Sayfa 714/1003 İlkİlk ... 214614664704712713714715716724764814 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 5,705 - 5,712 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Dipten almadim, 35 ve 23 aldim, 29 ortalama. Arada bir de Tombikleri ona gecirdim. Yeterince alamadim. Amacim TAV'larin hepsini Pegi'ye gecirmekti.
    DD'ye oranla aşırı yüksek bir ıskontoyla işlem görmelerine rağmen Tombiklerden hiç haz etmiyorum çünkü THYAO sonuçta bir kamu kurumudur aynen HALKB gibi, borsada asla kamu şirketleri tercih edilmemeli çünkü onlar profesyonelce yönetilmiyorlar ayrıca azınlık hissedarların hakları hukukları asla dikkate alınmıyor
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Dipten almadim, 35 ve 23 aldim, 29 ortalama. Arada bir de Tombikleri ona gecirdim. Yeterince alamadim. Amacim TAV'larin hepsini Pegi'ye gecirmekti.
    PGSUS 23 tl de iken ben elimdeki tüm HALKB'leri ona geçirmeye karar vermiştim ancak bu kararı maalesef uygulamadım, şimdi de çok pişmanım
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Günaydın cafe, eliot için araştırmalarımız tüm hız devam ediyor, buna dair değerli bir hoca dün gece uzun uzun yazdı, dow için yeniden bir dip beklemiyor, endeks düzeltmelerle beraber yukarı yönlü gidecek gibi, bazen %3 aşağı bazen %5 yukarı.

Şahsen ben dolar alıp satmaya devam ediyorum. Dolardaki beklentim 2020 içinde 12 lira. Bu rakamın eylülden sonra gelmesini bekliyorum. Eylüle kadar tüm imkanlar zorlanacak. Dolar da 6,4 rakamı tehlikeli, oralara gelirse 5,5 liraya kadar gerileyebilir.

Senet taşımadığım her gün daha rahat uyumanın yanında, aylık düzenli gelirlerim den dolar alıyor olmak ve onu rakam olarak görmek ise ayrı bir keyif olacak. Senet taşırken hata yapıyoruz. 7 lirada sat al yaptık, sonra 5,6 da yaptığımız daha faydalı oldu ve en son migros hayat öpücü verdi, bu bağlamda bu kazanımı asla riske atamam.
    TL efektif kuru şu anda 72 yani dolar-TL kurunun "hak ettiği seviye" kabaca 0.72x6.77=4.9 tl dir, kriz ortamı söz konusu olduğu için %20-25 gibi bir risk primi uygulamamız icap eder ve bu da kurun 4.9x1.25=6 tl civarında olması gerektiğini söylüyor, sözün kısası 6 tl nin üzerindeki bir dolar kuru köpüklüdür

4.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    fed çok fazla dolar bastığı için dünya varlıklara saldırıyor kanısı oluştu bende.
    dolar işi riskli gibi
    Japon merkez bankası Yen (JPY) basa basa bir hal oldu, sonunda da Japonya Merkez Bankasının bilançosu ülkenin yıllık GSMH'sinin %110 una çıktı yani 5x1.1=5.5 trilyon dolara, bu rakam coruna krizi arifesindeki rakamdır, buna ilaveten 1 trilyon dolarlık daha parasal genişleme yapmaya karar verdi JMB yani bilanço 6.5 trilyon dolara (yıllık GSMH'nin %130'una) çıkmış olacak, ama Yen (JPY) bu süreçte değer kaybetmedi bilakis değer kazandı, 2. dünya savaşının ertesine 1 dolar 1000 Yen alıyorken şimdi 1 dolar sadece 108 Yen alabiliyor, son 25 yıldır resesyonlarla ve deflasyonla boğuşan ekonomik büyümesi reel bazda yatay giden Japonya'nın para birimi nasıl oluyor da değer kazanabiliyor? Demek ki para basan ülke "G7 ülkesi" ise onun para birimi etkilenmiyor.

5.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Dow ve halk en düşeğe göre %17 dow geri almış, %39 düşmüş, neredeyse yarısını geri almış. %2 falan çıksa dow %50 geri almış. Halk ise dowa göre %7 geride kalmış. ,,Pegi doğru senetti, sadece TH gibi 55 lirada almak doğru yer olmadı, ama bu krizi ön görmek kolay değil. 55 den alıp 25 görülmesi %50 düşüş, %100 geri alış gerektirir.
    aynen, maalesef ben tam anlamıyla Pollyannacılık yaptım, coruna olayının büyüklüğünü ve gidişatını doğru tahmin edemedim, gerçi bu coruna olayı 6 standart sapmalık bir olay idi yani böyle devasa bir etkinin ortaya çıkma olasılığı bilimsel bazda trilyonda 1 den bile daha ufak idi

6.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Peginin yaptığı bence sert aşağı trend in yukarı sert düzeltmesi. Benim halk bank grafiğimde 3 dediğim yer.. Yani hulk o mertebeleri çokttaaaaaaaaan bitirdi..Sonucu biliyoruz sanırım.
    .
    .
    Ha bu arada BENCE tabiki...
    ah be dostum, keşke bu senin EW'ler gerçek hayatta da çizdiğin gibi gitse, kredibilitesini 30 sene önce tamamen yitirmiş bir analiz metoduna ümit bağlıyorsun bana sorarsan, öyle yapacağına yazı tuğra at daha iyi

7.  Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    adam HAKLI bir yerde. Halkbank in davasinin bir sonuca varmak icin zor oldugunun oda farkinda. Zaten Korona davasi biter, hissler bir iki yerine gelir ama bu halktan bir cacik olmaz,
    Duruşma Hazirana ertelenmiş, bundan sonra büyük ihtimalle geniş bir bant içinde yataya bağlarız, eğer borsa yukarı yönde ivme kazanırsa 0.5 betalık bir performans sergiler yani endeks %2 çıkarsa bu %1 çıkar, eğer endeks aşağıya giderse hisse yine 0.5 betalık performans göstermeye devam eder yani endeks %2 düşerse bu %1 düşer, düşüş süreci devam ederse bizdeki düşüşler daha da cüzi yansır

8.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    fithcin bankalar için raporu yayınladı.
    küresel risk ortamından kaçıldığı için tr bankaların refinansmanında sıkıntı olabilir.
    bu risk Halkbankasını çok az etkiler, diğer büyük bankaların her birinin elinde 10 ayrı Eurotahvil varken bizde sadece 2 tane var, ilkinin vadesi Şubat 2021'de diğerinin vadesi de Temmuz 2021'de doluyor, her biri 500'er milyon dolarlık, toplamda 1 milyar dolarlık eurotahvilimiz var

Sayfa 714/1003 İlkİlk ... 214614664704712713714715716724764814 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •