Sayfa 691/996 İlkİlk ... 191591641681689690691692693701741791 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 5,521 - 5,528 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Hocam, İtalya' da insanların ailesiyle telefonda vedalaştığı ve boğularak öldüğü haberi gelmişti. Haliyle her yerde böyle. İnsanın öleceği kesinleşmiyor mu neden boğulmasını bekliyorlar , bir tür ötenazi olmaz mı ? Ben boğularak öleceğime uykuya dalmayı tercih ederim.
    Zaten o yüzden entube ediyorlar.Entube olanların çoğunun bir daha uyanmayacağını doktorlar biliyor zaten.Bir nevi nefes darlığına dayanılamadığından entübe ediliyor sona doğru.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Binlerce yıldır, belki de milyonlarca yıldır kendilerini mutasyona uğrata uğrata kendilerini evrimleştiren virüslerin labaratuvar ortamında üretilip bir yerlere salındığına inanmak akıl işi değil.

https://evrimagaci.org/bir-koronavir...ign=as-twitter

Ahmetg Guest
    Halka bedava maske veremeyecek kadar fakir,

Kanal İstanbul’u yapacak kadar zengin bir ülkeyiz.

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Binlerce yıldır, belki de milyonlarca yıldır kendilerini mutasyona uğrata uğrata kendilerini evrimleştiren virüslerin labaratuvar ortamında üretilip bir yerlere salındığına inanmak akıl işi değil.

https://evrimagaci.org/bir-koronavir...ign=as-twitter
    Hangi viroloğa sorsanız size bunun mümkün olduğunu söyler.Konuya uzaksınız sn demirkan.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Zaten o yüzden entube ediyorlar.Entube olanların çoğunun bir daha uyanmayacağını doktorlar biliyor zaten.Bir nevi nefes darlığına dayanılamadığından entübe ediliyor sona doğru.
    O halde solunum cihazı varsa insanlar boğulmuyor aslında' mı demeliyiz ? Solunum cihazına rağmen bir boğulma söz konusu mu ?
    Nosce Te Ipsum ... Yatırım tavsiyesi değildir.

Üstelik ben komplo teorilerine meraklı bir insan olarak her yıl bir sonraki yıl hakkında kapak hazırlayan şifreler sunan rotschild ailesine ait ekonomist dergisi kapağı hakkında ne yorum yapıldıysa okurum.2019 sonundaki 2020 için hazırlanan kapakta bir hayvan vardı.Kapağı yorumlayan o kadar şifre bilimi bilen yorumcudan kimse bu hayvan niye orda anlıyamamıştı.Hayvan pangolinmiş. 2020 dergi kapağına neden pangolin konulsun ki ne alaka di mi.2020 de pangolinle alakalı ne olabilir ki.Merak eden bir arkadaş kapağı bu topiğe alıntılıyabilirse çok sevinirim.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Grip gibi bulaşıcı,tedavisi yok ve ortalama 12 günde öldürebiliyor,tüm sağlık sistemini yayıldığı ülkelerde ortalama 1.5 ayda kitliyor ve bir şekilde tehlike derecesinde altta görebiliyorsunuz.Keşke sizin düşünce sistematiğinize sahip olabilseydim.
    Tehlikesiz demiyorum ki!
    Her güne baslarken risklerle basliyoruz. Baska nedenlerle ölme riskimiz cok daha az degil su andaki verilerle bakildiginda.
    Saglik sistemleri panik yapildigi icin daha cok kilitlendi bir cok ülkede. Eger panik yapilmasaydi hastalarin cogu gercekten hasta oldugu icin yatacakti ve daha az belirtisi olanlar hastaneye bile gitmeyeceklerdi. Italya, ispanya, Almanya'da vs bakim evleri karantina ile kapatildi. Sonucunda yaslilar daha hizli ölmeye basladi yeterince bakim olmadigi icin. Bazi hastaneler komple kapatildi ve sistem daha cok kilitlenmeye basladi. Diger ülkeleri bilmiyorum, ama Almanya'da hastene bakterisi yüzünden 40-45k insan ölüyor her yil.

Dünya devletleri bu corona pandemisini zamaninda birisinin dedigi "Allah'in lütfu" gibi kullaniyor. Avrupa'nin bazi ülkelerinde toplam ölüm rakamlari normalin altinda bile gidiyor. Cünkü ameliyatlar yapilmiyor (masada kalan yok), trafikde kazalar azaldi vs. Almanya'da bir kac tane hastane disinda yogun bakim bölümleri dolu olan hastane yok. Insanlar calismiyor, mesafeli duruyor, toplanmiyor (genelinde), ama sokakta geziyor, bisiklet sürüyor, alis verisini yapiyor (yas siniri yok). Maske takanlarin orani bayagi düsük.

Ama ev ici siddet artiyor, insanlar daha cok kutuplasiyor. Birlik ve beraberlik dahada azalacak. Herkes kendi basinin caresine bakacak hissine kapilacak ve kendini devletin himayesine birakacak tüm özgürlük kisitlamarina razi olarak.
    Ben bunlari görüyorum acikcasi. Aslinda beni pek zora sokan seyler de degil. Yasamimim 3/4'ünü yasamisim. Bundan sonra dogasal olarak kisitli olacagim zaten.

Umarim insanlik, gencler icin, benim düsüncelerimin tersine daha özgür, esit bir dünyaya dogru gider.

Sn dimitris solunum cihazı dediğiniz yüksek basınçlı oksijen verilmesini sağlayan bir makina.Entübe olduğunuzda siz kendiniz nefes alıp vermiyorsunuz makina düzenli aralıklarla siz uyutulmuşken akciğerinize hava basıyor ventilasyonu sağlıyor.Elbette alveollerde karbondioksit oksijen değiş tokuşu yapılır.Alveoller hastalığa bağlı sıvı ile doluyor bu transferi yapamıyor.Sıvı ile dolunca boğulma hissini yaşıyorsunuz.Normal oksijen yetmeyince yüksek basınçla oksijen basıyor makine.

Sayfa 691/996 İlkİlk ... 191591641681689690691692693701741791 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •