Sayfa 624/1003 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674724 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 4,985 - 4,992 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Onyargi degil gercekler.

500 milyar dolar borcun var senede %8 faiz veriyorsun. Batmaman imkansiz. Cunku faizi odemek icin uretim yapmiyorsun. Yaptigin uretim ise tamamen ithalata bagli. Iscilik Cin den daha ucuz ama hala rekabet edemiyorsun. Ben dolarin 10 lira olmadigina sasiriyorum.
    Haklısın bana görede 11,7 civarı olmalı hatta 12 olabilir rahatsız etmez beni. ilerleyen yıllarda 44 lira bekliyorum.
    üretim ülkede gittikçe bitecek bütün dünya bunu yaşayacak. çin abd rusya hariç.
    seraları bırakmalıyız sentetik yaşama başlamalıyız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,788
    Blog Entries
    1
    Hiç veresiye mal satmamış birisinin veresiye mal alan kişinin batmasındaki korkunun karşılıklı olduğunu anlaması mümkün değil. Bize borç verenler deki korku da karşılıklı arkadaşlar. Batarsak batırırız. Onun için son evrede hep borç veren yani veresiye veren hep daha yapıcı olur.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    pelitli tavşanlı tarafında sanırım, dilovasından kot olarak yukarıda kaldığı için olabilir ama çok iş yapmaz, sera için termal sıcak su alanları verimlidir, sürekli verim almak için. yinede boş kalmasındna iyidir, yol ve yeni imes sayesinde bir kaç seneye imar verirler, yeni yol çok güzel oldu.
    orada hic termal falan yok ama her taraf sera dolu. Oyle bir kac seneye imar cikacagini zannetmiyorum cunku bu ekonomik krizde imar izni ciksa bile cok para vermezler sanirim

Peki siz yerimde olsaniz ne yaparsiniz? 5 bin metrekareye sera sistemi dosesem sonra kiraya vermeye kalksam kira ne kadardir?

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by escudo76 Yazıyı Oku
    Madem öyle al doları 10 tl olmasını bekle. Niye halkbank pesindesin

SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    halkbankasi hissem yok zaten full dolardayim

ama halk daha da duserse alabilirim

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Seracı kiralamak isteyince yatırım yapacak vs vs belki 10 sene sozlesme isteyecek. Imar bekliyorsan boşver. Direk senelik sebze için icara ver yani kirala 1 er 1 er sene. Kenarına tabela yaz senelik icar ve telefon no bitti gitti.
    sebze icin vermek ne demek? seradan farki ne?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,788
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    sebze icin vermek ne demek? seradan farki ne?
    Sera kuracak kişi ben olsam yatırım yapacağım için 10 senelik sözleşme isterim. Bu da yer sahibine uygun gelmeyebilir. Belki satamayacak belki ceza ödeyecek... neyse .. senelik bitki yani sebze yapmak isteyen olur mutlaka. 1 senelik kiraya verilebilir. Peşin olur parçalı olur ne bileyim ağustos 2021 son denir tekrar uzatılması için şartlar yazılır. Sera yapılamaz denir sözleşmede..
    Şu kadar nakit şu kadar taksit ile denilebilir. Senelik olması iyidir. Hem yer sahibi imar çıkınca satmayı düşünür senelik sözleşme bitince.

Psikolojik YAS süreci

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Hiç veresiye mal satmamış birisinin veresiye mal alan kişinin batmasındaki korkunun karşılıklı olduğunu anlaması mümkün değil. Bize borç verenler deki korku da karşılıklı arkadaşlar. Batarsak batırırız. Onun için son evrede hep borç veren yani veresiye veren hep daha yapıcı olur.
    Bu veresiye veren de kotu durumda demek oluyor. Aynisini Yildiz Holding olayinda yasadik. Ayda 1 milyar dolar odeme yapiyorlardi bankalara. 2018 Subati. Birden bire bankalar 7 senelik, 5 senesi faizsiz odeme plani imzaladilar (boyle birseydi, ben teferruatlara takilmiyorum, hatirlamiyorum, rakamlar sallama olsa da konunun ozeti belli). Dedik ki tikir tikir parasini aldigi musteriye boyle niye yapsin. Musteri batik cunku, parasini kurtaramiyor. Ordan sonra yokus asagi gitti zaten durum, herkes oyleymis.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,788
    Blog Entries
    1
    Aynen... mesela ben mal satmış olayım 5000 tl ye ama veresiye olsun. Küttt diye kimse veresiye vermez. Yıllardır çalıştığınız kişidir. Bir gün aksatır. Ses etmezsin. Sonunda kendisi gelir zaten ödeyemeyeceğim başıma işler geldi der haftalık 100 tl getirebilirim ve bundan sonra peşin çalışalım azicikda peşin indirimi alayım diyince hayır mı diyeceğim. Tabiki olmaz. Bunun benzerleri kredi verenlerde yaşar. Önce kızarsın öfkelenirsin ama akıl öne çıkar hemen.
    En kötü durum ise telefon açmaması ve hiç ugramamasidir. Buna batık deriz banka sorunlu kredi der.

Psikolojik YAS süreci

Sayfa 624/1003 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674724 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •