Sayfa 279/996 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379779 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 2,225 - 2,232 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

1.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Petrol fiyatlari eksiye dusebilirmis

https://www.foxbusiness.com/markets/...ro-analyst.amp
    Eksiye derken?
    Misal fiyat -10 dolar oldu.
    Bana petrolü verecek üstüne 10 dolar daha mı verecek almam için.

2. yarın 6,70 lere yelken açarız..

3.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Görünen o ki;Şu anda dolar edinmek uğruna, her menkul kıymet satışta,hiç bir varlık sınıfı güvenli değil.Likiditeye sıkışma korkusu o denli yoğun ki, bu varlık satışların kısa vadede bitmesi de beklenmiyor,en üst düzeyde güvenli liman dolar..
    Likidite sorunu cok ciddi.

Rusya'nin bir aciklamasi var, " Ural petrolleri 25 dolarin altina duserse, dolar toplayacagim" diyor. Bunun, dengeleri alt-ust edecegini biliyor, bence diyor ki, bu petrol oyununu bana karsi kullaniyorsunuz, bunun farkindayiz, misillememiz, dolar toplamak seklinde olacak.

Kasim 2020 de baskanlik secimi var, ABD halki, kaya gazindan sonra ABD'nin dunyada en buyuk uretici oldugunu biliyor ve pompa'daki fiyata cok duyarli. Baskanlik secimlerine kadar kasitli olarak pompa fiyatlarini bu duzeyde tutabilir ABD.

Bekleyip gorecegiz.

4.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Eksiye derken?
    Misal fiyat -10 dolar oldu.
    Bana petrolü verecek üstüne 10 dolar daha mı verecek almam için.
    Oyle degil.

Varil basina uretim maaliyeti de ki 30 dolar, ben bunu likidite ihtiyacim icin 20 dolardan veririm diyor.

5. Son dakika… Almanya'dan aşı tahmini: 2021 ilkbaharında bulunur
    Corona virüsünden kaynaklı ölüm sayısının 9 bine ulaşmasıyla birlikte küresel anlamda aşı ve ilaç için çalışmalar hız kazandı... Almanya'nın salgın planını geliştiren Robert Koch Enstitüsü Başkanı Profesör Lothar Wieler, "Kişisel tahminim aşının en erken 2021 ilkbaharında bulunacağı yönünde" dedi.
    Virüslere ilişkin çalışmalarıyla tanınan ve Almanya'nın pandemi planını da geliştiren Robert Koch Enstitüsü, yeni tip koronavirüse karşı aşının bulunmasının uzun zaman alacağını açıkladı. Robert Koch Enstitüsü Başkanı Prof. Lothar Wieler, “Kişisel tahminim aşının en erken 2021 ilkbaharında bulunacağı yönünde†dedi.

Deutsche Welle Türkçe servisinin haberinde Wieler'in, bürokratik açıdan bu süreci hızlandırabilmek için atılabilecek her adımın atılması gerektiğine de vurgu yaptığı belirtildi. Klinik testlerin yapılacağı sürenin kısaltılabileceğine dikkat çeken Wieler, olası yan etkilerin de iyice incelenerek bir güvenlik profili oluşturulacağını, bunun da zaman alacağını hatırlattı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

7. İşin kötü yanı tüm ülkeler kendi imkanlarını kendilerine saklıyor.ab üyesi italyaya bile sırt çevirdiler.

Sayfa 279/996 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379779 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •