Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 9 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Fonlara Yatirim Yapmis Olanlar Bakabilir Mi?

1. Arrow Fonlara Yatirim Yapmis Olanlar Bakabilir Mi?

Arkadaşlar bir süredir borsada al sat yapiyorum ama borsa stresli olduğu için birakip yatirim fonuna geçmeyi dusunuyorum. Ama şunu merak ediyorum. Fonlar valörlü olduğu için yani bugün emir verdim yarinki fiyattan satacak, paranın elime geçmesi 3 gün sürecek falan. Meselâ endeksteki dususlerde nasil kaçabiliriz, bugun eksi oldugunu gorduk ve emri verdik ama bugunun dususunu mutlaka yiyecez artık ayrıca duzeltmelerde geri girmek istesek de 3 gun sonra paranin elimize gecmis olmasi gerekecek ki geri girebilelim olası geri yukselislerde. Yani endeksteki olasi dusus ve duzeltmelere gore nasil pozisyon alinabilir ki hantal bir sistemi varken? Sizler nasıl yapiyorsunuz?

2.  Alıntı Originally Posted by mustafacoskun Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bir süredir borsada al sat yapiyorum ama borsa stresli olduğu için birakip yatirim fonuna geçmeyi dusunuyorum. Ama şunu merak ediyorum. Fonlar valörlü olduğu için yani bugün emir verdim yarinki fiyattan satacak, paranın elime geçmesi 3 gün sürecek falan. Meselâ endeksteki dususlerde nasil kaçabiliriz, bugun eksi oldugunu gorduk ve emri verdik ama bugunun dususunu mutlaka yiyecez artık ayrıca duzeltmelerde geri girmek istesek de 3 gun sonra paranin elimize gecmis olmasi gerekecek ki geri girebilelim olası geri yukselislerde. Yani endeksteki olasi dusus ve duzeltmelere gore nasil pozisyon alinabilir ki hantal bir sistemi varken? Sizler nasıl yapiyorsunuz?
    Hic bir sey yapamazsiniz
    Bugun alsan 12:30 dan once yarin fiyatina ve bugun satsan 12:30 Dan once yine yarin fiyatina ama 2 gun sonra hesaba gececek t+2 valorlular. Fon gorene borsa cazip geler am a borsani gorene fon sikitici ( valorlular ozellikle)!
    Biraz mantiksizdir bilmiyen fiyata alip satmak. O yuzden uzun vade bakmalisin fona
    Canlar gider heyyyy

Bunu silip konuyla alakali baslikta yazabilirmisiniz
    Baslik mevcut

4. Borsada al sat yapan biriyseniz, neden fon da al sat yapasınız ki, valör var gereksiz.trend yukarı ise alırsınız fonu dönene kadar beklersiniz.düşüncenize uygun değil fon işi bence

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by Mel1005 Yazıyı Oku
    Borsada al sat yapan biriyseniz, neden fon da al sat yapasınız ki, valör var gereksiz.trend yukarı ise alırsınız fonu dönene kadar beklersiniz.düşüncenize uygun değil fon işi bence

Al-sat yapmayacağım zaten day trading gibi. Endeks yukarı yonluyse fonu alıcam. Fon dönene kadar demişsiniz işte fonun döneceğini nerden anlayacaksınız sorduğum soru o konuda zaten. Mesela endeksten etkileneceği için endeks dususe gectiyse fon dönecek demektir cıkacagim fondan. Fon geri yukari yone doneceği zaman da tekrar gireceğim. Ama işte valorden dolayi burdaki gir ciklar cok hantal olacak. Fon dususe gecti deyip satacagim mesela ama eksiyi yiyecek yine de o gun. Ertesi gun veya iki gun sonra fon tekrar duzeltecek ama hemen giremeyeceğim geri para hemen gelmediği için falan. Bunu sordum zaten.

6.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Bunu silip konuyla alakali baslikta yazabilirmisiniz
    Baslik mevcut
    Başlığı nasıl değiştireceğim hocam konuyu düzenleme butonunu göremedim?

7.  Alıntı Originally Posted by mustafacoskun Yazıyı Oku
    Al-sat yapmayacağım zaten day trading gibi. Endeks yukarı yonluyse fonu alıcam. Fon dönene kadar demişsiniz işte fonun döneceğini nerden anlayacaksınız sorduğum soru o konuda zaten. Mesela endeksten etkileneceği için endeks dususe gectiyse fon dönecek demektir cıkacagim fondan. Fon geri yukari yone doneceği zaman da tekrar gireceğim. Ama işte valorden dolayi burdaki gir ciklar cok hantal olacak. Fon dususe gecti deyip satacagim mesela ama eksiyi yiyecek yine de o gun. Ertesi gun veya iki gun sonra fon tekrar duzeltecek ama hemen giremeyeceğim geri para hemen gelmediği için falan. Bunu sordum zaten.
    Portföyün yarısı ppf yada kvb kalanı trende göre hisse altın eurobond vs öyleyse.

8.  Alıntı Originally Posted by Mel1005 Yazıyı Oku
    Portföyün yarısı ppf yada kvb kalanı trende göre hisse altın eurobond vs öyleyse.

Hmm anladım. Yani paranın yarisini fona diğer yarisini ters yonde hareketlenecek bir pariteye aktar diyorsunuz anladigim kadariyla. Peki bunu en baştan mı %50 fon - %50 altin gibi dagitmaliyim yoksa en bastan %100 fona girip sonra olasi bir sikintida mi fonun %50'sini bozarak farkli alana aktarmaliyim? Cunku endeks de her zaman dusmuyor, altin dolar falan da cok karli araclar sayilmaz normal surecte?

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •