millet pikniği gezmeyi içmeyi sever havalar ısındı malum buna önlem amacli yapıldı. İmf imiş bu kadar da degil artık...

Halk fakirlesti öylemi ya sen farkli bir ülkede yaşıyorsun , yaşın oldukca küçük veya 1970 /1980/1990 li yıllarda yaşamadın biz yaşadık gördük.

Kafanızı çevirin bakın biraz çevreye, siyasi yaklaşmayın , annem abilerimizin okul kiyafetlerini , beyaz kolalı yakalarını, gömleklerin yakalarini ters çevirir giydirirdi, siyah önlükleri ters çevirir rengi bozarmis taraflarini cevirir öyle giyerdik. Ayakkabilari 2 numara büyük alir giyerdik ayağımız büyüyünce olsun diye...

Çalışırken sağlık karneleri olurdu, vizite kağıtsız sizi devlet muayene etmezdi senet imzaltirdi , iskazasi bile olsa bakmazlardi, simdi hastahane ve doktor begenmiyoruz.

Eskiden bankadan maaş diye bir sey yoktu, sirket cagirir maaşını elden cani istedigi zaman verirdi, issiz kaldığın zaman bitmistin açtın, bak şimdi işsizlik maaşı, yasal hakların hepsi resmi gir internete tek tuşla isini hallet.

Senin fakir dedigin her evde İnternet, her ev sakininde cep telefonu , laptop bilgisayarlar kapıda bekleyen en az bir araba, aksam evde yemek yemiyor toplum, kahvalti icin restaurantlar gidiyor, tatil yorelerinde oda bulamazsın sezonda say say bitmez...

Eskiden mahallede olursa bir araba olurdu oda varsa bulabilirsen hastandigin zaman acil durumlarda ambulans yoktu varmi ötesi.

Yaşlılara sunulan hizmetler,hastalara sunulan hizmetler, enerji politikaları, vergi reformları, askeri teknoloji anlamdaki başarılar , eğitimde teknolojik başarılar yaz yaz bitmez.

Sen hic kriz görmemişsin 1986 krizi 1999 krizi kac kişinin yuvası dağıldı hayatları söndü.

Sabah marketcim ile konuştum, ne oldu aksam marketi acmissiniz dedim, bana dedi ki abi keske acmaz olaydım dedi gelenler ya ekmek yada sigara ve alkol icin geldi dedi, ekmek zaten yok hadi sigarayida anladim dedi ama alkol icin gelenler satis yasağı olmasina rağmen almak icin cok uğraştılar kavga ettik dedi.

Yani dun ekmek hariç, o akının sebebi içki ve sigaradır.Cok fakirlestiya toplum kasa kasa içkiler sigaralar ... Bunada bir fikir yürütursun sen simdi ben sigara kullanan alkol konusundada sosyal iciciyim.

Tabi bunlar bir alt yapının getirisi. Yillarin emeği.

İşini iyi yapan gerçek haberleri veren bir medya neden suçlu olsun, bizim sözümüz yalan haber yapıp mllete servis edip , ülkeyi karıştırmak isteyenlere.

Şimdi bir bakın nereden nereye gelmis ülke, yazılacak cok sey varda yazamıyorum, uğraşmak istemiyorum..

Oz eleştiri yapin biraz, açgözlü olduk, doyumsuz olduk, yetinmeyi unuttuk..

Sayfa 777/1003 İlkİlk ... 277677727767775776777778779787827877 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •