Sayfa 881/1003 İlkİlk ... 381781831871879880881882883891931981 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 7,041 - 7,048 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    İşbank topiğinde gördüm, bağlantılı yazı vardı, okumak istemedim, rakamı gördüğünde kadıköyden kurtköy, körfezden köseköy, bursadan bilecek, gözlerimin önünden geçti. Gerçekten bu kadar konut ihtiyacımız varmıydı. Biz neden aynı oranda fabrika üretim tesisi yapamadık. Köprüler tüneller gerçekten çok güzel, ulaşım olmaz olmaz ama gelir garantisi verilen devlet tesislerinin garantileri nasıl ödenecek. Gecen ay İstanbul da elde edilen vergi geliri %45 civarında düşüş sağlamış. Bu rakamı %5 artırmak için kırk takla atılıyordu, %45 düşürmek için iki günde alınan kararlar yeterli oldu.

HALKIN KONUT KREDİSİ BORCU*

2002 ARALIK: 164 milyon dolar
    2017 ARALIK: 50 milyar 178 milyon dolar
    Kaynak: BDDK
    Ekonomik paket açıklarken bile Konut peşinatını %10.a düşürdük diye müjde veriyor.corona belasında bile konut satma peşinde. ne diyeceğiz buna biz.

2. Konut yada diğer kredi rakamları devlet garantili gelir grubunda ne kadar olabilir. Devlet 3-5 arasında ödediği net ücret oldukca yüksek . Bu gelir grubu borca girmez. Konut kredilerinde böyle bir araştırma görmedim ama çoğunluk sabit gelirli yada garanti gelirli insanlar üzerinde olmadığını az çok görebiliriz. Ticaret kanallarının bir an önce açılması gerekir. Trump bu yönde neler yapacak izleyeceğiz.

Mide yanmalarinda 1 cay kasığı karbonat atın ağziniza... onu yarım bardak su ile yutun...
    Mide asidini nötrleştiriyor.

Tabii lansor türü asit inhibitoru ilaclar daha doğru.

Mayalı yiyecek ve içecekleri almamak gerekiyor.
    Peynir, kizartma, ciğ soğandan da uzak durmali.

Borsaci gunlukcülukten, haftalikciliktan uzaklasmalı. Uzun vade yatırimcı olursanız stressiz bir hayat olabilir.

Bu arada gastrit ihtimaline karsı bir endoskopi iyi gelebilir de cavit19 gunlerinde hastahanelere yanaşmak cesaret ister....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    https://www.youtube.com/watch?v=PHe0bXAIuk0

How The Economic Machine Works by Ray Dalio

Türkçe alt yazı mevcut

Bu arada video çok güzeldir. Ara ara tekrar seyretmek için kayıt edin.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    933
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    https://www.youtube.com/watch?v=PHe0bXAIuk0

How The Economic Machine Works by Ray Dalio

Türkçe alt yazı mevcut

Bu arada video çok güzeldir. Ara ara tekrar seyretmek için kayıt edin.
    Bir kere izledim. Hafızaya aldım. Tekrar tekrar izlemenin mantığı nedir sayın secbul! Beyin bedava, attım hafızaya.
    Z a m a n ı S a t ı n A l a m a z s ı n !

Alıntı Originally Posted by paRs Yazıyı Oku
    Bir kere izledim. Hafızaya aldım. Tekrar tekrar izlemenin mantığı nedir sayın secbul! Beyin bedava, attım hafızaya.
    Cok soyledim oyle 3 saatlik seyleri koymasin. YT videolarinin maksimum 7 dakka olmasi lazim insanlarin ilgi gostermesi icin. Neyse secbulu kizdirdigimiz icin diyet borcumuzu odeyeylim, izleyelim bari.

Vay anam, 4 dakikasi gecmis ancak

8. Merkez bankası kararı 14:00 da, bakalım nasıl bir karar alınacak.

Sayfa 881/1003 İlkİlk ... 381781831871879880881882883891931981 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •