Special Days Image
Sayfa 554/996 İlkİlk ... 54454504544552553554555556564604654 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 4,425 - 4,432 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Ben de hazır olduğununu düşünüyorum, kendileri için en iyi zamanı bekliyorlar , o zaman gelinceye kadar ayakta kalan tarafta olmak lazım.
    Bir müddet daha geciktirirlerse aşıyı satacak adam da bulamazlar salgın biter, o yüzden ben bu yıl sonuna kadar aşı veya bir tedavi çıkar diye düşünüyorum.O zamana kadar istenen tahribat olmuş olur zaten.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bir müddet daha geciktirirlerse aşıyı satacak adam da bulamazlar salgın biter, o yüzden ben bu yıl sonuna kadar aşı veya bir tedavi çıkar diye düşünüyorum.O zamana kadar istenen tahribat olmuş olur zaten.
    Ben de şimdi şöyle düşünüyordum. Aşı oluşturma zamanı var , siz daha iyi birisiniz. Deneyler falan . Açıklanabilir, kabul edilebilir bir süreyi doldurmadan aciklayamazlar . Wuhan 'da çıkış tarihinin senesini doldurmak zorunda kalabilirler.
    Yahut esas amaç neyse onun gerçekleşmesini beklerler.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Ben de şimdi şöyle düşünüyordum. Aşı oluşturma zamanı var , siz daha iyi birisiniz. Deneyler falan . Açıklanabilir, kabul edilebilir bir süreyi doldurmadan aciklayamazlar . Wuhan 'da çıkış tarihinin senesini doldurmak zorunda kalabilirler.
    Sn dimitris bu adamlar olayın ciddiyetine binaen çalışmaları olağanüstü hızlandırdık hallettik konuyu deseler kim araştırır ki dediğiniz ayrıntıları,aşıyı isteseler gelecek ay piyasaya sürerler herkese de yuttururlar.Adamlar her yönden bir ton kurşun atılan kenedy i oswald vurdu dediler çıktılar,koca amerika başkanı gümbürtüye gitti kim hesap sordu ki.isterseniz JFK yı seyredin.Kevin costner ın filmi.Gerçi o filmden sonra kariyeri çakıldı garibin,tesadüf işte))))))))))

Kenedy i vuran oswald ı vuran adamı da vurdular.Ruby di adamın adı galiba Hiç kimse olay hakkında doğru dürüst ifade veremedi maalesef.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Doğru diyorsunuz, hem insanlar sorgulamaz hem de sorgulayan yalancı çıkar.
    O halde istedikleri amacın gerçekleşmesini bekleyeceğiz.

Kennedy> lee harvey Oswald>jack ruby

7.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Allah kolaylık versin, işleri çok zor ötesi.

Bu koruyucu gözlükler neden bu kadar iz yapıyor, ayrıca gözlük kullanan biri bunu nasıl takacak bilen varmı?
    model model fark olmakla birlikte genel olarak, goggle çerçevesi tam gözlük çerçevesi gibi değil. salt x ve y ekseni değil z ekseninde de, ne anlattım ha, yani derinlik yönü de olan ve çepeçevre saran bir hat düşünün. böylece çepeçevre bir yükselti oluşuyor, gözlük için içeride boşluk sağlıyor. ama o çerçeve tam oturuyor, o çerçeve boyunca da iz kalıyor.

yine de gözlükle rahat değil, hoş her türlü rahat değil. ben ameliyat olup (lazerle) gözlükleri çıkarmıştım. hem bunu takmak hem de mikroskop fokusu ayarlamak bi gözlükle biz gözlüksüz o kadar delirtmişti.

ayrıca olağan zamanlarda
    laboratuvar/steril medikal imalathane gibi ortamlar için kimse aralıksız tam koruyucu goggle takmıyor. alternatif 1)bunu gerektiren yerlerde rotasyonlu çalış, gir, en fazla 2 saat tak, işini yap çık. şeklinde. çoğu iş bu şekilde yapılabiliyor. ben laboratuvarda ve tıbbi üretimde çalıştım da bulaşıcı hastalıklar servisinde veya bulaş olan yoğun bakımda çalışmadım (normal yoğun bakımda gir-çık olacak kadar çalıştım). hocaların anlattığından öğrendiğime göre olağan zamanlarda onlar da aynısını yapıyormuş. 2 saati geçirmiyorlarmış.

alternatif 2) iş çok yüksek riskli viroloji işi vs. ise ve bunun sürekli takılmasını gerektirecek bir işse kişiyi kaplamaktansa çalıştığı tüm aletleri, kullanacağı her şeyi (ama her şeyi), limitli, kontrollü, minik alanlara alıp uygun şekilde izole etmek gibi daha başka çözümler var. tabi ki kişiler de yine koruyucu giyiyor ama daha rahat/uzun çalışabiliyor.

şimdiki durum çok olağandışı. ne 1 mümkün ne 2., olan çalışanlara oluyor.

8.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    JFK için ABD'nin para politikası ile ilgili fikirlerinin sebep olduğunu düşünelim. epey ikna edici.
    bu virüs için sebep ne peki? amaç ne daha doğrusu?

Sayfa 554/996 İlkİlk ... 54454504544552553554555556564604654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •