Sayfa 646/1003 İlkİlk ... 146546596636644645646647648656696746 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 5,161 - 5,168 arası.

Konu: HALK Cafe - II

İnşallah inşallah

2. Hissede gözlemlediğim , genel endekste kamu hisselerine kamu şirketlerinden alim yapılıyor.

Tabi zayıf kaliyor bu alimlar, hatta destek attıkları noktaların bir kac kademe üzerinden satış yazılıyor.Endeksi tutma çabaları gibi geldi.

89 mıknatıs gibi çekiyor, altinda ve üstünde fazla marj yaptirmayip bu rakama dönüş yapıyorlar.

Kısmen primli olan garani aşağı çekerek diger hisselerde poz almak istiyor gibiler bunada kamu kurum alislari müsade etmiyor.

İsin kilit tarafı şu, 4.90 a satacak hisseyi bu satan lar nereden buluyor?

En ufak bir olumlu haberde birbirilerini ezecekler acik pozlari kapmak için emanet hisselerle tahtaları baskiliyorlar. Bu baskılama içinde garani kullaniyorlar çünkü garan hala primli.

Doğru hicbir sey eskisi gibi olmayacak ama zaten 0.19 pd/ dd hisse daha ne olabilir?

Kamu bankalarının bu krizde yükü ağır ama, ortam duzeldikten sonra müthiş müşteri portföyünü olacağını, ve kar patlaması yaşanacağını düşünüyorum.

Borsa risk yeridir, risk almadan kazanım olmuyor.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,431
    https://i.hizliresim.com/D0z5WK.png

müflis Yunan'a yakın iflasa ramak kalmış kepenk kapatmış gırtlağa kadar borçlu İtalya ,İspanya CDS dikkat çekerim

Demokrasi insan hakları beşiği avrupa nın saygıdeğer ülkesi Fransa ''geliştirilen aşıyı Afrika ülkelerinde test edelim ''

neresinden tutsan tel tel dökülüyor adaletinize ,demokrasinize s.k.

Guzel bir calisma olmus bahriyeli de... biz zaten tepelerdeydik, daha ne kadar yukari gitsin.

1 olan cok cabuk 5 olabilir, orda %400 artmis diye cikar, ama 300 olan zaten tepelerde, 400 oldugunda %33 artmis olur. Bu acidan da bakmak lazim.

Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    İsin kilit tarafı şu, 4.90 a satacak hisseyi bu satan lar nereden buluyor?
    Elindeki mali satip 4.50'den yerine koymayi planliyordur. Hep yapilan sey borsada, ozellikle kriz zamaninda. Daha once ornegini verdim baska hissede. Adam 20'den 300 bin lot satiyor, sonra 20 bin lot ile asagilara indirmeye calisiyor.

Bir de robotlar algolar gomlekciler kumarbazlar 3 kademeye donenler var. Onlar icin hisse fiyatinin 10 olmasi ile 5 olmasi arasinda fark yok. Ayni yuzdelere oynuyorlar her iki yerde de.

Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    Valla ortak şuna kanaat ettim ki benim yapım borsaya uygun değil. Al at kenara ama yok işte. Seans içinde onu al bunu sat.
    Ful hepsini hulk a çevirdim sonunda.

Niye dersen potansiyel risk-getiri anlamında .
    Vadelide para dürttü.Faiz zaten çok az.
    Hulk a ağır bir şey gelirse zaten borsada olmanın anlamı da yok hepsi etkilenir ve bir şekilde olay tatlıya bağlanır ipler kopmaz diye düşünüyorum.
    Çok mu saf düşünüyorum

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Ayi piyasalari yildiztozu. Kimseye kazandirmiyorlar ki kendilerinden baska, devamli panik ortami. Senle alakali degil yani.

Pozisyonlarini acarsin uzun vadeli beklersin. Bir kisimini da ayirirsin al-sat yaparsin madem her gun takip ediyorsun. Yaptigimiz o.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

8. s a 666 ortak burdamısın

Sayfa 646/1003 İlkİlk ... 146546596636644645646647648656696746 ... SonSon